Boje?!?!

Kad je u pitanju dekor strimera da li cesce igrate na kartu

1. Imitacije (prirodni dekori)
22
49%
2. Provokacije (nestvarni dekori, upadljive drecave boje..)
23
51%

Total votes: 45

EsoX
Carp Ninja!

Re: Boje?!?!

Postby EsoX » Thu Feb 05, 2009 3:43 am

Posto niko vise nema ideju evo jos jedan razlog zbog kog strimer moze da zavrsi u ribljim celjustima.. verovatno ste radoznali sta je u pitanju.. pa uptavo to "radoznalost"..

Loveci bass-a "na vidjeno" u mnogo navrata sam posmatrao kako riba dodje do strimera cesto i sa velike udaljenosti a onda najednom zastane i parkira se neposredno iza strimera.. cesto ako dugo ostavite strimer da miruje riba i izgubi interesovanje za njim.. pa se okrene ali vec na prvi sledeci pokret strimer ponovo postaje interesantan... i tako sve dok najednom ne odluci da proba strimer.. mislim da u ovim situacijama riba strimer uzima upravo iz radoznalosti. Slicne obrazce u ponasanju sam primetio i kod bandara a ponekad i kod stuke.

Kako bi malo pojasnio ovakvo ponasanje dosta je da pogledajte recimo sta mala deca rade.. sve sto im je na dohvat ruke zavrsice im u ustima kako bi i okusili "nepoznati" predmet.

Mislim da vrliki broj strimera za lososa koji su cesto fantasticnih boja i oblika upravo imaju cilj da probude i ovaj instinkt u njima iako se oni u tom periodu ne hrani.. jos jedan od primera je i musicarenje amura sa poperima (ma koliko cudno zvuci dobro ste procitali!??!?) .. medjutim kad je jedan od sagovornika na forumu objasnio tehniku.. sve kockice su slozile.. fora je bila delimicno u samoj prezentaciji koja nije bila nista drugo nego zabaciti poper na putanju jata amura i ostaviti ga da se ljuljuska na povrsini.. i cesto bi se desavalo da jedna od riba pridje i pokupi ga... i on je ove napade objasnjavao kao radoznalost.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Feb 05, 2009 4:00 am

E sad da se vratimo na boje i dekore.. mada i sve ovo prethodno je u velikoj meri upravo povezano sa temom.

Koja vam se omiljena kombinaciju (ili samo jedna) boja za strimere?

Moj odgovor na ovo pitanje je svakako belo/chartreuse!
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Thu Feb 05, 2009 4:52 am

crna

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Thu Feb 05, 2009 7:59 am

Bela za stomak,siva,maslinasto zelena za leđa!

VladaBG
guide

Postby VladaBG » Thu Feb 05, 2009 8:46 am

zvezdan wrote:Bela za stomak,siva,maslinasto zelena za leđa!

Isto!
Meni nije problem da idem na posao, samo mi je pun k***c da cekam osam sati da idem kuci!

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Feb 05, 2009 12:38 pm

oholi wrote:crna

Crna boja je u pojedinim situacijama jedna od najupadljivijih boja.. cesto bolje uocljiva i od vecine drecavih boja.

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Thu Feb 05, 2009 2:27 pm

meni je davala rezultate sa pastrmkama na zeti, koja je bas bistra voda, cak i oko podneva leti. a slicna iskustva sam imao i sa klenovima preko 1.5kg ali na crnog voblera isto podne, morava minimalna i bas bistra, tako da mi je to neko pravilo. a oet, na gradcu u uslovima mutne vode, providnost bukvalno 10cm, pastrmke sam dobijao cak i na braon strimer, naravno i crni i beli su tad radili.

inace koristim samo wooly-je

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Thu Feb 05, 2009 2:34 pm

Crni strimer je za mutnu vodu možda i bolji od belog!

Igor
guide

Postby Igor » Thu Feb 05, 2009 2:38 pm

crna, maslinasta i bjela

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Thu Feb 05, 2009 2:43 pm

Crna boja je noću najvidljivija!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Za morske pastrmke koje sam lovio noću u Danskoj važi samo jedno pravilo - samo nek je crno!!!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Feb 05, 2009 3:17 pm

Milance wrote:Crna boja je noću najvidljivija!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!

potpis
sale-eurofish

ivica
fly fisherman

Postby ivica » Fri Feb 06, 2009 10:24 pm

Bjela,pearl,srebrna.U nekim slucajevima koja nijansa zute izmedu.Govorim iskljucivo o strimerima za bolena.

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Fri Feb 06, 2009 10:49 pm

Prirodni dekori vode jedan razlike :roll:

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Tue Jul 28, 2009 8:40 pm

Malo je zapostavljena ova tema pa da je prodrmamo!Ove godine na Dunavu bucov najbolje udara na potpuno crne strimere,a posebno dobro napada hollow strimerčiće dužine samo par cm.Crno obavezno!!!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

silvio
instructor

Postby silvio » Mon May 24, 2010 9:05 am

Evo jedan moj pokušaj škobaljčića:
Bucktail only

Return to “Strimeri”