STRIPTIZ NA PARKINGU

Opšte teme o mušičarenju
Boban
Moderator

STRIPTIZ NA PARKINGU

Postby Boban » Fri Oct 28, 2011 9:04 pm

Sta sve musicari nece uraditi i doziveti a zarad svog lepog hobija?

Poznato je da musicarenje podrazumeva gazenje po vodi a i upotrebu odgovarajuce wat garderobe, pododela, gaca, podkosula, carapa i ostalog. I to sve manje-vise i po toplom i po hladnom vremenu. Na minus temperaturama se broj artikala prosiruje pa vreme presvlacenja potraje dugo.
Davno sam naucio da svi segmenti garderobe moraju biti disuci, odnosno da imaju svojstva propustanja toplote koje oslobadja telo i da samo jedan detalj ako nije adekvatan moze poremetiti ceo sistem. To znaci da moramo presvuci sve od gaca pa na dalje!
E sada, mnogo je lepo kada spavamo u hotelu ili privatnom smestaju, lepo doruckujemo, presvucemo u sobi wat garderobu i pravac na vodu. Medjutim vrlo cesto idemo na musicarenje samo jedan dan, vozi se i po nekoliko stotina kilometara, nije preporucljivo sedeti sve vreme u kombinezonima. U dosta slucajeva se lovi u naseljenim mestima cak su po neki reviri u samom gradu. Presvlacenje je neminovno ali sta, gde, kako?
Mnogo puta se desilo da pada kisa, dosli na revir, nema vracanja, dnevne karte skupe i placene, mora da se peca ali moramo da se presvucemo, kola isuvise tesna!
Gde i kako to izvesti, kakva su vasa iskustva? Moji dozivljaji su razliciti od saljivih dobacivanja, negodovanja, do policije.
Kada lovimo odnosno presvlacimo po planinskim zabitima naravno da nije problem ali kompletno presvlacenje u naseljenim mestima moze biti veoma interesantno? Jednog jutra, dosli na revir hladno, kisa, nema odlaganja moramo se preobuci ali to mora biti mesto pokriveno. Jedini izbor je obliznja benziska pumpa u samom naselju. Parkiramo se na kraju pokrivenog dela, otvorimo gepek, povadimo torbe, kratki tepih i pocinje svlacenje do gaca na opste zaprepascenje prolaznika. I ma koliko zeleli da to bude brzo uvek se to nesto otegne a mi onako polugoli drhtimo i cupkamo po onom parkingu okruzeni torbama i garderobom. Po neki prolaznik negoduje, po neko stane i znatizeljno posmatra sta to ovi oblace kao da idu na severni pol. Eto i policije. Ne zna se ko je vise iznenadjen mi ili oni, smeskaju se oni ali i mi, oni lezerno i profesionalno a mi od zime i straha!
Naravno sve je brzo razjasnjeno pa smo zajedno popili i po topao caj u restoranu. Na pitanje odkuda da oni dodju rekli su da nas je prijavila radnica sa pumpe. Bila joj sumnjiva dva kretena kako se krajem oktobra ujutru u sedam sati skidaju na pumpi do gaca. Drugom prilikom presvlaceci se pored mosta u samom centru Salzburga bilo je razlitih komentara, od saljivih do ozbiljnih patrijahalnih negodovanja jer tuda prolaze setaci, deca i slicno.
Problem je sto se striptiz ponavlja i nakon pecanja u sumrak kada je puno vise prolaznika a kombinezoni garderoba se moraju zameniti.
Najbolji primer je bio tokom jednog jesenjeg presvlacenja u gradu Wiesellburg na jednom malom parkingu u samom gradicu. Neposredno pred kraj presvlacenja, samo sto nismo ubacili torbe u gepek i krenuli na vodu zacusmo jedan glas starije zene:" Hallo Jungs". Momentalno mi kroz glavu prodje misao, neka patrijahalna bakica nas posmatrala sa terase obliznje zgrade kako se nekulturno svlacimo i skidamo do gaca i raskalasno cerekamo, vec je pozvala policiju i evo opet bezpotrebnog objasnjavanja. " Dobro jutro bakice, pomaze Bog, da li ste vec pozvali policiju", ljubazno joj dobacih. Ha ha hhaaa, smeje se ona, ma ne,neee, kada ce te da zavrsite pecanje da pozovem komsinicu, posmatrale smo vas i prosle nedelje, haha ha hhaaaa??!!?
Neverovatno ali istinito!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Boban
Moderator

Re: STRIPTIZ NA PARKINGU

Postby Boban » Fri Oct 28, 2011 9:05 pm

.....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Boban
Moderator

Postby Boban » Fri Oct 28, 2011 9:06 pm

.....

sale
master of fly fishing

Postby sale » Fri Oct 28, 2011 9:55 pm

U Bajnoj Basti su vec navikli na ovakve situacije
sale-eurofish

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Oct 28, 2011 11:56 pm

Kod mene se to uglavnom odvija negde u zabit, tako da samo mogu da ocekujem neku babu voajrea:) bilo je par slucajeva dobacivanja pored puta, ne toliko strasno, ustvari ih ne cujem sta komentarisu. Ubedljivo je najgore kada se neponese rezervna odeca a desi se slucaj da se razbijes u vodu u pola 9 uvece, kao ja nekoliko puta, e onda si stvarno nag skroz sa jaknom oko pojasa kao suknja.
Image ImageImage

prota71
instructor

Postby prota71 » Sat Oct 29, 2011 10:49 am

U Vrhpolju su se navikli na mene :grin: :grin: :grin:
Prosle jeseni,kraj dana,u sam sumrak pada kupanje mojom greskom(a preobuka zaboravljena u Bgd-u)...presvlacenje do gola na nekoj livadici oivicenoj pilanom i par domacinstava jos u jednom dvoristu domacica pece paprike :oops: :oops:
Zimnica se sprema a Ja kao mlada striptiz...cipele,kombinezon...potrajalo je!!!!!!!!!!U sred sela!!!

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sat Oct 29, 2011 2:56 pm

Hahahaha, Bobane, prica je sjajna!

Ovde kod mene nisam doziveo slicne komentare, ali nesto neobicno tokom presvlacenja... to da!

Pre tri dana (kao cele ove nedelje), presvlacim se ja na parkingu u gradu Lynn, nedaleko od mene. Mala luka je odmah tu, a sa parkinga koji je nadvijen nad njom pecaju razni lokalni ribolovci na mamac (uglavnom Latinosi). Atmosfera ume da bude sarolika, obicno tu treste boom-boxevi i mozete da pecate strajpere dok slusate Led Zeppelin na primer... 8)

Taman se spremam da zatvorim gepek, a cujem glas iza sebe... Gospodine, kako ste juce prosli?

U korovu pored parkinga nalazi se sator u kome zivi ovaj beskucnik. Covek je bio izuzetno ljubazan, delovao sasvim pribrano, a moram da napomenem da razlog zbog koga ljudi postanu beskucnici ovde u USA ne mora da bude bude vezan iskljucivo za uzivanje narkotika. Razlog moze da bude gubitak posla, situacija u familiji, mentalni problemi, pa i odanost alkoholu/drogama. Sistem zdravstvene zastite nije socijalizovan, tj. ako neko nema finansija, lako se iz bolnice nadje na ulici.

Znam da vi lovite na musicu, i da pustate sve strajpere...ja poznajem i vaseg prijatelja. Onda ukapirah da mi je moj drugar Dave Skok prethodne nedelje ispricao slicnu pricu o ovom beskucniku iz satora pored vode. Meni ne treba strajper...ali ako uhvatite bluefish (zubaticu), molio bih vas...nju bih rado uzeo za veceru, nastavi on. Ja mu rekoh da nije problem, ako se to desi, dacu mu ribu.... Zubatica nije ugrozena i retko se lovi sa obale, a takodje u USA se ne smatra preterano dobrom ribom za jelo.

Ulazeci u vodu bacih jos jedan pogled na njegov sator. Policija cesto svraca na ovaj parking i definitivno zna da tu neko zivi... Sa druge strane, domovi za beskucnike su prepuni po Americi i policija verovatno progleda nekima kroz prste. Za veceras predvidjaju oluju sa snegom, a sinoc je bilo neverovatno hladno na vodi...tom jadniku sigurno nije lako.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Oct 30, 2011 9:23 pm

Zaista prelep vikend na Joci... napokon treci dan kada su gotovo svi gosti otisli nadjoh malo vremena za pecanje. Odvezoh Djoleta i ivketa do interesantne lokaciije i odoh da pecam na drugi deo jezera kako ne bi i ja pravio dodatnu guzvu... medjutim vrlo brzo sam bio primoran da se vratim jer mi je minkota otkazala a ja pri sebi nemam nista od alata.. vracam se do Djoleta i Ivketa, i uz pomoc Ivketovog svajcarca parceta zice nekako privremeno zbudzim minkotu da kako tako radi, ali ostadoh samo na dve brzine... nema sanse da ponovo odmaknem daleko sa minkotom u ovakvom stanju jer ne bi bila ni malo naivna situacija da me uhvati vetar... te ostavih Djoleta i Ivketa i uputih se nekih 50m do prvog zaliva... vreme kada treba da pocne da jede samo sto nije... minkota u drugoj mili milimetar po milimetar.. izgleda da vise stojim u mestu i da se sto manje krecem... kako bi ubio ovo vreme gledam okolo da vidim da li se nesto desava u drugim camcima... odjednom mi se ucini da je Djoletu napokon prava riba zabola odma tu pod camcem.. okrenem se prema njima, mada ih jedva nazirem kroz retku trsku... djole stoji u camcu ispred njega ogroman talas.. ali u toj sceni fali krupna stuka... a fali i Ivke?!?!... Iako striptiz na parkaingu nije uobicajeni deo folklora na Joci.. povremeno se nadje i neki entuzijasta koji se i u tome okusa! :)
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Oct 31, 2011 10:06 am

Ahahaah ma znao sam da iz onih drvenih camaca mora da se vidi i neka ovakva situacija :mrgreen: :mrgreen:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Oct 31, 2011 2:26 pm

Ovakvi camci su plitki za stajanje i mahanje odnosno prilicno nestabilni. Uz to i jak vetar, tezak pribor. Riskantno. Zato uvek treba nositi toplu preobuku, za svaki slucaj.

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Mon Oct 31, 2011 3:02 pm

Boban wrote:Ovakvi camci su plitki za stajanje i mahanje odnosno prilicno nestabilni. Uz to i jak vetar, tezak pribor. Riskantno. Zato uvek treba nositi toplu preobuku, za svaki slucaj.

Sve je to tacno. Nego, malo sam se i opustio. :lol:

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Oct 31, 2011 5:12 pm

..juce je svakako bio odlican dan za kupanje jer je pored ivketa tu bio jos jedan kupac koji se okupao pri ulasku u camac. Sto se camaca tice kada je god moguce ja biram da pecam upravo iz tih malih drvenih camaca, jer su mnogo tisi, i mnogo je lakse manevrisati sa njima, pogotovo po vetru, tako da mi je samo pecanje cak daleko komfornije iz njih, a za dva uigrana musicara zaista nije nikakav problem kada pecaju zajedno iz takvog camca.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Oct 31, 2011 6:18 pm

EsoX wrote:..juce je svakako bio odlican dan za kupanje jer je pored ivketa tu bio jos jedan kupac koji se okupao pri ulasku u camac. Sto se camaca tice kada je god moguce ja biram da pecam upravo iz tih malih drvenih camaca, jer su mnogo tisi, i mnogo je lakse manevrisati sa njima, pogotovo po vetru, tako da mi je samo pecanje cak daleko komfornije iz njih, a za dva uigrana musicara zaista nije nikakav problem kada pecaju zajedno iz takvog camca.

Dane, verujem ti da je tako jer si na toj vodi vrlo cesto i koristis takve camce, verujem i da su tisi sto je veoma vazno. Sigurno da dva uigrana musicara nemaju problema ali ako love sedeci!.
Meni licno bi smetalo da nemam oslonac bar kolenom na klupu ili pramac. Ovako se stoji na sredini camca i prakticno balansiras kao na zici jer imam utisak da je korito camca relativno uzano i plitko za konforno bacanje iz stojeceg stava?
U uslovima kakve ste vi imali je malo nezgodno ali nije i ne izvodljivo.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Oct 31, 2011 8:31 pm

Boban wrote:Dane, verujem ti da je tako jer si na toj vodi vrlo cesto i koristis takve camce, verujem i da su tisi sto je veoma vazno. Sigurno da dva uigrana musicara nemaju problema ali ako love sedeci!.
Meni licno bi smetalo da nemam oslonac bar kolenom na klupu ili pramac. Ovako se stoji na sredini camca i prakticno balansiras kao na zici jer imam utisak da je korito camca relativno uzano i plitko za konforno bacanje iz stojeceg stava?
U uslovima kakve ste vi imali je malo nezgodno ali nije i ne izvodljivo.

Naprotiv Bobane gotovo nikada ne pecamo iz sedeceg polozaja jer to u velikoj meri ogranicava pokrete i prilikom bacanja i prilikom vodjenja strimera. Doduse slazem se da je pozeljno imati iskustvo u pecanju iz plovila cisto kako ne bi olako izgubili ravnotezu sto moze biti vrlo rizicno i po vas ali i po kolegu koji peca sa vama.

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Mon Oct 31, 2011 10:36 pm

Dane i Ljuba imaju zajedno kilograma koliko i ja sam. Musicare 90% iz camca godisnje a ja samo na Joci. Dva razloga za kupanje

Return to “O mušičarenju”