Stapovi od preko 10 feet-a?

Opšte teme o mušičarenju
Bosanac
guide

Re: Stapovi od preko 10 feet-a?

Postby Bosanac » Tue Oct 26, 2010 9:38 pm

simpson H wrote:Ti si obecao jedan tekst o french nymphing a ja bih bas voleo da citam. Verujem i mnogi drugi. Uopste nije bitno sta ko misli o francuskom i ceskom nimfarenju ali oni su realnost i ne treba zatvarati oci kao da ne postoje.

Stap na fr. nimfu sam imao posudjen , lovio par puta , nije mi se svidjelo , odustao sam od kupovine takvog stapa i lova a nisam siguram da li od "neznalice" odnosno nekoga ko je relativno malo lovio tom tehnikom je dobro pisati o istoj .
Last edited by Bosanac on Tue Oct 26, 2010 9:42 pm, edited 1 time in total.
Sretno majstore

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Oct 26, 2010 9:41 pm

Meni je bitnije da izneses na forumu kako i zasto ti se svidelo ili u ovom slucaju nije. Ne mora tekst za sajt ali je odlicna podloga za diskusiju na forumu. Mnogi nisu upoznati sta je French Nymphing i kakav se pribor koristi. Razmisli jos jednom...
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Bosanac
guide

Postby Bosanac » Tue Oct 26, 2010 9:45 pm

simpson H wrote:Meni je bitnije da izneses na forumu kako i zasto ti se svidelo ili u ovom slucaju nije. Ne mora tekst za sajt ali je odlicna podloga za diskusiju na forumu. Mnogi nisu upoznati sta je French Nymphing i kakav se pribor koristi. Razmisli jos jednom...

Kao podlogu za diskusiju , popis pribora i osnovu tehnike cu napisati .
Sretno majstore

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Wed Oct 27, 2010 9:34 pm

Zasto 10feet-a?

Jednostavno primena je sa duzinom produzena, i uopste ne treba to posmatrati kao cisto cesko nimfarenje, sto sam i licno bio u zabludi. Pa cesi su nimfarili i sa 9f kada nije bilo 10.

10-ka je odlicna i za klasicno nimfarenje u situcaijama kada su stvarno zabacaji svedeni na izvlacenje iz m......

Na doubsu je do 1.6 zabranjen ulazak u korito reke (a ne samo u vodu). Sto znaci da ne mozes skakutaiti po kamenju, preskakati na debla, ili male ade ili.......
jednostavno s obale. U takvoj situaciji obicno imas iza sebe visoku travu a sa strne drvece itd.
U takcoj situaciji, za mene koj nisam dovoljno dobro savladao vodene zabacaje je 10 spas. Jer sa jedni feet-om stapa dobija se bar tri metra izbacene strune.

Return to “O mušičarenju”