Fly Rod Lures

simpson H
simpson H

Re: Fly Rod Lures

Postby simpson H » Thu Sep 16, 2010 9:45 am

I koja je poenta? Zakljucak?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Hunter
fly fisherman

Postby Hunter » Thu Sep 16, 2010 11:19 am

teško da če tu uopče biti nekog zaključka.

Šaš_Slo
fly fisherman

Postby Šaš_Slo » Thu Sep 16, 2010 11:42 am

Kao što je na početku napisano da svatko za sebe povlači granicu do kle' če šta i kako e tako isto ovde svako donosi sovj zaključak.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Sep 16, 2010 1:25 pm

Cek' znaci ja sad stavim trokrake na strimera sa paktom i kazem "odoh da musicarim" :grin:

silvio
instructor

Postby silvio » Thu Sep 16, 2010 1:53 pm

Stvar osobnog izbora kao za sve u životu! :wink:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Sep 16, 2010 2:05 pm

To me i brine. Smesno je za nekoga ko baca ovo gore opisano, reci da musicari. U protivnom bi se sve sto bacis musicarskim priborom moglo nazvati musica, a mnogi bi bacali wobblercice od par cm

. I opet dolazimo do onog kljucnog pitanja. Sta nam je vaznije, da hvatamo ili kako hvatamo?

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Thu Sep 16, 2010 2:50 pm

Ja sam prošle godine bacao cuclu kao dodatak strimerima za smuđa!Po velikim prolećnim i ranim letnjim vodama eksperimentisao sam sa vibracijom,u želji da poboljšam svoj ulov!Ove godine sam potpuno promenio koncept mušičarenja smuđa,i prioritet mi je spuštanje strimera u zonu lova,odnosno teritoriju koju jato smuđeva zauzima prilikom napada na kedera!Jer smuđ,posebno po velikoj vodi,stoji duboko,a kedera bije po površini!Pošto u gomili kedera strimer nema šta da traži,spuštanje potezanke na dubinu smuđa je cilj broj jedan!Ono što sam prošle godine dobijao vibracijom,a varaličari kretanjem i vibriranjem voblera i ostalih varalica,ove godine sam postigao spuštanjem strimera na određenu dubinu,plus kompleksno potezanje koje oživljava strimer,i gotovo svake večeri je drugačije!Posebno je bitno da se dobro pročita tok, kako bi se uradio pravovremeni mending radi bržeg i boljeg postizanja radne dubine!Nikad varalica neće moći da odradi suptilnu refleksiju i fleksibilno kretanje poput materijala na strimeru!Tako ni razni dodaci strimerima neće poboljšati njegovu lovnost,kad ovo pišem,mislim na vibraciju koja se dobija dodavanjem magic head-a,ili u mom slučaju cucle!Ove godine sam prevario veliki broj smuđeva,više nego prošle godine,bez ikakvih pomagala!

Return to “Strimeri”