Fotografisanje riba u lovostaju

Opšte teme o mušičarenju
PERAFLY
instructor

Re: Fotografisanje riba u lovostaju

Postby PERAFLY » Tue May 10, 2011 10:47 am

Toga će uvek biti,žalosno je to što se svake godine na tirolca u mrestu hvataju ribe od 40+ u velikim količinama a o sitnijima da ne pričam,hvatanje na tirolu u reviru itd,a čuvara nigde .Po svoj prilici tako će i ostati jer nikoga Drina ne interesuje sem kada se naplaćuju doplatne dozvole .
U kakvom sranju od zemlje živimo to nije ni čudno.
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

MAX21
fly fisherman

Postby MAX21 » Tue May 10, 2011 11:54 am

NA ZALOST OVAKVIM POJAVAMA KOJE SU STANDARDNE ZA NASU DOMOVINU NECE SE TAKO LAKO STATI NA PUT BAS IZ RAZLOGA STO TAKOZVANI DUSEBRIZNICI SU U STVARI I NAJGORI I NAJOKORELIJI KRIVOLOVCI

sico
fly fisherman

Postby sico » Tue May 10, 2011 4:01 pm

Ja cujem da radi tirola ali ti se ne slikaju ali zato verovatno trpaju u kese!!!!

pex
master of fly fishing

Postby pex » Tue May 10, 2011 4:37 pm

Sta ste napali coveka,slikao i ajde sta sada, nije ukrao, ubio ribu...sto slozicete se, neki tamo drugi rade...da je ovo slikanje za primer, mozda i ne, ali nije ni katastrofa velikih razmera. Ribu je sigurno pustio, znam coveka, znate ga i vi, mozda ga je neko od vas zvao nekada dok je bio cuvar da vidi kakva je voda ili kakva ce biti sutra, veceras ili posle....ja licno ne vidim nista preterano lose u slikanju riba koje su u lovostaju, pa onda vracanju....to je isto kao i slikanje riba koje su u lovostaju stalno (recimo na Rzavu) pa se slikamo i pustimo i nista.....mozda ste malo preterano reagovali.....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

sale
master of fly fishing

Postby sale » Tue May 10, 2011 4:57 pm

viewtopic.php?f=9&t=23&start=15

evo nekih slika sa Rzava , pustenih riba u lovostaju , cisto da vidis o cemu pricamo posto tebi stvarno mora da se nacrta
sale-eurofish

pex
master of fly fishing

Postby pex » Tue May 10, 2011 5:05 pm

Dobro je jbt ne moras me napadati odmah, ne mora meni da se crta cak......, dobre su ti slike stvarno, ali isto tako kako si lepo postupao sa ribama tada, mozda neko drugi (npr ja) ne bi tako uradio, ali i to nije katastrofa, riba je vracena i to je cilj......kapiram da slika nije sjajna, ima takvih slika po forumima jos pa niko nije tako burno reagovao....ima li neki drugi/treci razlog za takve reakcije??

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue May 10, 2011 5:15 pm

Pex bi li se ti vratio da procitas jos jednom sta je napisano na pocetku? Dokle bre vise takvih gluposti? Malo nam je sto umanjujemo neke pozitivne efekte a sad pocinjemo da umanjujemo i negativne. Sta je sa tobom covece, u cemu je problem? Pazi na Gradcu stoji upozorenje da je zabranjeno iznosenje ribe na obalu radi slikanja, mislis to je tek onako, bezveze? Ako smo se svi redom zalagali za bolji zakon, zasto ga onda ne postujemo od reci do reci. Zakon kaze da nije dozvoljeno ciljno oviti ribu u lovostaju, ako je vratis odmah nisi je lovio ciljno a ako je slikas vec moze da bude jako diskutabilno. Kad je bacis na obalu da bi je slikao onda si vec debelo prekrsio zakon i samo si imao srece sto ti ribocuvar nije bio iza ledja. Imao bi osnov istog trenutka da ti pise prijavu jer zakon kaze da se ulovljena riba u lovostaju vrati odmah, neostecena i nepovredjena. Zakon ne predvidja iznosenje ribe iz reke radi slikanja.
Procitao sam kakve nebuloze si napisao na drugom forumu, da niko ne reaguje kad se na Ribniku bacaju ribe po kamenju i slicno, sto naravno nije istina. Imas ovde thread o tome od pre par godina, reagovali smo na isti nacin, odmah kao i sada, jer drzimo do nekih principa. Ne zanima me ko je u pitanju, Haris ili moj sin, na isti nacin bih reagovao da je bio bilo ko.
Kakva drzava takvi ribolovci, jasno je kao dan da je sve trulo!

Samo da dopunim da ponovo iznosis neistine i ne pricaj nesto sto ocigledno ne pratis ili ne poznajes. Skoro je na org Goci apelovao da se ne postavljaju uopste slike ulova riba koje su pod lovostajem. To je jedan normalan pristup.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Tue May 10, 2011 5:43 pm

Nemam nista protiv zakona, pristupa i sl....naravno da znam o cemu se prica....razapeli ste coveka, mozda ne bez razloga ali sigurno nije zasluzio ni takvu ostrinu.....

Zasto ja ako se ne slazem sa vama iznosim kako kazes nebuloze...jer to automatski znaci da ako ti ili neko drugi nesto kaze da ja ili neko treci moram da se slozim...NE MORAM!
Haris nije ulovio ribu na Gradcu, pa i nije prekrsio zakon da je slika, drugo, ne pise nigde da riba ne sme da se iznosi na obalu, vidis ja sam protumacio da je MORAO da je iznese jer je morao da je odmrsi sto mozda nije mogao jednom rukom (mene npr boli rame i ne mogu da odmrsim ribu odmah u vodi nego moram da izadjem na obalu)....ali svakako je pustim NEOZLEDJENU....

Ja nemam problem i nije mi nista,sta je Haris uradio na njegovoj je savesti, ali mislim da samim tim sto SVI ZNATE DA JE RIBU PUSTIO i da to ne treba sumnjati treba pustiti stvari "niz vodu".....

Neistine ne iznosim, ne lazem, mogu da budem mozda u zabludi da tvrdim nesto sto nije tacno....i tako dalje i tako blize ovo moze da se raspravlja ovako do besvesti....ja imam jedan stav neko drugi ....i to se zove razlika u misljenjima, bilo bi lose kada bi svi mislili jednako......

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue May 10, 2011 5:55 pm

pex wrote:Nemam nista protiv zakona, pristupa i sl....naravno da znam o cemu se prica....razapeli ste coveka, mozda ne bez razloga ali sigurno nije zasluzio ni takvu ostrinu.....

A kako se to kritikuje i reaguje, blago? Ja ne umem drugacije isto bih postupio prema svakome, najmanje je bitan pojedinac u celoj prici. Vec sam rekao da je to samo kap koja je prelila casu i znam zasto to pricam i mislim. Istog tog Harisa ja sam gurao da se zaposli kao cuvar, zvao ga bezbroj puta da proverim sta se radi i kako na Drini, apsolutno sam revoltiran kako se on odnosi prema reci koju je do juce cuvao. Cisto licemerje. On treba da postuje zakon x2 u odnosu na sve nas, samo pogledaj njegove postove dok je bio cuvar.

pex wrote:
Zasto ja ako se ne slazem sa vama iznosim kako kazes nebuloze...jer to automatski znaci da ako ti ili neko drugi nesto kaze da ja ili neko treci moram da se slozim...NE MORAM!

MORAS ! A moras i da procitas ponovo gde i za sta sam napisao da je nebuloza. Jer sve drugo ne odgovara istini, postoji thread na ovom forumu pod naslovom "bolje da ga je pojeo". Ovo vise nije slaganje i ne slaganje vec istina ili neistina sta pises!

pex wrote: ne pise nigde da riba ne sme da se iznosi na obalu,

Ne pise u zakonu o saobracaju "Pesaci ne smeju da se gaze na ulici" pa sto ne zgazis pesaka, sto taj deo ne tumacis na isti nacin? Pa probaj da se izvadis da ga nisi ciljno zgazio i kako ti to tumacis zakon o saobracaju.

pex wrote:Ja nemam problem i nije mi nista,sta je Haris uradio na njegovoj je savesti, ali mislim da samim tim sto SVI ZNATE DA JE RIBU PUSTIO i da to ne treba sumnjati treba pustiti stvari "niz vodu".....

Ma necu bre da cutim nikome niti cu da bilo sta pustam niz vodu. Ako sam nemocan da nesto promenim makar ne moram da cutim. Onog trenutka kad ucutim i ne reagujam na ovakve stvari, sa njima sam se slozio. Ne nikada!
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Tue May 10, 2011 5:58 pm

HARIS JE BIO RIBOCUVAR , i kao takav mora da se ponasa drugacije od ostalih , da vodi racuna duplo vise nego ti ili ja na primer a on se ponasa kao neki neizivljeni klinac od 9 godina ,
Alo Pedja slika ribu jedva u meri i to kako skace po kamenju u vreme lovostaja . O tome je rec
sale-eurofish

pex
master of fly fishing

Postby pex » Tue May 10, 2011 6:02 pm

Ok ok shvatam da ste revoltirani, razumem pricu i ne bih vise o tome...recimo da vi jeste u pravu.......i to je to.....

prota71
instructor

Postby prota71 » Sat May 14, 2011 1:03 pm

Peca mi se na Drini,peca mi se liplpjen...misljenja sam da je ovo zaista nerazuman gest(kad ono jel 9-og maja????dan pobede nad Fasizmom,jel daaaaaaa)...sutra da mogu otisao bih na Drinu,al u Bosnu,platio dnevnu i pecao lipljena...Ako se upeca,kao i do sad,C&R i super sve!!!!
Licno vise volim fotografije prirode,reke na prvom mestu,njene bistrine,boje,prelamanja svetlosti...ma cak i nas ljudskih nakaza koje kvare sve te prirodne lepote :grin: :grin: ali ne bas i ribu sa prstima u zdrelu,skrgama ili rukama(dok ne dodje prava lepotica koju cu na zid)...Davno su mnoge stvari argumentovane i potpuno se slazem sa misljenjima Simsona i Saleta.

aca-laki
instructor

Postby aca-laki » Sat May 14, 2011 5:03 pm

Ma nema tu puno mudrovanja,svako slikanje riba koje se mreste u naj manju ruku je krajnje bezobrazno i nesportski.Da li je neko ciljno lovio tu vrstu ribe koja je u zabrani ne bih da nagadjam,za to su zaduzeni ribocuvari...Mislim da nije tesko pecati nesta drugo dok je i onako malo ribe u mrestu...Ja dok se mresti klen (njega naj vise pecam) uglavnom pauziram ili pecam na jezeru suncanice ....
ONLY GOD CAN JUDGE ME

tommylee
guide

Postby tommylee » Mon May 16, 2011 3:35 pm

Ovi fiksni termini su glupost i svaka godina je priča za sebe.
Moj drug je ulovio štuku ( na spin) prošli vikend i bila je puna ikre :(

Datume treba da određuje upravljač vodom i to u saradnji sa raznim službama,institucijama.

Pogledajte danas kakvo je vrijeme napolju ko bi rekao da je 16 maj,a biće još nerednih dana ovakvo vrijeme.

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Mon May 16, 2011 4:16 pm

tommylee wrote:Ovi fiksni termini su glupost i svaka godina je priča za sebe.
Moj drug je ulovio štuku ( na spin) prošli vikend i bila je puna ikre :(

Datume treba da određuje upravljač vodom i to u saradnji sa raznim službama,institucijama.

Pogledajte danas kakvo je vrijeme napolju ko bi rekao da je 16 maj,a biće još nerednih dana ovakvo vrijeme.

TACNO!!! I moj prijatelj je u sredu uhvatio stuku 3.3kg punu ikre

Return to “O mušičarenju”