Boje?!?!

Kad je u pitanju dekor strimera da li cesce igrate na kartu

1. Imitacije (prirodni dekori)
22
49%
2. Provokacije (nestvarni dekori, upadljive drecave boje..)
23
51%

Total votes: 45

flydoc
Zlo sa Vlasini

Re: Nemoj slucajno da se neko smeje:)

Postby flydoc » Fri Sep 12, 2008 3:32 am

:wink-fish:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image Image

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Sep 12, 2008 3:53 am

hehe ovaj poslednji strimer ima profil kao srafciger :)
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Sep 12, 2008 4:13 am

hehehe radi tubica, ako si na to mislio, kolko joj dozvoljava sajlica kojom su vezane udice. Pantljiku sam izvadio iz tube.
J***ga kad nemam nista dugacko od sintetike.. Moze lako da se skrati tuba da dobije malo bolju siluetu.
Image Image

EsoX
Carp Ninja!

Boje?!?!

Postby EsoX » Mon Feb 02, 2009 4:19 am

Teme vezane za boje i dekore strimera skoro da se nismo ni dotakli... a upravo su boje i sam dekor vrlo bitan faktori, cesto i presudni kad je u pitanju izbor strimera i njegova lovnost u datim uslovima.. u velikoj meri zavise i od samih uslova na vodi kao sto su prozirnost vode, doba dana odnosno ugao pod kojim suncevi zraci padaju na vodu, da li je oblacno ili vedro..
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

zvezdan
instructor

Re: Boje?!?!

Postby zvezdan » Mon Feb 02, 2009 5:08 pm

Sam si rekao da je puno aspekata u igri,ali uvek sam za verodostojnost,osim kad je voda baš bela kafa pa moram da bacam drečave boje,srećom to je jako kratak period.Naravno, vrsta ribe takođe određuje selekciju strimera.

markovic
instructor

Postby markovic » Mon Feb 02, 2009 7:25 pm

Slazem se sa obojicom , ali ima situacija kada i u bistroj vodi riba pre napada na
provokativne (vristece) strimere .
Naprimer , kada se kederi grupisu u velika jata pa se grabljivice samo zalecu u njih.
Onda je dobra da strimer odskace od vecine . Prosto skrene paznju na sebe.

humphrey
instructor

Postby humphrey » Mon Feb 02, 2009 10:32 pm

zvezdan wrote:Sam si rekao da je puno aspekata u igri,ali uvek sam za verodostojnost,osim kad je voda baš bela kafa pa moram da bacam drečave boje,srećom to je jako kratak period.Naravno, vrsta ribe takođe određuje selekciju strimera.

Puno faktora da, verovali ili ne ubo sam lipca na Ribniku na strimera 8) stara riba doduse ali lipac,,zavisi od situacije......

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Mon Feb 02, 2009 11:14 pm

Radak,
postavio si pitanje i ujedno dao odgovor, takoreći!
Sigurno utiče više faktora, tu nema dileme...

Nekako u poslednje vreme strimeri sa provocirajućim bojama i detaljima su popularniji, čini mi se ... mada, stari dobri Madleri, Srebrni Doktori, Profesori i ostali uvek pale.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Tue Feb 03, 2009 1:37 am

Alexa wrote:Nekako u poslednje vreme strimeri sa provocirajućim bojama i detaljima su popularniji, čini mi se ... mada, stari dobri Madleri, Srebrni Doktori, Profesori i ostali uvek pale.

U svakom slucaju love i jedni i drugi.. a po pravilu lovniji su oni u koje vise "verujemo" i kojima cesce dajemo sansu!

Sudeci po strimerima iz moje kutije u kojoj su u vecoj meri zastupljeni strimeri drecavijih boja izgleda da u njih imam vise poverenja i cesce im dajeme sansu... dok strimere prirodnih dekora mnogo redje koristim.

markovic wrote:Slazem se sa obojicom , ali ima situacija kada i u bistroj vodi riba pre napada na provokativne (vristece) strimere .
Naprimer , kada se kederi grupisu u velika jata pa se grabljivice samo zalecu u njih.
Onda je dobra da strimer odskace od vecine . Prosto skrene paznju na sebe.

Mislim da je u mnogim situacijama vrlo vazno upravo to da strimer skrene paznju na sebe.. mada to ne mora uvek biti samo razlicitom bojom.. to se moze postici i pokretom, velicinom... Oduvek su me fascinirali napadi kada bi se riba sa velike daljine ustremila pravo na strimer ili kad bi u mnostvu ribica bas strimer bio meta..

Evo jos jedno interesantno pitajne:

Da li riba uvek napada strimer samo iz razloga sto ga zameni za uobicajeni plen? Ili postoje i neki drugi razlozi zbog kog ce se strimer naci u ribljim ustima?

markovic
instructor

Postby markovic » Tue Feb 03, 2009 2:22 am

Mislim da maozda igra i ugrozavanje "privatnosti" kao kod stuke , kaoja nece da tolerise nista pokraj nje , kao kod smudja kada je u mrestu muzijak napada skoro sve sto mu pridje kada cuva gnezdo, basa koji cuva svoja gnezda ili losos koji je krenuo da se mresti ako se ne varam ne jede nista kada udje u slatke vode .
Uglavnom je to cista provokacija ili imitacija sto se tice boje.

P.S.
Sve ovo uvezi mresta sam naveo kao primer

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Tue Feb 03, 2009 2:47 am

Instinkt za odbranom teritorije je svakako jos jedan od razloga zbog kog riba moze da napadne strimer.. cesto karta na koju vredi zaigrati kad je stuka u pitanju. Tako da veci strimeri drecavijih boja ili sa druge strane strimeri u dekoru male stuke mogu biti odlican izbor,

Ima li jos sta?

VladaBG
guide

Postby VladaBG » Tue Feb 03, 2009 8:33 am

Konkurencija u ishrani,to sam doziveo mnogo puta,grabljivica napada samo imitacije od kojih sica bezi...
Meni nije problem da idem na posao, samo mi je pun k***c da cekam osam sati da idem kuci!

Igor
guide

Postby Igor » Tue Feb 03, 2009 8:47 am

moram da kazem da ovde ide 50/50. nekada koristim drecave boje u bistroj vodi nekada ne. sve zavisi od situacije

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Tue Feb 03, 2009 12:33 pm

VladaBG wrote:Konkurencija u ishrani,to sam doziveo mnogo puta,grabljivica napada samo imitacije od kojih sica bezi...

Bravo, Savska Vidro.. :)

Ajmo dalje ima li jos sta.. (a ima)?!?!

Pa cemo posle o top dekorima iz oba sveta...

gomboc
fly fisherman

Postby gomboc » Tue Feb 03, 2009 2:33 pm

....način vođenja, nekad važi da što brže beži to je ukusnije a neki put što sporije to je ranjivije...Po meni nije bitna boja koliko sama prezentacija i lokacija.Uostalom, braća Ameri su odavno rekli da je Location + Presentacion=Success

Return to “Strimeri”