Prednosti i mane kupovine preko neta...

Opšte teme o mušičarenju
ekoljuba
Moderator

Re: Prednosti i mane kupovine preko neta...

Postby ekoljuba » Thu Nov 27, 2008 1:59 am

Ups!!! Kombinovati!
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

IgorNL
fly fisherman

Postby IgorNL » Thu Nov 27, 2008 7:29 am

ekoljuba wrote:Pitanje za ljude koji zive u EU!?! Kad narucujete stvari iz Amerike preko neta, dali se placa carina i porez ili bilo kakvi dodatni troskovi sem shipinga?

U Holandiji se placa carina(3.7-14%)+porez na promet 19% +troskovi speditera(+/-15-20€).
Vecina americkih trgovaca nas odere za transportne troskove...Cabelass 40%, Bass Pro 30%.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Jan 10, 2009 7:32 pm

ekoljuba wrote:
Bosanac wrote:
ekoljuba wrote:Pitanje za ljude koji zive u EU!?! Kad narucujete stvari iz Amerike preko neta, dali se placa carina i porez ili bilo kakvi dodatni troskovi sem shipinga?

Kod uvoza iz USA , Canade u EU se placa carina + porez - PDV .
Konkretno u Cehi je porez 19% a carina na ribarsku opremu 3% . Na pakete - posiljke do 50 usd se nedoplacuje nista .
Najvjerovatnije ce se dizati limit na neplacanje carine na 200 Eura , ali ostaje porez .

E to su konkretne informaci koje me zanimaju! Ja cu praviti tu konbinaciju u Nemackoj ali kontam da je to slicno. U takvoj konbinaciji se isplati poruciti to sto hocu. Hvala!

Evo konkretno za porudzbinu od 266.78$ iz Cabelasa (tu je uracunat i shiping koji je inace +25% od vrednosti robe) svi dodatni troskovi u Nemackoj izasli su nas 20e!
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Sat Jan 10, 2009 9:17 pm

Zaboravio si da napomenes da su na carini bili slagani za vrednost robe tako da je porez placen za vrednost od 100 evra umesto 200 evra! To jes da su naplatili za pun iznos bilo bi 40 evra sto je opet daleko povolnije nego da se narucuje u Srbiju! Porudzbina je sa cabelasa!

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Jan 10, 2009 9:27 pm

ekoljuba wrote:Zaboravio si da napomenes da su na carini bili slagani za vrednost robe tako da je porez placen za vrednost od 100 evra umesto 200 evra! To jes da su naplatili za pun iznos bilo bi 40 evra sto je opet daleko povolnije nego da se narucuje u Srbiju! Porudzbina je sa cabelasa!

Moguce je da si mi to rekao... al se ja tog dela price ne secam... :roll: :roll:
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Sat Jan 10, 2009 9:39 pm

Evo jos jednog primera kako nasi deru na carini. Drugar je narucio jaknu u cabelasu koja vredi 240$. Na kraju ga je izasla 300e!

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Jan 10, 2009 11:52 pm

EsoX wrote:
ekoljuba wrote:Zaboravio si da napomenes da su na carini bili slagani za vrednost robe tako da je porez placen za vrednost od 100 evra umesto 200 evra! To jes da su naplatili za pun iznos bilo bi 40 evra sto je opet daleko povolnije nego da se narucuje u Srbiju! Porudzbina je sa cabelasa!

Moguce je da si mi to rekao... al se ja tog dela price ne secam... :roll: :roll:

Zaboravio si jos troskova oko tvojih transakcija na moj racun :lol:
ps: kad saljete moje :mrgreen:
Image Image

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Feb 18, 2009 5:27 am

Kako stvari stoje sa carinom u BiH? Kolika je carina i da li se carine i paketi manje vrednosti (kolika je granica ispod koje se ne carini)?

ugly_si
guide

Postby ugly_si » Wed Feb 18, 2009 10:13 am

ja sam dosada kupovao 10-ak puta preko neta i nisam se usudio preci 100 eur nikada mi nije obracunata carina ni porez samo platim jos oko 2eur zbog tezine paketa.
dobar lipljen je ziv lipljen!

prota71
instructor

Postby prota71 » Wed Feb 18, 2009 6:47 pm

ugly_si wrote:ja sam dosada kupovao 10-ak puta preko neta i nisam se usudio preci 100 eur nikada mi nije obracunata carina ni porez samo platim jos oko 2eur zbog tezine paketa.

Jesi li narucivao nesto iz USA ili samo EU?

ugly_si
guide

Postby ugly_si » Thu Feb 19, 2009 12:20 pm

samo EU posto nakon dva tri odgovora sa US online trgovina "not delivering to bosnia" ni ne pokusavam da narucim
dobar lipljen je ziv lipljen!

Davor
fly fisherman

Postby Davor » Thu Feb 19, 2009 6:02 pm

Dali je iko kupovao ovdje preko neta.

http://www.garryevans.co.uk/

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Thu Feb 19, 2009 6:42 pm

Gledam link koji si postavio i mislim da su mu cene materijala do jaja :lol: dere kozu pa rastura :wink:
Image Image

Bosanac
guide

Postby Bosanac » Tue Feb 24, 2009 9:46 pm

HMS wrote:Dali je iko kupovao ovdje preko neta.

http://www.garryevans.co.uk/

Kupovao sam ja , treba ga dati do favorita i pratiti redovno akcije , prije nove godine je bila odlicna ponuda Scierra waders i wading jackets . Brza isporuka , veoma ozbiljan i susretljiv e-shop.

Pouzdani e shopovi su jos : http://www.fishtec.co.uk/index_fishtec.cfm http://www.sportfish.co.uk/
http://www.fishingmegastore.com/
Sretno majstore

falco
guide

Postby falco » Sat Feb 27, 2010 10:03 pm

Našao sam na jednom nemačkom sajtu izuzetno povoljno neku opremu (sportsku, ne mušičarsku, mada za ovu priču to i nije bitno), ali se isprečio "mali" problem - Švaba ne želi da šalje bilo čim drugim osim DHL-a :psuje: . Cena artikla (35e) nije ni upola one koju bih platio, poštarina shodno gabaritu korektna (12e), pa mi đavo ne da mira. Može li neko da pretpostavi koliko bi me rebnuo špediter, da znam da li i dalje da razmišljam o ovome :?: :?: :?: . Iz onog što sam do sada saznao jasno mi je da je cifra daleko od bezazlene, ali budi mi nadu to što u startu imam veliki popust.

Return to “O mušičarenju”