Jadransko-podunavski kup u musicarenju i reprezentacija Srbije

Opšte teme o mušičarenju
blackbelt
guide

Jadransko-podunavski kup u musicarenju i reprezentacija Srbije

Postby blackbelt » Thu Sep 15, 2011 10:10 pm

Zbog čega bi Srbija uopšte čekala,imate vrhunske takmičare,rijeke,vjerujem da i volje ne fali,samo zakažite datum/odradite ligu i najbolji neka vas predstavljaju.Čemu toliki pesimizam?

simpson H
simpson H

Re: Jadransko-podunavski kup u musicarenju - Slovenia 2011

Postby simpson H » Thu Sep 15, 2011 10:34 pm

Nije pesimizam vec sasvim realno stanje stvari. Bilo je vise pokusaja formiranja reprezentacije i lige koja su uglavnom sva zavrsena na isti nacin. Poturanjem nogu, zabadanjem noza u ledja, svadje, prepirke, bojkoti, lazi,... I onda se izgleda svima smucilo, niti ko pominje reprezentaciju, niti ko pominje ligu, na nekom drugom forumu neko nesto bulazni i prisvaja sebi zasluge koje ne postoje i slicno. To druze nije uopste pesimizam.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Fri Sep 16, 2011 9:59 am

I ja mislim da je pesimizam i stvar u glavama cekajuci da "neko" nesto organizuje....tako je to kod nas....Nije mi jasno zasto cim neko krene sa nekom stvari uvek se nadje neki "pametan" da minira sve iz samo njemu znanog razloga, mada ga ponekad ni sam ne zna....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

humphrey
instructor

Postby humphrey » Fri Sep 16, 2011 12:14 pm

[quote="pex"]I ja mislim da je pesimizam i stvar u glavama cekajuci da "neko" nesto organizuje....tako je to kod nas....Nije mi jasno zasto cim neko krene sa nekom stvari uvek se nadje neki "pametan" da minira sve iz samo njemu znanog razloga, mada ga ponekad ni sam ne zna....[/quote]

sve Tesle i pametnjakovici tebra zato,jezicine do poda a kada treba nema se :roll:

pex
master of fly fishing

Postby pex » Fri Sep 16, 2011 12:37 pm

Mene puno takmicenje ne interesuje jer ne znam, nekako musicarenje i takmicenje mi ne ide jedno sa drugim.....ali oni koji to vole i koje to interesuje treba da porade na tome i ne cekaju da se nesto desi samo od sebe ...jer nece, nego da uzmu svar u svoje ruke i odrade nesto za sebe....ne moze sva lagano, posebno ne u Srbiji ali se ko zna koliko puta pokazalo da ako hoces i zelis nesto sto moze da zavisi od tebe u najvecoj meri to na kraju i uspe....

blackbelt
guide

Postby blackbelt » Fri Sep 16, 2011 12:38 pm

simpson H
Poturanjem nogu, zabadanjem noza u ledja, svadje, prepirke, bojkoti, lazi,... I onda se izgleda svima smucilo, niti ko pominje reprezentaciju, niti ko pominje ligu, na nekom drugom forumu neko nesto bulazni i prisvaja sebi zasluge koje ne postoje i slicno.

To je izgleda normalno ponašanje na ovim prostorima.I u CG smo imali takav slučaj,evo
čuo sam juče da su na istom forumu banoval mog klupskog druga(mada ne znam što je on tamo uopšte radio)misleći da sam se ja ulogovao umjesto njega.
Čak ni ljudi koji su tamo aktivni nemaju lijepu riječ o vlasniku i njegovoj posluzi.Samo mi nije jasno šta onda rade tamo...valjda čekaju da počne sa radom prvi CG mušičarski forum koji će biti moj poklon svim iskrenim mušičarima i ljudima dobre volje.E onda će tek da nastanu problemi,izvještaje sa ribolova na net/u će jedino dobijati iz Plava,Murina,sa nekoliko bara u okolini Nikšića i naravno iz kade administratora pomenutog foruma.
Što se tiče zakulisnih radnji mogu ti reći da ih ni kod nas nije falilo/bilo ih je na pretek,a bezuslovnu logostiku im je pružao vlasnik net/a sa par poltrona.Pa ta ista družina je pokušala po njima "dobro osmišljenom akcijom" da spasu Predsjednika rib.društva Plav,potpredsjednika takm.komisije,kapitena nacionalnog tima MNE,vodju
puta,snadbijevača ribom(pogotovu kad su veća takmičenja u pitanju)...i pomoćnika nosioca partizanske spomenice za 45/tu god.Naravno spasa mu nije bilo i nema tog autoriteta i institucije koja će ga više ikada vratiti tamo dje je on sebe sam postavio.
Samo još ovo da kažem da više ne opterećujem članove ovog foruma.U Srbiji imate klubove,sazovite vanrednu sjednicu i glasajte...pravilo je jedan klub=jedan glas.Izaberite ljude koji će vas predstavljati,ne može niko bilo što da prisvoji bez većine,jer bi u protivnom taj mogao odgovarati krivično,a klub kojeg personifikuje biti isključen iz iste organizacije na vrijeme koje je propisano Statutom.
Izvinjavam se što sam zašao u off,ali sam htio samo da napravim paralelu izmedju crnogorske i srbijanske mušičarske organizacije/federacije/saveza.
P.S.da ne bude zablude o ovome sam pisao i javno na net/u,a nije ni ogovaranje iza ledja,jer pouzdano znam da velika većina iz komšiluka kao gosti prate ovaj forum sa"oduševljenjem"

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Sep 16, 2011 2:57 pm

pex wrote:Mene puno takmicenje ne interesuje jer ne znam, nekako musicarenje i takmicenje mi ne ide jedno sa drugim.....ali oni koji to vole i koje to interesuje treba da porade na tome i ne cekaju da se nesto desi samo od sebe ...jer nece, nego da uzmu svar u svoje ruke i odrade nesto za sebe....ne moze sva lagano, posebno ne u Srbiji ali se ko zna koliko puta pokazalo da ako hoces i zelis nesto sto moze da zavisi od tebe u najvecoj meri to na kraju i uspe....

Pex bilo bi dobro da si makar malo upucen u ovu problematiku. Da jesi onda ovo ne bi pisao.

Ljudi zainteresovani za takmicenja i jesu uzeli stvar u svoje ruke , oformili i ligu, izabrali reprezentaciju od takmicara koji su se kvalifikovali a onda su opstruisani od strane pojedinaca kojima se valjda nije svideo rezultat, tuzeni savezu koji je tada jedva docekao da se opere i ne mora da finansira nista. Niti da plati clanarinu FIPS-u niti da ima bilo kakvu finasijsku obavezu.

Prema toma malo se informisi pre nego sto izneses neke svoje deklarativne ocene.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Fri Sep 16, 2011 4:21 pm

Ma da Simps u pravu si koji mi treba da komentarisem ovako nesto.....nije da sam upucen bas, ali znam ono sto se ovde vrti po forumu, reakcije i sl.....srecno Vam takmicenje kada ga bude i ako ga bude....

cicvara
fly fisherman

Postby cicvara » Fri Sep 16, 2011 10:20 pm

I bre u šta ode ovakva lepa Ivicina reportaža..

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Sep 16, 2011 10:32 pm

Ode u pricu o nasoj reprezentaciji, valjda je to i logicno.

Technics1210
vuna

Postby Technics1210 » Sat Sep 17, 2011 1:01 pm

Ja mislim da je za sve kriv onaj Nišlija Mixmaster. On lepo radi u Nišu, predvodi odličan klub, ali ostali zbog toga pate, pa im ta sekiracija ne da da se lepo organizuju.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Sep 17, 2011 1:21 pm

Ma ovo je savrsena prilika da Mixmaster udje u reprezentaciju Srbije. Odlicna podloga, Srbija primljena u FIPS, jedini klub je Niski, sta ces lepse. Neka se samoizabere za kapitena, preprezentativca, selektora, vodju puta i pravac na medjunarodna takmicenja. U normalnim uslovima i regularnoj ligi, videsmo njegove domete :mrgreen: :mrgreen:

Šva
fly fisherman

Postby Šva » Sat Sep 17, 2011 1:56 pm

Auu Boki kako je dobar predlog, ali tu mora da mu se obezbedi plata, dnevnice, putni troskovi, smestaj, vozac itd. ali kako Boki kad on nije mogo u tri kola da upeca ni jednu ribu :lolol:

sasats
instructor

Postby sasats » Sat Sep 17, 2011 5:28 pm

bojane, znaci mixmaster je kriv sto nemamo takmicenja kod nas? neverovatna izjava :shock:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Sep 17, 2011 5:55 pm

Gde ja to izjavih majke ti?

Return to “O mušičarenju”