Dozvole za 2011.

Opšte teme o mušičarenju
ranko
guide

Re: Dozvole za 2011.

Postby ranko » Thu Feb 10, 2011 9:57 am

Meni je neshvatljivo ? kako i po kojem osnovu Valjevo gazduje Drinom kada geografski i na bilo koji način je odvojen od Drine, takoreći kao i Čačak što gazduje nekom Moravom " možda će jednoga dana doći vrijeme da i Beodgad gazduje Drinom ? Ranko!

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Feb 10, 2011 10:02 am

ranko wrote:Meni je neshvatljivo ? kako i po kojem osnovu Valjevo gazduje Drinom kada geografski i na bilo koji način je odvojen od Drine, takoreći kao i Čačak što gazduje nekom Moravom " možda će jednoga dana doći vrijeme da i Beodgad gazduje Drinom ? Ranko!

Sta ti ovo znaci Ranko?

Pero ,oni su i prosle godine poceli da naplacuju doplate , oni misle da je to parce Drine njihovo da im je od dede ostalo ,slicno kao i Bajna Basta
istina je da jos nisu dobili doplatne dozvole i nemoguce je da naplacuju , ali to je plan kazem opet i verovatno ce tako biti
sale-eurofish

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Feb 10, 2011 10:04 am

Ranko kakve to sad veze ima. Ne gazduje Drinom Valjevo nego preduzece EKO Ribarstvo iz Valjeva koje je ucestvovalo u konkursu za dodelu ribolovnog podrucja. Mogao si i ti da osnujes firmu da konkurises i da dobijes na konkursu i onda bi Beograd gazdovao Drinom? Eko Ribarstvo ne gazduje samo Drinom vec i Adom Ciganlijom, delom Save, Kolubarom i njenim slivom,... pa ne videh da se iko buni zbog toga.

Kamo srece da je sve centralizovano i da Beograd gazduje svim rekama na nivou srpske vlade. Bilo bi bolje 20x nego ovakav javasluk. Ali drzava ocigledno ne vidi svoj interes ili ne prepoznaje sebe u tom delu. Drzava bi imenovala cuvare i upravnike podrucja koji bi bili drzavni sluzbenici, naplacivala bi dozvole u jednom centru po jednoj ceni. Bilo bi neuporedivo bolje.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Feb 10, 2011 10:06 am

Ovo je citirao Pex a , sa drugog foruma
nego Morava protice kroz centar cacka , za nepismene da objavim
sale-eurofish

ranko
guide

Postby ranko » Thu Feb 10, 2011 11:42 am

HVALA !

pex
master of fly fishing

Postby pex » Thu Feb 10, 2011 12:23 pm

Morava protice kroz Cacak vekovima i ne treba biti diplomirani geograf da bi to znao neko, poenta mog teksta je bila osvrt na MORAVU 1 (zasto niste citirali neke druge delove, nego ste odvojili one koje mozete upotrebiti za podsmeh...kao npr "DRVO KOJE JE ZASADJENO KRIVO ONO KRIVO I RASTE" ),da se vratim na MORAVU 1.....koja obuhvata mnogo vise od onoga sto kroz Cacak protice (otpadnih voda iz raznih mesta okolnih) nego i reke kao Rzav (sa pritokama), Djetinja, Moravica, gornji deo Skrapeza sa pritokama i sl....sve vode kvalitetnije i cistije od Morave, samim tim atraktivnije za ribolov. Mozete me citirati do mile volje, ovo je forum, javan i svako moze da napise sta hoce u skladu sa propisima vlasnika.....ne znam samo da li bi neko iz Cacka rekao nesto slicno da Moravom, Medjuvrsjem i Moravicom npr gazduje recimo neka firma (sto kaze Simpson bilo odakle) iz Uzica ili recimo udruzenje ribolovaca Djetinja...klub Sloboda ist point....Carli kafa.....nemojmo se lagati, nece ovde ribolovcima biti bolje, nece nio ribe biti vise, a ni kontrola nece biti nesto kvalitetnija...ali ce biti opet dozvola "jedinstvena" sa doplatama skoro 15000din...."JEDINSTVENA" !!!!!!! Da je sve privatno pa i ok, zakon trzista, ko ima sta da ponudi prema tome i koriguje cenu, ako nema ponudu kvalitetnu i voda ce biti neposecena......plati pa se klati...to nemam nista protiv, mogu da se bunim sto je Gradac 10000, ali ako mi je mnogo necu pecati, ako mogu da paltim ok, ali ovde pricamo o dozvoli koju MORAMO DA PLATIMO a ne dobijamo puno, a povrh svega sav novac ode na neku drugu stranu u necije druge dzepove......mislim da cu ipak da stanem sa raspravom...jer ovo nikuda ne vodi, bice onako kako jeste (sto i jeste sramota) ali iz ove koze se u drugu ne moze........najbolje je zadrzati svoje misljenje za sebe.......

Razumem ja da firma iz Valjeva gazduje Drinom i da je bio konkurs...(kao i svaki konkurs)...i da je tada Mida iz KV dobio na gazdovanje Moravu 1 i zamalo zavrsio u zatvoru.....eto koliko je sve ovo o cemu pricamo realno i koliko "gazda" (vise mi se svidja izraz korisnik) vode je uradio za vodu....svoju vodu i vodenicu.....kada bi sve bilo onako kako se propisuje i kada bi se to postovalo ne bi mi ni imali razloga da se prepucavamo.....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Feb 10, 2011 2:59 pm

Mida nije dobio podrucje nego Kico Kraljevo udruzenje ne firma kao i dosada,
ovo sada su dobile firme koje su bile najbolje na tenderu , tj. koje su imale njbolje uslove i najbolju ponudu i to je ok
firma iz Cacka vec ima vise napisanih prijava nego srbijasume i kico kraljevo zajedno za predhodne tri godine , ito ne samo krivolovcima nego i zagadjivacima sto je za svaku pohvalu , drugo nije niti Rzav ni Djetinju ni Moravicu stavila pod rezim doplate ,iako moze .
VAsim rezonovanjem , moze se postaviti pitanje odkud Beneton da kupi nitex nis ,kada nikako geografski ne odgovara, nalazi se na severu Italije :?:

E da i da podsetim da je Cacansko udruzenje Morava Cacak dok je gazdovalo moravom 1 ,imala ubedljivo najbolje rezultate rada poribljavanja redovna godinama , sve zabelezeno kamerama , vrhunsku ribocuvarsku sluzbu sa svim sredstvima i opremom ,vozilima , pored toga su napravili objekat u centru grada , dok su vasi Uzicani troskarili novac po takmicenjuma i kafanama ,vozili automobile i cak kupovali cigare klupskim novcem
Last edited by sale on Thu Feb 10, 2011 3:02 pm, edited 1 time in total.
sale-eurofish

zeljko72
fly fisherman

Postby zeljko72 » Thu Feb 10, 2011 3:01 pm

PERAFLY wrote:Za Ljubu,
već sam negde napisao da su doplate s****e čim me/te uslovljava da kupiš i nešto što ti realno ne treba (osnovna dozvola)
ja pecam samo na Drini i Gradcu i samo za te dve reke mi treba dozvola ,za ostale jok.Pre nekoliko godina je i bila takva praksa da svaka opština prodaje svoje dozvole za deo kojim gazduje ,i to je poštenije i prema nama i prema ljudima pored kojih te reke protiču.
Ja sam nateran (kao i svi) da platim osnovnu dozvolu za reke i jezera na koja ne želim da odem,i ne mislim da je to što branim Gradac licemerno ,jer je danas Gradac to što jeste samo zahvaljujući entuzijazmu i čuvanju svih nas koji ga volimo i brinemo,da je sreće pa da se tako brani i čuva Drina onda bi ona bila sigurno NO1 reka Evrope,i ovako je za mene
no1 ali...dok država ne stane iza prirodnih dobara onako kako treba džabe mi ovo i pišemo i pričamo.

U putpunosti se slazem.

Doplatnim dozvolama se ustvari pokusava ,,ispeglati,, greske koje je donela jedinstvena dozvola.

Sto se tice doplatnih dozvola za Drinu 2, Ljuboviju i Mali Zvornik, doplatne dozvole su stigle i prodaju se i u udruzenju i kod ribocuvara. Ribocuvari nose fiskalnu kasu na vodu i naplacuju doplatne dozvole, mada koliko sam cuo jos uvek gledaju kroz prste i upozoravaju da se prilikom nekog od sledecih izlazaka mora imati i godisnja i doplatna dozvola.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Thu Feb 10, 2011 3:11 pm

OK....kako god....

:) e sada je vec drugacije.....lepo da lepse ne moze biti.... (ovo ja nesto za svoj racun, nemojte zameriti, nema veze sa udruzenjima firmama, avionima, kamionima...i slicnim stvarima...)....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Feb 10, 2011 3:54 pm

zeljko72 wrote:Sto se tice doplatnih dozvola za Drinu 2, Ljuboviju i Mali Zvornik, doplatne dozvole su stigle i prodaju se i u udruzenju i kod ribocuvara. Ribocuvari nose fiskalnu kasu na vodu i naplacuju doplatne dozvole, mada koliko sam cuo jos uvek gledaju kroz prste i upozoravaju da se prilikom nekog od sledecih izlazaka mora imati i godisnja i doplatna dozvola.

Ekstra, znaci dace mi i materijalni dokaz da ih tuzim :grin:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Feb 10, 2011 4:02 pm

Ocigledno je da nesto ne stima bas najbolje sa ovim nacinom upravljanja. Bukvalno se doslo do toga da ribolovnim podrucjem ne upravlja jedna firma (ustvari upravlja formalno) vec nekakvi konzorciumi podeljeni po interesnim zonama. Ocigledno nema ni jedna dovoljno jaka firma koja moze da pokrije veliko podrucje pa se pribeglo ovakvom kompromisnom resenju. U toj situaciji a vec sam i pominjao, jedino dobro resenje bi bilo da se sve centralizuje. Da neka firma Srbija vode preuzme na upravljanje sve vode Srbije, imenuje poverenike ili upravnike koji ce dalje da organizuju cuvarske sluzbe. Svi oni bi bili drzavni sluzbenici na budzetu a pare od jedinstvenih dozvola bi se slivale u budzet republike. I dozvola bi onda zaista bila jedinstvena bez obzira koliko kosta. Mislim da i pored svega ta dozvola mora da bude oko 100e na godisnjem nivou da bi se svima isplatilo. I mi da imamo mir i cuvane vode a i da drzavni sluzbenici rade i budu zadovoljni platom.
Plae ribocuvara su male trenutno ali po starom pravilu, niko ne moze da ih plati toliko malo koliko oni malo mogu da rade.

prota71
instructor

Postby prota71 » Thu Feb 10, 2011 4:43 pm

simpson H wrote:Ocigledno je da nesto ne stima bas najbolje sa ovim nacinom upravljanja. Bukvalno se doslo do toga da ribolovnim podrucjem ne upravlja jedna firma (ustvari upravlja formalno) vec nekakvi konzorciumi podeljeni po interesnim zonama. Ocigledno nema ni jedna dovoljno jaka firma koja moze da pokrije veliko podrucje pa se pribeglo ovakvom kompromisnom resenju. U toj situaciji a vec sam i pominjao, jedino dobro resenje bi bilo da se sve centralizuje. Da neka firma Srbija vode preuzme na upravljanje sve vode Srbije, imenuje poverenike ili upravnike koji ce dalje da organizuju cuvarske sluzbe. Svi oni bi bili drzavni sluzbenici na budzetu a pare od jedinstvenih dozvola bi se slivale u budzet republike. I dozvola bi onda zaista bila jedinstvena bez obzira koliko kosta. Mislim da i pored svega ta dozvola mora da bude oko 100e na godisnjem nivou da bi se svima isplatilo. I mi da imamo mir i cuvane vode a i da drzavni sluzbenici rade i budu zadovoljni platom.
Plae ribocuvara su male trenutno ali po starom pravilu, niko ne moze da ih plati toliko malo koliko oni malo mogu da rade.

E to bi onda bila prava jedinstvena dozvola !!!! :goodpost:
A ovako,što reče drugar juče,kad krene voda od BB-a....trk nizvodno,maskiraj automobil i imaš 2-3h pecanijaaaa :mrgreen: :mrgreen:

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Thu Feb 10, 2011 10:01 pm

PERAFLY wrote:Za Ljubu,
već sam negde napisao da su doplate s****e čim me/te uslovljava da kupiš i nešto što ti realno ne treba (osnovna dozvola)
ja pecam samo na Drini i Gradcu i samo za te dve reke mi treba dozvola ,za ostale jok.Pre nekoliko godina je i bila takva praksa da svaka opština prodaje svoje dozvole za deo kojim gazduje ,i to je poštenije i prema nama i prema ljudima pored kojih te reke protiču.
Ja sam nateran (kao i svi) da platim osnovnu dozvolu za reke i jezera na koja ne želim da odem,i ne mislim da je to što branim Gradac licemerno ,jer je danas Gradac to što jeste samo zahvaljujući entuzijazmu i čuvanju svih nas koji ga volimo i brinemo,da je sreće pa da se tako brani i čuva Drina onda bi ona bila sigurno NO1 reka Evrope,i ovako je za mene
no1 ali...dok država ne stane iza prirodnih dobara onako kako treba džabe mi ovo i pišemo i pričamo.

Pero sve sto si rekao, rekao si iz svog ugla koji je realno vrlo ogranicen jer posecujes dve reke. Sta cemo sa ljudima koji pecaju sirom Srbije? Treba da plate 5 ili 10 dozvola po 5000 dinara? To je mnogo vece s****e nego da se placa dozvola u svakom "selu".
Lepo jedinstvena dozvola gde se za vrednije, atraktivnije ili vece vode doplati i cao. Po nekoj koliko tolikoj razumnoj ceni moze da se peca sirom Srbije.

Niko te nije naterao da kupis dozvolu, imas izbor da ne kupis dozvolu i da ne pecas ili da pecas bez dozvole pa da placas kazne.
Ne znam sto branis Gradac kad ga ja nisam ni napao, samo sam ti spomenuo to kako ti mnogo veci "reket" kao sto si ti dozvolu nazvao, ti ne smeta ali ti smeta jedinstvena dozvola i doplata od 1000 din za Drinu 1.

Pero malo pogledaj siru sliku a ne samo iz svog ugla iz svog "sela"!!!
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Fri Feb 11, 2011 8:37 am

"Šira slka"je tužna slika današnje Srbije u kojoj su zarad malo ćara (zarade) svi spremni na prevare, otimanja i sl.
Kog korisnika voda znaš da je išta pozitivno uradio,jedan je proneverio pare od poreza pa mu uzmu vodu ,a sada su mu ako sam dobro razumeo vratili tu istu vodu/e. I ako poribljavaju to urade sa babuškama,deverikama i sl(retko šaran,a o smuđu i da ne pričam),tako da mislim da ti nisi razumeo šta sam ja pisao,ja ne branim Gradac on se sam brani(od krivolovaca) uz našu pomoć ,dovoljno je videti zadovoljne ribolovce posle pecanja na Gradcu.

Kad već pominješ da je teže ljudima koji pecaju na više reka od mene ,koliko je takvih koji posećuju i koliko često reke koje ne pripadaju njihovom terenu,vrlo malo zato sam i rekao da je možda bolje tako ako već nisu mogli da se dogovore da jedinstvena dozvola bude stvarno jedinstvena osim nacionalnih parkova ,zaštićenih prirodnih dobara i sl.
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Fri Feb 11, 2011 10:55 am

Veruj mi Pero da vecina ribolovaca koje znam, peca na puno voda sirom Srbije, to jes ne posecuju samo lokalne vode. Mada sam svestan da su takvi verovatno manjina. Pazi sa starim sistemom si imao paradoks da ljudi koji pecaju u svom gradu su morali da imaju i po tri dozvole, jedna dozvola za jednu stranu reke, druga za drugu stranu, treca za kanal u blizini grada itd. Jel to resenje!? Mislim da nije, ipak je ipak ovaj sistem korak napred pored svih problema koji se javljaju.
Sutinski problem kao i u drugim sverama ove drzave je ne sprovodjenje zakona na terenu, kad bi se ovaj zakon sprovodio, gde bi nam kraj bio!? !
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

Return to “O mušičarenju”