Dobro poznate.. ili masti na volju?

Opšte teme o mušičarenju
EsoX
Carp Ninja!

Dobro poznate.. ili masti na volju?

Postby EsoX » Fri Dec 28, 2012 12:23 am

Evo jedna tema o fly tyingu van Fly tying sekcije na ovom forumu. Pitanje je vrlo jednostavno da li cesce vezujete dobro poznate muve ili vezujete kreacije koje su plod vase imaginacije i kreativnosti?
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

St.Igor
fly fisherman

Re: Dobro poznate.. ili masti na volju?

Postby St.Igor » Fri Dec 28, 2012 5:18 pm

Najcesce vezujem dobro poznate kreacije koje su plod moje maste i kreativnosti. :grin:
FFF FCI

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Dec 28, 2012 6:03 pm

Ja sam u pocetku vezivao sve i svasta. Na samom pocetku kopirao iskusne vezace, kasnije unosio neke svoje tripove i zamisli a sad vezujem mozda 10-12 tipova musica u 2-3 velicine i to one koje su mi se pokazale najlovnije. I naravno teram Vranjanca da mi napravi Adamse :)
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Toni
guide

Postby Toni » Fri Dec 28, 2012 7:46 pm

Uglavnom vezujem poznate kreacije, s tim da sam nekada slepo pratio recepturu u smislu materijala. Sada sam mnogo opusteniji po tom pitanju, jer sam shvatio da su te musice jednako lovne i sa alternativnim materijalima, pa cak i kada se malo odstupi od recepta dok god gadjam sustinu.
Eventually all things merging to one, and a river runs trough it.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Dec 29, 2012 12:32 pm

Ja generalno volim dosta da experimentisem tako da bi rekao da u vecoj meri vezem neke svoje kreacije... mada takodje mislim da je vrlo tesko navezati nesto potpuno novo, uglavnom su to sve kombinacije vec postojecih tehnika ili hibridi nekoliko razlicitih dobropoznatih muva.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Dec 30, 2012 2:22 am

I jedno i drugo Dane! Mozda vise neke musice na svoj nacin. Smernice su mi pre svega insekti a onda uz tehnike dolazim do nekih svojih a cesto i nekih tudjih ali preuredjenih imitacija. Meni je ovo hobi, pre svega zelim da uzivam u tome i dosta toga eksperimentisem kako u tehnikama tako i u novim modelima. Pored onih standardnih za ribolov nasle su se i dosta "novih" proverenih imitacija. Nikako se ne mogu sloziti sa misljenjem "e ne treba mi vise od 20 imitacija", kad tad ce doci 21-va pa 22-ga i tako redom za nekoga nova a za neke veoma stara.
Za ovo si u pravu da je veoma tesko doci potpuno novih kreacija, ali je zato veoma uspesno vezati na svoj nacin koji moze biti i bolji od primarne imitacije.
U mojoj skromnoj kolekciji imam zavidan broj potpuno drugacijih musica, koje idu prvo na testiranje, nisam ih objavljivao nigde do sada.
Image Image

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Dec 30, 2012 3:59 am

flydoc wrote: Nikako se ne mogu sloziti sa misljenjem "e ne treba mi vise od 20 imitacija",

Ni ja se necu sloziti sa tim. Treba 10 :mrgreen: :mrgreen:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Dec 30, 2012 5:04 am

Jeste q :mrgreen: secas se 11-te i ovog: "a ona zuta ubi ove godine koliko je riba navatala, da ne bese nje da izvadi situaciju.." a ima jos primera.. :grin:
Image Image

sale
master of fly fishing

Postby sale » Sun Dec 30, 2012 10:26 am

simpson H wrote:
flydoc wrote: Nikako se ne mogu sloziti sa misljenjem "e ne treba mi vise od 20 imitacija",

Ni ja se necu sloziti sa tim. Treba 10 :mrgreen: :mrgreen:

Ovde ima neke istine, ali u razlicitim fazama i velicinama sto implicira dalje veliki broj musica.
sale-eurofish

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Mon Dec 31, 2012 6:27 pm

Voleo bih da upoznam i da popricam sa covekom koji pravi muve prema svojim mastanjima, pitanje sam postavio iz razloga sto 99% musicara, kopirane, malo doradjene uglavnom vec necije ideje, delimicno prekomponovane, naziva plodom svoje maste. Ako se takve muve u brajaju u mastarije i svoje kreacije, onda sam siguran kakav cu odgovor da dam na Danovo pitanje.

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Mon Dec 31, 2012 7:17 pm

Pa ime mene si upoznao :mrgreen: Sve direkt iz svoje maste
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

Return to “O mušičarenju”