Predlog pravilnika o kategorizaciji ribolovnih voda

Opšte teme o mušičarenju
simpson H
simpson H

Predlog pravilnika o kategorizaciji ribolovnih voda

Postby simpson H » Mon Oct 12, 2009 11:18 pm

Polako ali sigurno dovode se stvari na svoje mesto. Na pragu je i dugo prizeljkivani pravilnik o kategorizaciji ribolovnih voda.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

simpson H
simpson H

Re: Predlog pravilnika o kategorizaciji ribolovnih voda

Postby simpson H » Tue Oct 13, 2009 4:55 pm

Iz ovoga sledi da ce neke vode biti proglasene za babuskarske :mrgreen:

radezamora
fly fisherman

Postby radezamora » Thu Apr 14, 2011 8:02 pm

LJudi, ovo je 2011., zar su ovo predlozi i resenja, nismo ni E od (j)Evrope, a i zasta cemo joj. Olivere, zar te nije sramota da budes u grupi koja ovo donosi, a ako ovo nije tacno neka nas Simpson detaljnije obavesti! Babuske cemo hvatati iz inata, ali ovi nasi opstinari, sve nestrucna lica ,i nekad i sad, ni malo da se usprotiva tom Azijatavljanju. Tuzno je gledati kolege plovkarose kado iskrvljavljeni odlaze sa nasih bara-Amerikanci bodu li ga bodu, pa gde pronaci tih 70 posto domacih riba.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Apr 15, 2011 7:25 am

Rade ako pogledas datum pre tvog posta videces da je od tada proslo skoro dve godine. Pravilnik je usvojen i vecina voda je vec uveliko kategorizovana (one za koje je i postojala namera). Od onoga sto ja znam to su Drina od Perucca do Ljubovijskog dela (doplata 1000din na god. nivou), Ljubovijski deo (doplata 4000 jako sumnjivo jer se odnosi samo na ribolovce sa strane) Mlava do Gornjacke klisure (doplata 2000), Ada Ciganlija (doplata 1000), jos neka jezera, hajde ko zna tacnije neka napise.

Uz sve to doneta je uredba kojom je zabranjeno vracati u vodu sve neautohtone vrste, pa nema frke za babuske i cverglane da ce imati svoje revire :grin:

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Fri Apr 15, 2011 10:23 am

Boki,ovo što si rekao za Ljuboviju(sumnjivo) da li oni imaju pravo da prodaju dnevne doplatne dozvole,ja recimo ne želim da platim godišnju već hoću samo 1 dan da pecam,kako će se to regulisati?
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Fri Apr 15, 2011 12:05 pm

Samo za moj kraj (okolina Uzica) za vode do 100 km imaju doplate...1000 Drina I, 4000 Drina II, Perucac mislim 1000, Zaovine 2000, Kokin brod i Sjenica sa Radoinskim jezerom 3000....sve u svemu 5000 osnovna republicka plus 11000 (zaboravio sam Gradac ali on je takoreci privatna voda pa je ne racunam) ......

Ucestale su price da na delu kojim gazduje drustvo Beloglavi sup da cuvari prodaju doplatne dozvole ne trazeci godisnje koje su obavezne za sve sa ciljem da verovatno samo naplate svoj deo, pa sve manje ljudi kupuje osnovne dozvole i placaju doplatu koja im je mnogo jevtinija......bojim se da je ovo stvarno tacno jer ima ekonomsku opravdanost a i isto tako je moguce sirenje na ostale "doplatne" vode.....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

falco
guide

Postby falco » Fri Apr 15, 2011 12:35 pm

PERAFLY wrote:Boki,ovo što si rekao za Ljuboviju(sumnjivo) da li oni imaju pravo da prodaju dnevne doplatne dozvole,ja recimo ne želim da platim godišnju već hoću samo 1 dan da pecam,kako će se to regulisati?

Morala bi da postoji mogućnost kupovine dnevne dozvole. Što se tiče godišnje doplate, ne znam po kom slovu Zakona je omogućeno da "domaći" ribolovci ne plaćaju, dok je za goste to obaveza. Ako je voda kategorsana trebalo bi da to važi za sve, bez obzira na mesto boravka.

A možda ne bi bilo loše da mi na Gradcu pecamo sa "republičkom", a na račun toga gostima još malo da se poveća doplata :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Apr 15, 2011 2:39 pm

Falco oni su pibegli kvarnim varijantama. Navodno su za domace izmislili nekakve radne akcije koje vrede tih 4000din.

I mislim da je Pera pitao u vezi dnevne doplatne dozvole jer kako da mu naplate punu dnevnu ako vec poseduje republicku. Bice jako interesantno sa cuvarima na donjem delu ove godine.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Fri Apr 15, 2011 2:46 pm

DA ciscenje obale , ali svi imaju kartoncic ,tj doplatnu dozvolu ,sad kako su dosli do toga nije bitno bitno je da se dozvola poseduje
ista stvar je i sa Bajnom Bastom , ne placaju doplate nego idu da ciste Drinu za to , ali svi imaju kartoncic tj dozvolu ,koju su dobili tj odradili
sale-eurofish

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Apr 15, 2011 2:53 pm

Sale a sto ostali zainteresovani nisu dobili obavestenje o terminima akcija? Mozda je jos neko hteo da odradi umesto da plati.

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Fri Apr 15, 2011 4:27 pm

Jesam baš to pitao,kako će on da mi naplati 1500 dnevnu ako ja već imam godišnju dozvolu a ne želim da uzmem njihovu godišnju doplatu već samo za taj dan,po toj logici onda bi morala da postoji i dnevna doplatna dozvola.To nisu (bar mislim) obrazložili i baš me interesuje kako će biti,doduše ja dole odem nekoliko puta u toku cele sezone ali...
Morao bi neko da izađe sa cenovnikom i kaže šta koliko košta ,ovako ništa ,ne znam kako će se i čuvari ponašati u tim slučajevima,mada imam osećaj da ću na svojoj koži i saznati :mrgreen:
Pošteno pa na sud
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Apr 15, 2011 5:02 pm

Ja bi Valjevcima a posebno Kizi uveo doplatnu za Plavi camac :mrgreen:

falco
guide

Postby falco » Fri Apr 15, 2011 5:20 pm

simpson H wrote:Falco oni su pibegli kvarnim varijantama. Navodno su za domace izmislili nekakve radne akcije koje vrede tih 4000din.

Da, cuo sam za to, mada ne znam na osnovu cega je nesto ovako moguce. Ovo otvara mogucnost ozbiljnih zloupotreba.

falco
guide

Postby falco » Fri Apr 15, 2011 7:15 pm

simpson H wrote: I mislim da je Pera pitao u vezi dnevne doplatne dozvole jer kako da mu naplate punu dnevnu ako vec poseduje republicku.

PERAFLY wrote:Jesam baš to pitao,kako će on da mi naplati 1500 dnevnu ako ja već imam godišnju dozvolu a ne želim da uzmem njihovu godišnju doplatu već samo za taj dan,po toj logici onda bi morala da postoji i dnevna doplatna dozvola

П Р А В И Л Н И К
О САДРЖИНИ ОБРАСЦА ДОЗВОЛЕ ЗА РЕКРЕАТИВНИ РИБОЛОВ
...

Члан 1. :
... Доплатна дозвола за рекреативни риболов издаје се на обрасцу Д-6 ...

...

Члан 11.
Образац Д-6 садржи текст: „Република Србија”, назив корисника рибарског
подручја, назив категоризоване риболовне воде, име и презиме, ЈМБГ и адресу
пребивалишта риболовца, рок важења дозволе, датум издавања дозволе, серијски број
дозволе, простор за холограмску заштиту, цену дозволе, простор за печат корисника и
потпис одговорног лица, печат и потпис дистрибутера.

E sad, 'ajde da se igramo pravnika. Po meni je predvidjena mogucnost za postojanje doplatne dnevne dozvole. Vidi se i na dozvoli da je ostavljeno da se popuni na koliko vazi. Jedino je pitanje da li ce u praksi postojati dobra volja da ovo profunkcionise.
Al' napravih carsav :roll: :mrgreen: !!!

...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

radezamora
fly fisherman

Postby radezamora » Fri Apr 15, 2011 8:27 pm

Bojane,
znam da si bolestan, ili si bio ovih dana, no ovo moje pitanje sam poslao dobronamerno, vidim da ga prati i diskusija, dobra ili losa zavisi kako ko gleda.I naravno treba nam zesca, toliko je nagomilanih problema.Sredjivanje i od glave i od repa. Danas,tj. ovih godina niko da razbija led na barama, naravno nije bas za ovaj razgovor,ali gde su ovde i musicari.

Return to “O mušičarenju”