Perfect C&R!

Opšte teme o mušičarenju
EsoX
Carp Ninja!

Perfect C&R!

Postby EsoX » Sun Nov 18, 2012 12:02 am

Koliko vam se puta desilo da upecate ribu koja se uopste nije ubola na udicu?

Jos pre vise od deset godina pecajuci basa na zaru izleti mi stuka po obicaju pravo niotkuda... naravno nigde sajle tako da je bilo ajmo sto je pre moguce iz vode... i kad sam je vec privukao obali vidim da nesto nije u redu... zara stoji slobodna (nezakacena) uz bok ribe, struna u ustima a nije pregrizla... Jadnica kako je masila (sto je redovna pojava kod pecanja na varalice ovog tipa) gadjala je ispred varalice tako da je zagrizla strunu koja joj se upetljala sa obe strane oko ugla vilice sa spoljne strane, zara ostala van usta a struna tako poprecena da ne moze da dodje do ostrih zuba. Nije pregrizla nije se ubola i caskom bez prisinga ponovo zavrsila u vodi.

Prosle godine sam ponovo bio svedok gotovo identicne situacije koja se jos komicnije zavrsila... ovaj put Vlada Markovic je bio u sporednoj muskoj ulozi sa musicarskim priborom u ruci... promasaj.. ponovni udarac i riba je tu.. sajla upetljana na istom mestu a strimer negde sa strane... medjutim ovaj put je ribi poslo za rukom da se nekako oslobodi sajlice ali jadnica...jadnica stvarno nije imala srece... taman je nekako uspela da se odpetlja ali joj je grudno peraje upalo u petljicu mono loop weed guarda na strimeru koji je landarao sa strane... tako da se ipak nije uspela osloboditi... bas je nije htelo a ustvari fantasticno prosla... bez pirsinga ponovo nazad u vodu...

Danas ponovo komicna situacija... udarac tu je.. krenula ka povrsini i kao da ce iskociti (nesto kao bas kad otvorenih usta krene na povrsinu) i ponovo vidim nesto ne stima strimer je nekako puno napolju... a sa njim i udica komplet viri van usta... nista privukao sam je do camca i tek onda skontao da joj se umrsena sintetika upetljala u taj isti famozni ugao usta... udica van ust a riba neubodena.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

markovic
instructor

Re: Perfect C&R!

Postby markovic » Sun Nov 18, 2012 12:28 am

Е мени се десило :lol:

Return to “O mušičarenju”