AOS- Graz

Opšte teme o mušičarenju
Boban
Moderator

AOS- Graz

Postby Boban » Mon Dec 17, 2012 12:00 am

Prijateljstvo sa bracom Haider, Alexom i Stefanom datira jos od krajnjih 90'-ih i danas posle toliko godina mogu reci da mi je veoma drago sto se znamo i ponosan sam na tako iskreno prijateljstvo i izuzetno dobru saradnju!
Braca Haider su vlasnici Austrian Outdoor Sports- prodavnice musicarske opreme u ausriskom gradu Grazu. I pored toga sto su relativno mladi ljudi izuzetno su poslovni i profesionalno kompetentni i bas dobro potkovani i teorijom i praksom sto je veoma bitno za nekog ko se bavi ovakvim poslovima! Poseduju prodavnicu koja je fantasticno opremljena i spreman sam da potvrdim da su jedna od najsnabdevenijih radnji u Austriji ako ne i najbolja u kojoj mozete pronaci sve sto vam je potrebno za fly fishing ili fly tying, stege, alate, materijale, predveze, kanape, cekrke, stapove, wat opremu, pod odela, cipele, kombinezone, jakne, gedzeti sitnice, bukvalno bas sve! Brendovane i kvalitetne marke na svetskom nivou!
Vrlo je bitno u ovom poslu da se ima sve i na jednom mestu sto znaci da ja kao kupac kada dodjem u radnju zelim i imam mogucnost da probam vise stapova, da proverim nekoliko cekrka, da probam jaknu, kombinezon, cipele, da opipam dubbing medju prstima, da proverim kako mi lezi bobbina u ruci i tako dalje!
I ovoga puta se potvrdilo da je ova cinjenica apsolutno tacna a evo i zasto? Nas cilj je bio obilazak reke Mur i revira u podrucju gradica Judenburg na domak Graz-a i kada smo vec tu svracamo u AOS da obidjemo prijatelje i da kupimo neke sitnice. I sta se desilo, ostali smo u prodavnici tri sata i kupili smo robe u vrednosti od skoro 1000 eura! Neka zivi Visa karta! Sutra ce mo da se pusimo i kada se saberemo mi se onda oduzmemo ali to je tako! Gvozdje se kuje dok je vruce!
Pored toga sto su preduzetljivi i poslovni, Hajderovi su odlicni musicari iako mladi sa ogromnim iskustvom kako u slatkovodnom tako i u morskom musicarenju.
Imaju odlicne kontakte i saradnju sa vodecim firmama u produkciji musicarske opreme kao i sa velikim i poznatim imenima musicarske elite! Naprosto fascinira njihovo poznavanje svega sto je vezano za musicarenje i njihova dobra volja da sve to prenesu na druge i da vam sa puno strpljenja i do detalja objasne nesto sto vas interesuje! Govore vise jezika i nece im biti tesko da vam iz magacina iznesu gomilu stvari i robe da probate, bez obzira da li ce te to i kupiti ili ne?
Za one koji dolaze iz zemalja u okruzenju kod njih u radnji mogu dobiti apsolutno sve informacije o musicarenju na Ausriskim rekama, instrukcije o pravilima, dnevne dozvole i sve ostalo! Naravno povezani su sa musicarskim kampovima na najkvalitetnijim destinacijama u evropi i svetu i vazan su faktor u organizovanim posetama istih!
Angazovani su i na edukaciji, sponzori su mnogih prezentacija, flycasting i fly tying kurseva i slicno!
I na kraju jednom recju musicarsi Eldorado, mesto koje svaki musicar moze samo da pozeli.
Nije bilo planirano ali smo odlucili, uskoro ce mo AOS posetiti ponovo!

PS:
Ne mogu da se otmem utisku koji je na mene ostavio stap Loop Cross S1- wt 4, 5 i 6-ica a u kombinaciji sa cekrcima Loop Opti Creek ili Classic MkII-4/6. Naprosto mi te kombinacije
ne daju mira i terbace tezak napor da se otklone nekakve varijante koje su pocele da se vrzmaju po mojoj glavi!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Boban
Moderator

Re: AOS- Graz

Postby Boban » Mon Dec 17, 2012 12:01 am

...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Dec 17, 2012 12:05 am

Dr. Slick za Dr. Stosica!
Gospodine FlyDoc da li je ovo pravo i da li ce biti dovoljno?

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon Dec 17, 2012 1:18 am

Da gospodine Bobane, to su te! Valjda ce bit dovoljno.. ;)
Nego kad namotas nesto na one uduce sto si kupio u Aos-u da slikas, bas me interesuje oblik modela.

Imam dosta dobrog iskustva od ranije kada mi je kartica bila u funkciji, uvek sam dobio ono sto sam porucio, sto nije slucaj sa puno internet radnji. Prost primer ti naredis recimo udicu tmc 100 velicine #14 oni posalju 18 ili 10 .. nebitno . a kod ovih u Aosu to mi se nikada nije desilo, uvek ono sto sam naredio a ako nesto nema ostaje kasnije i to posalju..
Image Image

Valentin
instructor

Postby Valentin » Mon Dec 17, 2012 10:34 pm

Sta dodati tekstu od Bobana osim da i Dragana a i mene odusevio ovaj Loop-ov stap. Na trzistu imamo Orvih Helios 2, pa za mene najbolji stap do sada Sage One, itd. Cena od 649 EUR za ovaj Loop Cross nije velika za takav stap al...

Dosta smo pricali sa Stefanom i oko firme Bare, koja stvarno proizvodi super kombinezone, jakne, itd. Na kraju jedna jakna iako mi nije trebala (imam ih dosta) zavrsila u moje ruke.

Osima drustva, price sa Stefanom, kupovine, itd. mozemo se pohvaliti da smo otkrili novi revir reke Mur i da smo se dogovorili sa vlasnikom radnje Fly Only oko dozvola:)

Bobane, super tekst i slike
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Dec 17, 2012 10:41 pm

Au bas vam je lose druzenje :)

Meni je extra drago da vi i pored ove zimoce idete i planirate pecanja. Svaka cast!
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Dec 17, 2012 11:00 pm

flydoc wrote:Nego kad namotas nesto na one uduce sto si kupio u Aos-u da slikas, bas me interesuje oblik modela.

Sale evo ti par fotosa onako na brzaka. Nadam se da ces moci da uocis neke razlike? Mislim da je ovo dobar model!

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Dec 17, 2012 11:01 pm

...

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Tue Dec 18, 2012 12:13 am

Malo je sireg luka, samo da je jos malo kraca iako jeste malo u odnosu na ove druge modele. Bice ovo stvarno dobar model ne samo za stimulatore vec i za emergere..
Image Image

Return to “O mušičarenju”