Da li ste ikad...?

Opšte teme o mušičarenju
EsoX
Carp Ninja!

Da li ste ikad...?

Postby EsoX » Tue Feb 25, 2014 12:15 am

..da li ste ikad sa druge strane musicarske strune pozeleli ribe ovih gabarita?

P.S
Nije uopste retoricko pitanje.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

japanac
fly fisherman

Re: Da li ste ikad...?

Postby japanac » Tue Feb 25, 2014 9:02 pm

To sve zavisi ko kako kapira ribolov.

Ja recimo nisam ovo pozeleo, tj. nisam u fazonu "veeelika riba".

I iz takta me isteraju neribolovci kad me pitaju:"A koju si ti najvecu ribu uhvatio u zivotu?". :mrgreen:

(grrrrr neribolovci - najgora sorta na svetu! :mrgreen: )
Thenk yu weri mach !

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Tue Feb 25, 2014 11:58 pm

...ne znam da li i drugi deo posetilaca ovog foruma dele tvoje misljenje ..il su samo ravnodusni po ovom pitanju (to mu dodje skoro na isto). Ali ocigledno je da niko (sem tebe) nije zeleo da se ukljuci u ovu temu.

Slazem se da mnogi od nas sasvim drugacije kapiraju pecanje i to je sasvim normalno kao i sa mnogim drugim stvarima iz zivota.

Ja ne mogu reci da mi je presudna samo velicina "lovine", jer ima i drugih stvari stvari... ali cim predstavlja izazov to je to. ...a smatram da je itekako veliki izazov prevariti i prizemljiti ovako velike ribu.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Miloš
guide

Postby Miloš » Wed Feb 26, 2014 6:08 pm

Moram da priznam da se nisam nikad palio na te velike ribe, nikad nisam ni probao da pecam mladicu, soma, šarana...
Daj mi neki fin, lagan pribor i ribe do 2-3 kg i ne treba mi do kraja života ništa drugo. Imao sam nekoliko puta priliku da vidim mladicu kako juri ili kuva i nikad joj nisam zabacio strimera. Smetalo mi je što mi plaši lipljan(čić)e. :mrgreen:

E sad, pitanje je šta bi mi se desilo da zakačim ili (ne) daj Bože uhvatim ovako nešto. Moj stric je bio odličan ribolovac, pecao je lipljana i pastrmku.
Nakon što je uhvatio svoju prvu mladicu, nikad više u životu nije otišao na lipca.

Valentin
instructor

Postby Valentin » Thu Feb 27, 2014 8:13 pm

Pa, ne volim pecati nista ispod 30cm. Ok par komada, al da celi dan lovim sicu to nije za mene. Ne kazem da vokim pecati samo velike, prosto uzivam sa komadima izmedju 30 i 40cm. Sada, da li bi voleo ovakvu ribu za protivnika...odgovor je da i ne. Da, sa pravim priborom i na nekom dobrom terenu svakako, a NE ako pribor nije pravi i takodje uslovi nisu oni pravi. Izgubio sam dosta riba od 70+cm zbog pribora i terena i najgore mi je to da se boris sa kapitalcem pola sata i onda pufff...
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

ivants
fly fisherman

Postby ivants » Fri Feb 28, 2014 8:42 am

Ja ovo pitanje posmatram kao ptanje ukusa. Da li volite mlade "ribe" ili one matore? Za ove druge treba mnogo vremena pripreme, odabira taktike i lokacije, pribora i svega ostalog. Kao neko ko ribolov doživljava kao hobi u kome beskonačno uživa, gubitak vremena na prethodno pobrojane stvari je za mene bespotrebno izgubljeno vreme. Moja ciljna grupa su one "mlade" srednje starosne kategorije, ribe borbene u punoj snazi. Daju se prevariti na "znanje i iskustvo" i kada vremena nema dovoljno. Nekažem da mi ponekad svašta prođe kroz glavu ali se ipak ne "zanosim" mnogo, ipak mnogo više uživam u traženju onih mladih neopreznih nego u čekanju da se one "matore" odobrovolje.

Return to “O mušičarenju”