Prednosti i mane kupovine preko neta...

Opšte teme o mušičarenju
simpson H
simpson H

Re: Prednosti i mane kupovine preko neta...

Postby simpson H » Mon Mar 08, 2010 2:18 am

Jr wrote:šta da vam radim, meni je zadnjih meseci stiglo 7-8 paketa, iz US, EU, Japana... Za svaki sam platio po 60din, carinsku obradu. Nikad mi ništa nije falilo, malo ispreturano ali sve na broju.
Mada nemam razloga da vas uveravam u to. Ja ću i dalje da naručujem, a ako me opletu i još mi dokažu po kom osnovu, onda ću da vam javim ;). A vama ostavljam da pravite promet na domaćem tržištu.

Niko nije rekao da pojedini paketi ne prolaze bez carine, vec si ti navodio da iz EU nema carine pri uvozu sto nije tacno. Sustina je sto pola posiljki uopste ne pregledaju pogotovo kada su sitnije stvari u pitanju. Hajde poruci stap ili kombinezon pa da vidimo? Sto se domaceg trzisa tice cene su cesto povoljnije nego bilo gde preko a pogotovo u EU.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Mon Mar 08, 2010 12:11 pm

Jos bolje naruci cipele koje kostaju ispod 100 $ ,da cisto potvrdis sebi koliko si sklon sirenju neproverenih informacija.
Carina na robu proizvedenu u EU se i dalje placa ali smanjena ,jos uvek nema oslobadjanja 100%

Jos nesto - ja placam 10% od vrednosti svima vama koji ne placate dazbine - eto prilike za odlicnu zaradu bez ulozenog eura :wink:
sale-eurofish

Miloš
guide

Postby Miloš » Tue Dec 06, 2011 4:16 pm

Odem danas u ekspozituru Komercijalne banke, zvali me da platim dug. Pomislim da je u pitanju održavanje računa, 150 dinara mesečno. Nisam platio za oktobar i novembar, računam biće i neka kamata, uzmem 500 kinti i odem u banku.

Kad tamo, traže da im platim blizu 6000 dinara. "Za šta bre 6000 ", pitam.
"Plaćali ste preko interneta, Amazon, Sportfish... i sad je stiglo na naplatu ". :shock:
Kakvo nebulozno objašnjenje.

Nisam trošio vreme da objašnjavam gospođi da je sve već uredno plaćeno i da u suprotnom ove prodavnice ne bi ni slale robu.

Jel imao neko ovakav slučaj ?

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Dec 06, 2011 4:25 pm

Ma vacare bre, idi vidi listu placanja, trazi da ti pokazu napismeno sta je to sad doslo za naplatu.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Wed Dec 07, 2011 12:40 am

provizija banke ,verovatno.Min 5 eur po transakciji plus mozda i provizija za ino partnera i eto,doduse nisam siguran u to ali je to jedna od mogucnosti,provericu ujutru pa cu napisati.
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

Miloš
guide

Postby Miloš » Wed Dec 07, 2011 1:38 am

Bio sam u banci i stvari ovako stoje:

Na tekućem dinarskom računu imam dve isplate približne vrednosti 6000 dinara. To je praktično nemoguće jer ja taj račun ne koristim uopšte, jedino plaćam njegovo održavanje jer mi je posedovanje tog računa bio jedini uslov da otvorim devizni račun sa kojeg plaćam preko neta.

Znači, za sve vreme odkad imam karticu i račun, nikad na dinarski tekući nisam uplatio ni dinara, niti sam sa njega bilo šta podizao. Jedino sam banci plaćao njegovo održavanje.

Danas me je cura koja radi u banci pitala da li koristim Visa Classic karticu i nakon mog potvrdnog odgovora mi je rekla da nisam prvi koji ima pritužbu i da imaju neki problem sa tom karticom.
Rekli su mi da će proveriti u čemu je problem.
Jedino što sam danas platio je održavanje računa, oko 500 kinti. :roll:

markovic
instructor

Postby markovic » Wed Dec 07, 2011 8:41 am

Miloš wrote:Bio sam u banci i stvari ovako stoje:

Na tekućem dinarskom računu imam dve isplate približne vrednosti 6000 dinara. To je praktično nemoguće jer ja taj račun ne koristim uopšte, jedino plaćam njegovo održavanje jer mi je posedovanje tog računa bio jedini uslov da otvorim devizni račun sa kojeg plaćam preko neta.

Znači, za sve vreme odkad imam karticu i račun, nikad na dinarski tekući nisam uplatio ni dinara, niti sam sa njega bilo šta podizao. Jedino sam banci plaćao njegovo održavanje.

Danas me je cura koja radi u banci pitala da li koristim Visa Classic karticu i nakon mog potvrdnog odgovora mi je rekla da nisam prvi koji ima pritužbu i da imaju neki problem sa tom karticom.
Rekli su mi da će proveriti u čemu je problem.
Jedino što sam danas platio je održavanje računa, oko 500 kinti. :roll:

Е сад лепо затвори све те картице у тој банци.
Скокни до Raiffeisen банке и код њих узми Visa Virtuon karticu. :wink:

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Wed Dec 07, 2011 10:57 am

Postoje problemi sa karticama (dosta slučajeva) koje su "kopirane",tj tvoju karticu koristi neko drugi,a VISA je VISA bez obzira na ime banke,ima kod mene u ERSTE banci VISA poklon kartica,tj koliko uplatiš toliko plaćaš po netu,bez skrivenih troškova održavanja i sl.
A to što imaš dve isplate znači (ili bi trebalo da znači) da je neko u momentu kada si možda imao taj novac na računu provukao klon karticu u isto ili slično vreme kada si i ti nešto plaćao iili šta već.
Traži listing,izvod i nek ti kažu kome si platio,koji su iznosi po jednoj isplati,kada i gde si platio(to se sve vidi) i onda će ti biti možda malo jasnije,ili ćeš možda lakše ispraviti grešku,u svakom slučaju obrazloženje da nisi prvi nije obrazloženje,idi opet kod šefa ili nekoga i nek ti razjasni situaciju.
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Thu Dec 08, 2011 3:55 pm

Šta je bilo na kraju sa računom i plaćanjem.(za Miloša)
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

Miloš
guide

Postby Miloš » Thu Dec 08, 2011 4:49 pm

Dali su mi neki link (placanje@kombank ili tako nešto) i rekli da pošaljem zahtev da se provere te fantomske isplate. Odgovorio sam da nemam vremena da se zamlaćujem sa tim tako da su oni to preuzeli na sebe. Za sada im nisam platio taj izmišljeni dug. Valjda će posle te provere uvideti da je u pitanju neka greška.

Return to “O mušičarenju”