Gde smo?

Opšte teme o mušičarenju
EsoX
Carp Ninja!

Gde smo?

Postby EsoX » Thu Jan 14, 2016 5:45 pm

Cini mi se da je u proteklih nekoliko godina bas bila ekspanzija musicarenje svako se hvatao musicarskog stapa... pisalo se i citalo po forumima, druzilo na fly casting mitinzima.. medjutim izgleda da je sad sve manje vise stalo.. da li je sve manje aktivnih musicara? da li se manje peca? da li je vec sve napisano po forumima? Ali ja zaista imam takav utisak, mada i ja moram priznati da sam prosle recimo 2 sezone ribolov a samim tim i musicarejne bas dosta zapostavio, i imao sam osecaj kao da sam se bas zasitio. Sta vi mislite na ovu temu?
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Milance
master of fly fishing

Re: Gde smo?

Postby Milance » Fri Jan 15, 2016 8:33 am

Mislim da si se ti zasitio, sveje više mušičara na vodi - i na Drini i na Gradcu i na Tamišu :)
Doduše forumska komunikacija drastično opada posle početne eksplozije, kao i fly casting euforija koja je rezultovala velikim brojem interesenata kao i instruktora sa ovih prostora. Kao da su se svi koje je to interesovalo pronašli u prvom talasu. Mislim da bi neki casting meeting 2016-te bio izuzetno posećen! Ako se pogodi vreme i mesto koji odgovara.
P.S. Mali oglasi i prodaja pribora su življi nego ikad!!!
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Fri Jan 15, 2016 9:07 am

Nikada manje nisam lovio nego prošle godine,doduše,i pretprošla je bila blagi očaj.Kod mene je smanjenje interesovanja direktno vezano za očajan riblji fond i intenzivnu ribokrađu u priobalju Dunava.Prošle godine ni za stegu nisam sedao,a isto se ponavlja i ove zime.
Ove sezone žišku može da upali dh komplet koji nameravam da pazarim.

schok
guide

Postby schok » Fri Jan 15, 2016 11:38 am

svaka negativna tema vezana za ribolov svodi se uvek na NEDOSTATAK RIBE,koja pasionirane i "fanaticne" ribolovce ubija u pojam...ma da ovo je vec toliko izvakana tema na
nasim vodama...da ne znam kaj bi ti rekel vise :mrgreen: :lol:

u potpisu

UBIVEN u pojam :lol:

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Jan 17, 2016 9:38 pm

Mito nemam pojma ocigledno iz tvoje perspektive skroz drugacije izgleda... i nadam se da je tako. A sto se tice NEDOSTATKA RIBE... mislim da to nema veze jer je ribe isto/vrlo slicno kao i pre par godina.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

schok
guide

Postby schok » Sun Jan 17, 2016 11:37 pm

da,ti si u pravu,ribe ko sodera,a narocito stuke na joci,pa sad lovis kapitalne bandare po kanalu :lol: :mrgreen:

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Jan 18, 2016 12:28 am

Gde si ti izvukao zakljucak da je ribe ko sodera?

schok
guide

Postby schok » Mon Jan 18, 2016 1:17 am

EsoX wrote: mislim da to nema veze jer je ribe isto/vrlo slicno kao i pre par godina.

evo ovde sam zakljucio,mada se ja ne slazem da je ribe isto ili slicno kao pre par godina.dao sam ti primer "kao na joci stuke" a ostale vode koje se nikako ne cuvaju,ni tu nije stanje kakvim si ga ti opisao "isto ili slicno"

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Jan 18, 2016 2:13 am

To uopste ne znaci da sad ribe ima ko sodera, niti da je pre par godina ribe bilo ko sodera. Nego obrnuto nije je bilo ni onda kao ni sad. Ja ne vidim da je situacija sa ribljim fondom ni bolja ni loseja nego pre par godina u vreme kad je bila ekspanzija musicarenja kod nas, vec je vrlo slicna.

Joca je izdvojen slucaj jer je u velikoj meri degradirana ali je i onako voda koja je bila totalno nezanimljiva vecini nasih musicara sudeci po broju musicara koji su je posecivali.

Ili zaista mislis da je pre par godina ribe bilo svuda kao sodera?

schok
guide

Postby schok » Mon Jan 18, 2016 12:31 pm

sta si se zakacio za soder,to je u zajebanciji napisano!? govorim ti da situacija nije "ista ili slicna" vec na "grafikonu linija konstantno i vrtoglavo jurca prema dole" sto se tice ribe...ah da,nije joca degradirana...vec joj je j...na keva.ja sam u dva navrata tamo video nesto sto niko ne bi mogao da mi poveruje i iz tog razloga nikad o tome nisam govorio na forumu...dno dna,za jednu tako izvikanu vodu tipa "carstvo stuke" "raj za stuke" "C&R voda"

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Mon Jan 18, 2016 7:56 pm

EsoX wrote:Cini mi se da je u proteklih nekoliko godina bas bila ekspanzija musicarenje svako se hvatao musicarskog stapa... pisalo se i citalo po forumima, druzilo na fly casting mitinzima.. medjutim izgleda da je sad sve manje vise stalo.. da li je sve manje aktivnih musicara? da li se manje peca? da li je vec sve napisano po forumima? Ali ja zaista imam takav utisak, mada i ja moram priznati da sam prosle recimo 2 sezone ribolov a samim tim i musicarejne bas dosta zapostavio, i imao sam osecaj kao da sam se bas zasitio. Sta vi mislite na ovu temu?

Po meni musicarenje nije stalo vec je u expanziji. Mada nema vise mitinga. Razlog manjak novca i dosta instruktora. Pre se islo po mitinzima da bi se nesto informativno naucilo a da bi se upoznale nove kolege.... Sada da bi nesto naucio ili usavrsio pozoves ovog ili onog kolegu, instruktora ili se vidis sa istim i teoretski a i prakticno pretreses i resis problem. Bolje se nauci pojedinacno.
A okupljanja ima na vodi u ribolovu, organizovanih i spontanih (Lim, Drina). Nedostaju nam kvalitetne destinacije za okupljanje

maric
instructor

Postby maric » Mon Jan 18, 2016 11:01 pm

Mita je u pravu sto se tice nekog casting meetinga verujem da bi bio najposeceniji do sad. Ima I toga Ivke pre si imao samo Acu Ivanovica a sad imas dosta dobrih instruktora od Dragojlovica, Bugarcica, Veljka, Djoleta itd I sve je dostupnije nego ranije.

schok
guide

Postby schok » Mon Jan 18, 2016 11:22 pm

maric wrote: I sve je dostupnije nego ranije.

osim dobrog i kvalitetnog ribolova :mrgreen:

falco
guide

Postby falco » Tue Jan 19, 2016 9:46 am

I ja mislim da je mušičara svakim danom sve više. Što se foruma tiče ... sasvim prirodno je da, posle početne euforije, na forumu dođe do zatišja. Lično, zbog privatnih obaveza manje mušičarim nego prethodnih godina, a i manje postujem po forumima.

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Tue Jan 19, 2016 3:41 pm

Ima malo tu i sujete. " On ce da meni kaze kako trebam ovo ili ono". Zao mi je sto je Djoletov sajt zamro. Mnogo malo znamo o FC , ustvari o kompletnom FF a necemo da pitamo.

Return to “O mušičarenju”