E-trgovine

Opšte teme o mušičarenju
simpson H
simpson H

Re: E-trgovine

Postby simpson H » Thu Nov 03, 2011 11:31 pm

Za Cabelas vazi 20% USPS-om ili minimum 20$ za jeftiniju robu (obicna posta) i 40% UPS-om (kurirska sluzba). Obe idu avionom iz USA do Evrope samo sto ova prva postanska obidje jedno 7-8 zemalja i razne utovare-istovare i to je osnovni razlog sto je nepouzdana. Tacnije sve zavisi gde sleti avion iz USA i kako posle toga ide dalje (cesto i zeleznica).
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Fri Nov 04, 2011 12:39 am

Obe idu avionom iz USA do Evrope samo sto ova prva postanska obidje jedno 7-8 zemalja i razne utovare-istovare i to je osnovni razlog sto je nepouzdana.

USPS je United States Post Office-americka drzavna posta. Nije nepouzdana ako se koristi servis za koji postoji mogucnost pracenja posiljke-trackinga. Za USPS International Priority Mail tvrde da ne moze da se prati, mada i tu tracking ponekad funkcionise...dok se nesto skuplji USPS International Express definitivno moze pratiti online i ubedljivo je najbezbednija opcija. Nazalost, mislim da Cabela's ne nudi razlicite USPS usluge.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Nov 04, 2011 2:22 am

Vladane, svaka je pouzdana dok ne kroci na tlo Evrope. Onda posiljku preuzimaju poste drugih zemalja i tu nastaje haos. USPS tracking funkcionise samo dok posiljka ne napusti USA a onda smo osudjeni na pracenje od zemlje do zemlje kuda roba ide. Meni je zadnja narudzbina iz Cabelasa pre jedno 2 god. na kraju stigla iz Rumunije pa ti vidi kuda je sve prolazila posiljka :grin:

Valentin
instructor

Postby Valentin » Fri Nov 04, 2011 10:28 am

Ja najvise koristim ove dve prodavnice, Taimen i Cabelas. Ponekad i Sportfish.co.uk al ipak najvise Taimen in Cabelas. Sa Taimenom imam super iskustva, cesto mi se desilo da rano ujutro narucim robu i sutradan popodne je dobijem u Becu. Jednom sam imao problema sa jednim paketom i poslao im e-mail. Posle dva dana sam dobio mokar paket i malo pocepan, al za to su Austrijanci bili krivi. Sto se tice Cabelasa, i sa njima imam dobro iskustvo osim jedne narudzbine iz Aprila kad su mi stvari trebale hitno i platio sam vazdusni transport, nekih 100 EUR. Trebao da stigne za 10 dana a stigao za mesec dana, al Austrijski carinari zabrljali stvar.
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

zločesti
fly fisherman

Postby zločesti » Fri Nov 04, 2011 11:23 am

Evo i meni paket stigao . Nije mi bilo krivo što sam toliko čekao već loš poslovni odnos taimena prema kupcima , naime na tri zadnje poruke se nisu ni udostojili odgovoriti . Jednom su mi u odgovoru poslali datum slanja paketa i broj za praćenje . Avaj , paket se može pratiti sve dok neudje u ovaj naš bermudski trougao . Ali šta da se radi kad nemamo prodavnicu sa takvim izborom i takvim cijenama nastavljamo kupovati kod njih .

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Fri Nov 04, 2011 12:28 pm

Ja sam od Visiona tražio i dobio vrh(reklamacija) u povratnom mailu su mi poslali br pošiljku UPS i satnicu kad će i gde biti pošiljka,od Finske do Bgd-a 2 dana avionom od Bgd-a do VA tri dana uz poziv od starne onih slepaca koji vrše carinjenje u moje ime da me pitaju šta je ,kada sam rekao da je to rez.deo i da mi na pamet ne pada da platim carinu na nešto što sam dobio oni su se smilivali i poslali pošiljku,koju sam uzgred budi rečeno dobio zapakovanu u originalnu tubu od štapa.
Ipak je to Evropa a ovo tamni vilajet
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

zločesti
fly fisherman

Postby zločesti » Fri Nov 04, 2011 3:19 pm

Zna li neko objasniti razliku izmedju obične cipele do gležnja i cipele za waders , znam da ove druge imaju i djonove od filca (a i gumene kao i obične gležnjerice ) , ali postoji lii još neka razlika ? Jedan prijatelj kupio kod kineza gležnjerice za 14 e , obućar mu prošio djon (bio je ljepljen ) i pojačao sve šavove za 5 e i ima cipele za 19e . Vrijede li originalne (namjenske) više ????

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Nov 04, 2011 4:39 pm

Ne kapiram pitanje oko "gleznjerica", koje su uopste to cipele?

Inace cipele za waders imaju posebno obradjene unutrasnje savove ili su cak presvucene neoprenom da ne habaju neoprensku carapu od kombinezona. Osim toga konstruisane su da ispustaju vodu odmah po izlasku iz vode da kad hodas na suvom nemas na nogama 10kg pa da se cedis polako. Filc na djonu je tu najmanje bitan, tacnije mozes da ga stavis na bilo koju cipelu.

zločesti
fly fisherman

Postby zločesti » Fri Nov 04, 2011 5:28 pm

[quote="simpson H"]Ne kapiram pitanje oko "gleznjerica", koje su uopste to cipele?

Ma to su obične cipele do gležnja , duboke kao i ove za waders

zeljko72
fly fisherman

Postby zeljko72 » Fri Nov 04, 2011 8:04 pm

Simpson ti je lepo objasnio.

10 kg vode ćeš nekako već nositi za sobom, ali imaš velike šanse da pocepaš neoprensku čarapu wadersa.

Ako si već uložio kintu i hoćeš da probaš kako cipele funkcionišu , onda bar preko neporenske čarape wadersa obuj neku drugu čarapu najbolje isto neoprensku.

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Fri Nov 04, 2011 11:03 pm

Vladane, svaka je pouzdana dok ne kroci na tlo Evrope.

Da budemo precizniji, istocne Evrope... Tuzno ali je tako, a bazirano iskljucivo na licnom iskustvu... Sa zemljama zapadne Evrope nikada nisam imao problema oko slanja i trackinga odavde.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

zeljko72
fly fisherman

Postby zeljko72 » Tue Dec 06, 2011 9:00 pm

mike wrote:Tih 6 nedelja se upravo navrsilo. Zvanicno Cabelas se ogradjuje za zemaljsku isporuku na period od 8 do 12 nedelja. Bojan je imao takav slucaj od 12 nedelja.

Nista, ujutru cu do poste da se raspitam, nece da skodi... ;)

Kolega, stize li taj paket iz USA?

mike
fly fisherman

Postby mike » Wed Dec 07, 2011 11:42 am

E kolega moj... stigao paket negde u Srbiju, a potom se vratio nazad u USA :cry:

Dobio sam novac nazad na karticu i obavestenje mailom od Cabelasa. Naravno, izgubio sam 20$ koji sam platio za shiping.
Delom je moja greska, jer sam ostavio adresu stana u koji sam se tek uselio, nova zgrada sa problematicnim brojevima. Druga stvar je, sto se niko nije setio da pozove broj telefona koji je bio uz adresu, da proveri gde sam, nego su ga 'fiknuli' nazad!

Jbg, cekam sledece snizenje, pa cu razmisliti da li cu da stedim na shipingu!

zeljko72
fly fisherman

Postby zeljko72 » Wed Dec 07, 2011 3:53 pm

Mozes sledeci put staviti adresu za slanje nekog prijatelja ili slicno..

zločesti
fly fisherman

Postby zločesti » Tue Dec 13, 2011 12:06 pm

Kolike su cijene šipinga iz usa do rs ? Da li je u zavisnosti od težine i gabarita pošiljke ili je standardna ?

Return to “O mušičarenju”