Dozvole za 2011.

Opšte teme o mušičarenju
simpson H
simpson H

Re: Dozvole za 2011.

Postby simpson H » Wed Feb 09, 2011 10:39 pm

Pex sto je bitno koji deo je bolji? Bas zato valjda ne treba da te interesuje taj Ljubovijski deo?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Wed Feb 09, 2011 10:49 pm

Zato sto je lJubovija otvorila "pandorinu kutiju" pa sada svi traze doplate za kojekuda, vode koje mozda mogu da se izvedu pod poseban rezim ali i neke koje nemaju sta da ponude....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

zeljko72
fly fisherman

Postby zeljko72 » Wed Feb 09, 2011 10:57 pm

pex wrote:Iz mog ugla ne razumem doplatu za LJubovijski deo od 4000 naspram B.Bastanskog od 1000 kada je gornji tok bolji za lov bar 5 puta....i ako je cilj doplate nadoknada za cuvare, kako misli rukovodstvo da sprovede plan ciscenja priobalja i uredjenja prilaznih puteva....

Doplata za Ljuboviju i Mali Zvornik najviše pogađa plovkaroše-skobaljaše. Za plovak tereni oko Ljubovije i Zvorničko jezero su, mislim, bolji od BB terena.
Mušičari u ovom slučaju dođu nešto kao ,,kolateralna šteta,,

Što se tiče čisćenja obale, prilaznih puteva, pa upravo tu treba da ,,odradimo,, doplatne dozvole. Za prosečnog ljubovijskog ribolovca bolje je da odšljaka dva-tri vikenda oko Drine, Ljuboviđe, Trešnjice, sa lopatom, kolicima nego da plati 4000 dinara.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Feb 09, 2011 11:05 pm

zeljko72 wrote:
pex wrote:Iz mog ugla ne razumem doplatu za LJubovijski deo od 4000 naspram B.Bastanskog od 1000 kada je gornji tok bolji za lov bar 5 puta....i ako je cilj doplate nadoknada za cuvare, kako misli rukovodstvo da sprovede plan ciscenja priobalja i uredjenja prilaznih puteva....

Doplata za Ljuboviju i Mali Zvornik najviše pogađa plovkaroše-skobaljaše. Za plovak tereni oko Ljubovije i Zvorničko jezero su, mislim, bolji od BB terena.
Mušičari u ovom slučaju dođu nešto kao ,,kolateralna šteta,,

Što se tiče čisćenja obale, prilaznih puteva, pa upravo tu treba da ,,odradimo,, doplatne dozvole. Za prosečnog ljubovijskog ribolovca bolje je da odšljaka dva-tri vikenda oko Drine, Ljuboviđe, Trešnjice, sa lopatom, kolicima nego da plati 4000 dinara.

Evo hocu i ja da odradim?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Wed Feb 09, 2011 11:08 pm

Ok razumem sve, u pravu si za terena za skobalja i da su musicari kolaterarna steta, meni je samo interesantan deo od Bacevaca do Tresnjice.....ali mogu i bez njega, ipak mi je malo mnogo da dam 1000 za gornji top i 4000 za donji...hvala na obavestenjima...
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

zeljko72
fly fisherman

Postby zeljko72 » Wed Feb 09, 2011 11:11 pm

[/quote]Evo hocu i ja da odradim?[/quote]

OK prijavi se kod mene na stanovanje.

Ja ti obezbeđujem lopatu. :lol:

zeljko72
fly fisherman

Postby zeljko72 » Wed Feb 09, 2011 11:14 pm

pex wrote:Ok razumem sve, u pravu si za terena za skobalja i da su musicari kolaterarna steta, meni je samo interesantan deo od Bacevaca do Tresnjice.....ali mogu i bez njega, ipak mi je malo mnogo da dam 1000 za gornji top i 4000 za donji...hvala na obavestenjima...

Ja obavezno uzimam doplatnu za BB, ralno bolji su tereni i lipljan je krupniji :grin:

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Feb 09, 2011 11:53 pm

Ove godine cu dobro razmisljiti da li cu kupiti godisnju dozvolu! Na vecini voda na kojima pecam je cuvara prava retkost sresti ili se radi o vodama koje su privatno vlasnistvo, i na njima vaze drugaciji rezimi i pravila. Prosle godine sam samo jednom sreo cuvara.. a imao sam solidan broj izlazaka na vodu... tako da slobodno mogu reci da sam uludo utrosio pare za godisnju dozvolu!
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

zeljko72
fly fisherman

Postby zeljko72 » Wed Feb 09, 2011 11:59 pm

Jesi li dolazio na Drinu.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Feb 10, 2011 12:03 am

Drina je reka koja me ne privlaci.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

zeljko72
fly fisherman

Postby zeljko72 » Thu Feb 10, 2011 12:10 am

Mislio sam zbog ribocuvarske kontrole.
Na Drini, posebno u letnjem periodu, su svakodnevne i po dva puta dnevno. Kakvi su rezultati koje postizu necu komentarisati ali da su prisutni na vodi to im se nikako nemoze sporitri.

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Thu Feb 10, 2011 1:09 am

Za razliku od svih ostalih voda koje posecujem cuvari cuvari na Drini su redivna pojava!
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Thu Feb 10, 2011 9:16 am

Za Ljubu,
već sam negde napisao da su doplate s****e čim me/te uslovljava da kupiš i nešto što ti realno ne treba (osnovna dozvola)
ja pecam samo na Drini i Gradcu i samo za te dve reke mi treba dozvola ,za ostale jok.Pre nekoliko godina je i bila takva praksa da svaka opština prodaje svoje dozvole za deo kojim gazduje ,i to je poštenije i prema nama i prema ljudima pored kojih te reke protiču.
Ja sam nateran (kao i svi) da platim osnovnu dozvolu za reke i jezera na koja ne želim da odem,i ne mislim da je to što branim Gradac licemerno ,jer je danas Gradac to što jeste samo zahvaljujući entuzijazmu i čuvanju svih nas koji ga volimo i brinemo,da je sreće pa da se tako brani i čuva Drina onda bi ona bila sigurno NO1 reka Evrope,i ovako je za mene
no1 ali...dok država ne stane iza prirodnih dobara onako kako treba džabe mi ovo i pišemo i pričamo.
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Feb 10, 2011 9:28 am

simpson H wrote:
sale wrote:
simpson H wrote:Da tako kaze zakon, ali koje vode ispunjavaju zvanicno taj kriterijum, ko ga je verifikovao i kada? Ko je sve to prosledio ministarstvu radi dobijanja konacnog odobrenja? Ne moze vise po sistemu skupili se ti i ja i proglasili revir.

Verifikovane su od svih nadleznih institucija , za sada sigurno odobrenje su dobili Uvac i Drina ekoribarstvo ,
znaci sigurne doplate su , kokon brod, sjenica ,uvac 3000 din. , i Drina 1 1000 dinara , znaci odstampane doplate i danas ili sutra krecu u promet

E to je ok ako je tako. Polako krece samo da vidimo hoce li da se primenjuje ravnopravno prema svima jer cujem price da Ljubovija nema nameru svojim clanovima da naplacuje doplatu sto je u totalnoj suprotnosti sa zakonom. Doplata vazi za sve bez obzira odakle su.

Zato postoji kontrola od strane ostalih korisnika ,i koja ce se redovno upraznjavati ,a kazne za takvo nesto su visoke bas , inace doplata za Ljuboviju jos nije odobrena tako da zasada nemaju doplatne dozvole , ali je to inace Plan 4000 dindzi.
Ivke Drina 1 je do tadica potoka , a dvojka je nanize
sale-eurofish

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Thu Feb 10, 2011 9:54 am

Sale ,jesi li siguran,ja sam negde na nekom forumu pročitao da su počeli da naplaćuju za Ljuboviju,više ne znam šta je tačno šta ne.
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

Return to “O mušičarenju”