Prednosti i mane kupovine preko neta...

Opšte teme o mušičarenju
Fly Daddy
fly fisherman

E-bay

Postby Fly Daddy » Fri Sep 14, 2007 9:56 am

Samo sam dva puta kupovao preko E-bay(a).
Jednom uzeo 7 kutija za musice a drugi put kombinezon sa cipelama.
Za divno cuda oba puta sam prosao ziv. Paketi su stizali u moju postu i nisam morao da platim ni dinara.
Ali mi je pre par dana brat iz Australije poslao paket DHL-om. To je bolje da ne dozivite,smarao sam se par dana sa njima preko telefona,poslali su mi par formulara koje moram da popunim,fotokopiram LK,dam izjavu da necu robu da prodam dalje itd.........
Popizdim i paket vratim nazad.Znaci iskljucivo obicna posiljka ,naznacena kao poklon i vrednos maximum 10 Eura.To sve dogovoriti sa prodavcem pre kupovine.
Toliko od mene i mog skromnog iskustva sa E- kupovinom.
PS. Jos uvek sam :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

falco
guide

Postby falco » Mon Mar 31, 2008 2:37 pm

Poznanik ide kod rođaka u Ameriku na 15-ak dana. Mogu li ja preko neta da izaberem štap, platim ga i kao poklon pošaljem na adresu pomenutog rođaka? Posle ga moj poznanik lepo donese i uruči ga meni. Čudna gimnastika :D ? Pitam zbog eliminacije fantomskih troškova koji vrebaju na svakom koraku :P .

Sale_Zupa
instructor

objašnjenje

Postby Sale_Zupa » Mon Mar 31, 2008 4:12 pm

Pre par meseci,kupio sam par stvari iz Cabelasa i tražio da mi pošalju na moju adresu,pa me carina tako lepo izula dasam popenio.Plašim se da će i njega pitati odkud roba i da plati carinu (20%).Zato sada naručujem da roba stiže kod rodbine u CH,pa mi pošalju busom izbegnem bespotrebne troškove
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Mar 31, 2008 5:31 pm

falco wrote:Poznanik ide kod rođaka u Ameriku na 15-ak dana. Mogu li ja preko neta da izaberem štap, platim ga i kao poklon pošaljem na adresu pomenutog rođaka? Posle ga moj poznanik lepo donese i uruči ga meni. Čudna gimnastika :D ? Pitam zbog eliminacije fantomskih troškova koji vrebaju na svakom koraku :P .

Nije uopste cudna gimnastika. Kod vecine firmi imas billing address (tvoja adresa sa koje palacas) i shipping address (adresa na koju zelis da saljes). Sasvim normalna varijanta svuda u svetu. Cak u nekim firmama mozes da kupis vaucer odredjene vrednosti i posaljes ga prijatelju, rodjaku ili bilo kome ko ce da kupi nesto za sebe ili za tebe.
Truli kapitalizam, sta drugo reci :lol: .
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Mar 31, 2008 10:43 pm

Ja koristim tu varijantu vec godinama i licno, nisam imao ama, bas nikakvih
problema.Ali moram da napomenem da sam narucivao stvari u renomiranim
prodavnicama,Dan Bailey,The fly shop,Kaufmann,Creekside,Leland je zadnja, pre sedam dana naruceno,posle dva dana roba legla na adresu u
Americi.Samo pravilno sledi upustva za, online kupovinu i nema problema.
Moras napomenuti kako zelis da ti transportuju robu i koliko brzo.
Jedini problem je sto mora da se ceka brat ,da dodje na odmor i da sve to donese.A to me ubi...

Pozdrav

Boban

falco
guide

Postby falco » Thu Apr 24, 2008 11:03 pm

falco wrote:Poznanik ide kod rođaka u Ameriku na 15-ak dana. Mogu li ja preko neta da izaberem štap, platim ga i kao poklon pošaljem na adresu pomenutog rođaka? Posle ga moj poznanik lepo donese i uruči ga meni. Čudna gimnastika :D ? Pitam zbog eliminacije fantomskih troškova koji vrebaju na svakom koraku :P .

Veoma sam blizu transfera, samo razmišljam još o nečem. Kada bi mi poznanik poslao štap običnom poštom kao nekakav poklon paket, kolike dodatne troškove da očekujem (pitam kako bih eventualno poštedeo čoveka muvanja sa tubom po avionu).

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Apr 25, 2008 12:11 am

To sve zavii od raspolozenja carinika u tom trenutku jer robu bez racuna moze da proceni na onoliko koliko zeli. Naravno ne mora da znaci ali nekako me uvek pece ona Rite bobina sto me kostala 5000din :D

falco
guide

Re: Prednosti i mane kupovine preko neta...

Postby falco » Mon Jul 07, 2008 1:19 pm

Šta je potrebno da bi se kupovalo na eBay-u? Znam da je u pitanju aukcijska prodaja, pa sigurno ima specifičnosti u odnosu na klasične online trgovine. I sigurno ima nerešivih ograničenja za građane Srbije :unhappy-fish:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Jul 07, 2008 1:31 pm

Najveca enigma je PayPal koji za nas ne funkcionise a kako stoje stvari nece skoro. Makar tako su svima odgovorili nadlezni iz PayPal-a.
Vecina (95%) prodavaca i prodavnica na ebay-u traze verifikovan PayPal nalog da bi transakcija bila uopste moguca. Nema to veze sa EU ili prijemom u EU ili belom sengen listom, jednostavno oni sporo prosiruju broj zemalja.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Mon Jul 07, 2008 4:59 pm

Da se i ja ukljucim,kod drugara u Amerikama me ceka stap kupljen na e-bay-u pa se pitam da li da se upustim u avanturu da mi ga on posalje postom kuci u UE ili da cekam njega da dodje i donese ga (negde oko nove godine :( ).Ako mi ga on posalje postom i naznaci vrednost recimo 100$ da li cu platiti carinu na procenjenu vrednost ili na naznacenu i da li cu uopste platiti carinu??? Simps pomagaj...
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Jul 07, 2008 5:39 pm

99% ces platiti carinu na napisanu i osiguranu vrednost sem ako slucajno ne dodje racun uz stap ili pise na ambalazi. Ako moze da ti posalje neka napise vrednost oko 40-50$ i osigura na tu cifru paket. Malo rizikujes ako se izgubi (a male su sanse) a carina voli da naplati nesto pa je bolje ovako mali iznos nego da bude recimo poklon.
I obavezno kazi drugu da izbegne kurirske sluzbe za slanje. Nikako UPS, FedEx ili slicno.

falco
guide

Postby falco » Mon Jul 07, 2008 8:44 pm

simpson H wrote:Vecina (95%) prodavaca i prodavnica na ebay-u traze verifikovan PayPal nalog da bi transakcija bila uopste moguca.

A šta je sa onih ostalih 5%? Može li tu neka Visa kartica da završi posao?

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Jul 07, 2008 8:57 pm

falco wrote:
simpson H wrote:Vecina (95%) prodavaca i prodavnica na ebay-u traze verifikovan PayPal nalog da bi transakcija bila uopste moguca.

A šta je sa onih ostalih 5%? Može li tu neka Visa kartica da završi posao?

Moze. Tih 5% prima karticu bez PayPal-a ali obicno su u pitanju Azijski dileri. Tesko ce se ameri odluciti na placanje bez PayPal-a.

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Wed Nov 26, 2008 1:45 pm

Pitanje za ljude koji zive u EU!?! Kad narucujete stvari iz Amerike preko neta, dali se placa carina i porez ili bilo kakvi dodatni troskovi sem shipinga?
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

radodeyan
fly fisherman

Postby radodeyan » Wed Nov 26, 2008 4:46 pm

Odgovor iz Rusije.Preko Cabelas-a sam narucivao rod-building kit dvodelni,garderobu i sl.Preko E-buy-a materijale,udice ,cekrke,satove ,naocare .I nikada ,sem shipping-a , nisam dodatno platio.Sve je stizalo najkasnije za mesec dana.Obicno za 3 nedelje.

Return to “O mušičarenju”