Pa posle vezujte musice...

Opšte teme o mušičarenju
pex
master of fly fishing

Re: Pa posle vezujte musice...

Postby pex » Fri Dec 13, 2013 3:28 pm

Bilo bi ti jasno kada bi ti se na prvoj ribi ispravila udica....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Dec 13, 2013 3:59 pm

E vala ne preteruj Pex. Na prosecnim lovnim velicinama nasih pasrmki nece da se ispravi ni najgora fly udica. Ni one satro hayabusa iz LavMD.

Sent from my U9200
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

silvio
instructor

Postby silvio » Fri Dec 13, 2013 4:44 pm

Poanta i nije bila da čovjek radi muhe na TMC Partridge ili Kamasan udicama jeftino nego kako na bilo kakavim udicama može biti ova cijena muhe.
Svakako da je istina da je jeftinije kupovati gotove muhe pa i od Saleta npr. nego ih sam vezati... al šta da se radi kad mi neki to volimo pa rekao bih skoro kao i ribolov na te iste muhe :grin:

pex
master of fly fishing

Postby pex » Sat Dec 14, 2013 10:41 am

simpson H wrote:E vala ne preteruj Pex. Na prosecnim lovnim velicinama nasih pasrmki nece da se ispravi ni najgora fly udica. Ni one satro hayabusa iz LavMD.

Sent from my U9200

Bilo je nekih shatro TMC udica koje su se prodavale skoro na kilo (fazon sa greskom i sl).....na kojoj su vezivane muve od strane poznatijeg vezaca a da su se masovno otvarale na kontri na lipljanu od 20-25cm.....nije rec od velicini ribe nego kontra sa boljim tipetom i nece da pukne tipet nego se otvori udica...ako je najlon iole dobar i udica iole losa....sto je u ovom slucaju potvrdjeno....

I dalje mislim da ne moze da valja muva uradjena da kosta 20din......jedino ako je neko lud pa pravi muve da bude u minusu ili neke svoje krndelje prodaje da preprazni kutiju......a da su dobre, NISU...pa ida mi ih pokloni sa sve gamakatsu....a to sto ja mislim NE ZNACI DA VAS UBEDJUJEM DA MISLITE ISTO :!:
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sat Dec 14, 2013 1:18 pm

Ove muve ce da love sve do jedne i ne verujem da ce ova debela udica da se tako lako otvori, a lovice ribe od 20-25cm kao i one 50+cm, jer ako je muva lovna uzece je svaka riba a ne samo one do 25cm, suludo! Kakve sve muve riba uzima, ovo su umetnicka dela, ali je problem sto ne kupuju muve ribe vec ribolovci!

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Dec 15, 2013 5:05 am

Sumi, iskusan si ribolovac znas i sam da je "mladez" neiskusna i pre ce se zaleteti nego ozbiljna riba. Secas se onih trnutaka kada "ona" mudruje i probira sta njoj odgovara, a sa ovakvim musicama tesko da ce imati bilo uspeha, osim mrava kao sto sam rekao pod uslovom da se pravilno vodi. Veca riba pre svega iz predostroznosti nece uzeti mamac ako joj ne lici na hranu, dzaba se ne trudimo svi mi da ne odstupamo barem od proporcije upravo iz tih razloga. Tako je i sa materijalima, udicama.. ja ne zelim da stedim u tome jer znam koliko znaci na vodi, pa pobogu otisli smo da uzivamo a ne da se nerviramo na vodi.
Image Image

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Dec 15, 2013 4:40 pm

Moze to i drugacije :grin: Evo prodaju se moje, Radojicine itd.. a da mi i ne znamo nista o tome, niti ih mi vezujemo :lol:
http://tightline.pik.ba/artikal/3386996 ... ena-klena/" onclick="window.open(this.href);return false;
Image Image

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Tue Dec 17, 2013 6:54 pm

flydoc wrote:Moze to i drugacije :grin: Evo prodaju se moje, Radojicine itd.. a da mi i ne znamo nista o tome, niti ih mi vezujemo :lol:
http://tightline.pik.ba/artikal/3386996 ... ena-klena/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Totalno kraljevski :lol: Stvarno nas ima svakakvih :?
...a te reke ne daju mi mira...

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Wed Dec 18, 2013 12:23 pm

Ne mogu da vjerujem...
Mušičarski klub "SOVJAK"- Banja Luka
http://sovjak.blogspot.com/

Valentin
instructor

Postby Valentin » Thu Dec 19, 2013 5:26 pm

Sale, pad dok ne pise made by FlyDoc ili Sasa Stosic ne mozes se zaliti:). Eto, video da ih Ado tu prodaje njegove krejice i emergere:)
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Dec 20, 2013 12:08 am

Mangupska posla Valentine, uzmu ti sliku i kite se tudjim perjem :) a ustvari dobijes macku u dzak.. Ako naprave krejicu ko Ado sto ih pravi ima da je pojedem sa sve stapom i kanapom :)
Image Image

maric
instructor

Postby maric » Tue Oct 28, 2014 9:18 am

Uhvati li Simpson ribu na one musice??? :grin:

maci078
vuna

Postby maci078 » Tue Oct 28, 2014 9:46 am

Samo pocitah prvi post pa na osnovu toga i pisem svoje misljenje.
Svako ima pravo da prodaje robu za bilo koju cijenu i to mu niko ne moze zabraniti a to da li ce muha loviti ili ne je splet okolnosti.....
Cesto na vodi nailazim na ribolovce koji imaju i po tri kutije muha u dzepu i po citav dan samo mijenjaju...te ova te ona...da ne povjerujes.Pa naravno prijatelju da nisi nista ulovio kada ti vrijeme prodje u mijenjanju muha...hehehehe :lol:
Uloviti ribu na muhu koju si sam napravio je poseban osjecaj... :wink:

Valentin
instructor

Postby Valentin » Tue Oct 28, 2014 10:51 am

maci078 wrote:Samo pocitah prvi post pa na osnovu toga i pisem svoje misljenje.
Svako ima pravo da prodaje robu za bilo koju cijenu i to mu niko ne moze zabraniti a to da li ce muha loviti ili ne je splet okolnosti.....
Cesto na vodi nailazim na ribolovce koji imaju i po tri kutije muha u dzepu i po citav dan samo mijenjaju...te ova te ona...da ne povjerujes.Pa naravno prijatelju da nisi nista ulovio kada ti vrijeme prodje u mijenjanju muha...hehehehe :lol:
Uloviti ribu na muhu koju si sam napravio je poseban osjecaj... :wink:

Pa I nije bas sve tacno. Eto primera radi Goiserer Traun je reka kod nas gde se zimi svaki dan razlikuje od drugog. Primera radi, prosle godine, u Subotu je lipljen uzeo zutu krejicu na 18 a I emergera na 20. Sto se nimfi tice, uzeo je samo neke sitne pink na 20. Sutradan odmah druga prica, pa I veliki majstori da im ne spominjem imena sad su morali menjat 20 puta dok nisu nasli lovnu. Od suvih, uzela bi nekakvog krilastog mrava na 24, a od nimfi neke bezveze nimfe koje su licile na grbicu, I to puno vece (#16)
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

maci078
vuna

Postby maci078 » Tue Oct 28, 2014 11:53 am

Svako ima svoj nacin lova a odabir muhe je relativna stvar.
Koliko vam se puta desilo da ulovite lipljena na mrava a kada ga otvorite unutra samo kucice trichoptere a kada stavis trichopteru nista ne ulovis.... ma sve je u glavi ribolovca.
Naravno da je muha bitna ali sam misljenja da nije presudna.
Po meni ,,riba samo zeli se nahrani sa sto manje ulozene energije,, i mislim da je to sustina ribljeg zivota.
Riba nece uzeti nesto sto lice na larvu trichoptere a krece se ne prirodno, zato sam i rekao da je ribolov splet okolnosti.
Prije svega pravila koja priroda nalaze se uce godinama i to treba postovati.

Return to “O mušičarenju”