Prednosti i mane kupovine preko neta...

Opšte teme o mušičarenju
simpson H
simpson H

Re: Prednosti i mane kupovine preko neta...

Postby simpson H » Sat Feb 27, 2010 10:29 pm

Za svu robu preko kurirskih sluzbi koju ti salju firme spedicija je oko 5000 din fixno. I jos na robu placas carinu i PDV, prema tome moj ti je savet da nadjes nekoga ko ce to da ti donese.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

falco
guide

Postby falco » Sat Feb 27, 2010 10:56 pm

Hvala Simpsone, moraću da te poslušam i hrabro odustanem :( . Stvarno izađe previše, iracionalno je pristati na tih fiksnih 5000, kada sama stvar košta 3500. Carinu i PDV bih još junački podneo :mrgreen: . Da Nemac hoće da pošalje regularnom poštom sve bi bilo lako :? .

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Feb 27, 2010 11:09 pm

Meni bre doneli CD od 10$ i sa njim racun na oko 6800 din :mrgreen: , ja se slatko zahvalio i rekao da spale CD

Djomla
guide

Postby Djomla » Tue Mar 02, 2010 1:06 am

simpson H wrote:Meni bre doneli CD od 10$ i sa njim racun na oko 6800 din :mrgreen: , ja se slatko zahvalio i rekao da spale CD

Hahahaa i oni? Jel postoji takva opcija?
You are only coming through in green rapid
====
big green river

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Mar 02, 2010 2:04 am

Kazes im lepo i kulturno kada otvoris vrata, "Nisam kuci" i oprostis se od 10$ koje si dao za CD

Jr
fly fisherman

Postby Jr » Sun Mar 07, 2010 1:02 pm

Roba koja stiže iz EU se više ne ocarinjuje i ne oporezuje od kako je počela primena Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju. To traje već godinu dana po mojim informacijama jer smo mi počeli da taj sporazum primenjujemo jednostrano. Još uvek nije za svu robu ali možete se raspitati kod carine. Zadnje što sam naručio je paket materijala iz Taimena, oko 100e. Platio sam kao i za nekoliko njih pre toga, 65din carinsku obradu. Od sad materijale samo kupujem preko, muka mi je više od domaćih prepakovača.
Naravno, ovo su moja iskustva, nikom ne garantujem da je 100% tačno.

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Sun Mar 07, 2010 2:27 pm

Ivane,meni je neki dan stigla pošiljka sa taimena,ali su me opalili po ušima-oko 40% carine,PDVa i nekih taksi.Baš sam se neprijatno iznenadio,jer to mi se nije desilo do sada,ovo je bio prvi put.Prvo,pa vrlo slano :)
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Sun Mar 07, 2010 3:53 pm

Mom sinu i suprugi stigne paket iz Francuske od bolnicarke koja ih je pazila i opale me najstrasnije u posti ,za parfem,dres (gornji i donji deo) i jaknu za malca ukupne vrednosti 140 eur platim 5.600 doslo mi da vratim ali ne mogu da se brukam kod stranaca,a da ne pominjem to da je sve bilo lepo spakovano a neka stoka na carini iscepala kesu na sredini da izvadi stvari,verovatno mu tesko da otvori kesu i vidi sta ima.Doslo mi je bilo da odem da prijavim bilmeza ,ali jbg znam da ne vredi ,tu su batine jedini nacin odvikavanja od takvog siledzistva.
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

GORAN R
guide

Postby GORAN R » Sun Mar 07, 2010 5:10 pm

To se cesto desava da trkeljisu i rovare,a najgore od svega je da nemas kome da se zalis.Sa cenama udaraju po usima valjda neke navike stecene u proslosti se tesko daju odviknuti.DHL je po meni najbolji i najsigurniji nacin dostvave.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Mar 07, 2010 6:17 pm

Jr wrote:Roba koja stiže iz EU se više ne ocarinjuje i ne oporezuje od kako je počela primena Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju. To traje već godinu dana po mojim informacijama jer smo mi počeli da taj sporazum primenjujemo jednostrano. Još uvek nije za svu robu ali možete se raspitati kod carine. Zadnje što sam naručio je paket materijala iz Taimena, oko 100e. Platio sam kao i za nekoliko njih pre toga, 65din carinsku obradu. Od sad materijale samo kupujem preko, muka mi je više od domaćih prepakovača.
Naravno, ovo su moja iskustva, nikom ne garantujem da je 100% tačno.

Ovo nije tacno! Carini ne podleze samo roba koja je proizvedena u zemljama EU i to samo za firme uz dokaz o poreklu. Carina se i dalje placa na sve postanske posiljke i uz obavezan PDV i takse. E sad sto su pojedine carinske ispostave neazurne i promaknu im neki paketi, uopste nije pravilo.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Mar 07, 2010 6:20 pm

GORAN R wrote:To se cesto desava da trkeljisu i rovare,a najgore od svega je da nemas kome da se zalis.Sa cenama udaraju po usima valjda neke navike stecene u proslosti se tesko daju odviknuti.DHL je po meni najbolji i najsigurniji nacin dostvave.

Goraqne ne siri dezinformacije i ne bacaj ljude u dodatni trosak.

Ako vam paket stize bilo kojom kurirskom sluzbom tipa DHL, UPS, FedEX, EMS,... uz obavezne troskove carine i PDV-a placate i fixnu cifru oko 5000 din za spediterske usluge pomenutih firmi. Trenutno u Srbiji ovo je najgora varijanta ubedljivo!

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon Mar 08, 2010 1:02 am

Imam slicna iskustva kao Sale i Perafly... Placa se jos uvek sve to i veoma zacinjeno :cry: a nema paketa da nije razbarusen i da fali barem jedna kesa necega.. ej pa redovno mi otvaraju casopis fly tyer koji dobijam iz amerike!
Image ImageImage

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Mon Mar 08, 2010 1:35 am

flydoc wrote:Imam slicna iskustva kao Sale i Perafly... Placa se jos uvek sve to i veoma zacinjeno :cry: a nema paketa da nije razbarusen i da fali barem jedna kesa necega.. ej pa redovno mi otvaraju casopis fly tyer koji dobijam iz amerike!

to ti otvara neko do poštara u Vranju mora da ima neki mušičar u PTT-u :lol: :lol: :lol:
carina se plaćala do skoro i PDV na svu vrednost preko 20 e sad od skora do sto evra može da se naruči bez problema ali preko se sve plaća, meni su na predzadnjoj turi uzeli skoro pola od onoga što sam naručio mislim porezi i dažbine, a u poslednjoj sam platio samo poštarinu...........kada su me odrali taj predzadnji put morao sam da dokazujem carinskom službeniku tj. nekoj dotičnoj gospođici Evisi Radić u carinskoj ispostavi u glavnoj pošti u BG-u profakturom šta se u stvari nalazi u paketu jer u principu protnu paketić kroz skener i sve se jasno vidi tj. većina sadržaja.........ako nešto fali iz paketa to jedino ako ga otvore zadnjoj pošti u onoj u kojoj podižete paket i može ladno da im se podnese tužba tako da bi platili deset puta više nego li vredi paket pa čak i više, jer sve prolazi kroz glavnu carinsku ispostavu i tom profakturom je maltene obezbeđeno da stigne sve na broju na kućnu adresu, zato je bolje kod narudžbini da se napomene onaj koji šalje robu da uz paket obavezno prilepi i profakturu ili račun jer to sve prolazi kroz glavnu ispostavu jer kad toga nema onda nema kome da se ni žalite.......sve što su narudžbine manje to je verovatnoća za takse manja pa i sa računima jer većina napomene da ne šalju račun da ne bi carina mogla da provali šta je u pitanju i to sve dok su manje narudžbine koje mogu da stanu u običan sigurnosni koverat par pakovanja udica kesica dabinga i neke sitnice to i prolazi tako čim je u pitanju neka vrsta klasičnog paketa on se normalno proverava jer da nije provera mogli bi na takav način da naručujemo iz Koilumbije šta nam je volja.............sve u svemu uvek se isplati narudžbina na veliko, ali na veliko se naplaćuju sve dažbine, sa druge strane na neke manje količine ako se doda plaćanje poštarine od nekih 7 evra u Evropi plus min. 1 e za poštarinu kod nas bez recimo dodatnih taksi ja mislim da nema manje i mala količina onoga što naručujemo ne vidim da se isplati sem da to nema kod nas da se nabavi, recimo iz USA min 20 dolara poštarina i to najobičnija plus da ovi obavezno odrade sve moguće poreze kada je od preko baru pa od 69 dolara u kojoj je uračunata poštarina od 20 dolara kod nas zna da izađe od 75-85 evra sa dažbinama kojim ne može da se izvrda pa preračunajte samo razliku između evra i dolara........sve to i zavisi od trenutnog raspoloženja PTT radnika pa pojedini paketići prolaze, a pojedinim se naplaćuje sve živo......

Jr
fly fisherman

Postby Jr » Mon Mar 08, 2010 1:37 am

šta da vam radim, meni je zadnjih meseci stiglo 7-8 paketa, iz US, EU, Japana... Za svaki sam platio po 60din, carinsku obradu. Nikad mi ništa nije falilo, malo ispreturano ali sve na broju.
Mada nemam razloga da vas uveravam u to. Ja ću i dalje da naručujem, a ako me opletu i još mi dokažu po kom osnovu, onda ću da vam javim ;). A vama ostavljam da pravite promet na domaćem tržištu.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Mon Mar 08, 2010 1:49 am

Jr wrote:šta da vam radim, meni je zadnjih meseci stiglo 7-8 paketa, iz US, EU, Japana... Za svaki sam platio po 60din, carinsku obradu. Nikad mi ništa nije falilo, malo ispreturano ali sve na broju.
Mada nemam razloga da vas uveravam u to. Ja ću i dalje da naručujem, a ako me opletu i još mi dokažu po kom osnovu, onda ću da vam javim ;). A vama ostavljam da pravite promet na domaćem tržištu.

to što ti naručuješ verovatno je sitnija roba koja često ne premašuje cifru od 50 e i uvek se radi o cifri od 20-30 e naruči ti jedan kombinezon iz USA pa da budeš siguran u te tvoje priče.........ni meni ne naplaćuju sitnije koverte u koje može dosta da stane materijala do skora su sve naplaćivali od skora je do 100 e jer neće tako lako država da pusti robu u zemlju bez carinjenja i tek tako.....znači da to što naručuješ sve je sitno, male vrednosti i obični sigurnosni koverti, naruči ti jedan kombinezon da proveriš to......... u USA ih ima jeftinih, jeftiniji nego u Evropi.......

Return to “O mušičarenju”