o imitacijama........

Opšte teme o mušičarenju
flydoc
Zlo sa Vlasini

Re: o imitacijama........

Postby flydoc » Mon Jun 06, 2011 12:58 am

Pored onih standarnih i proverenih imitacija, standardnih proporcija, materijala nekako sam se uvek osvrtao na insekte kako se ponasaju i kakvi su u stvarnosti pa i samu imitaciju sam uvek tezio da bude sto vernija. Sto vernija ne mislim na realisticne, semi real je po meni ok ali same boje, proporcije, polozaj nozica recimo, sam skoro uvek radio po uzorku sa slike sto iz licnog albuma insekata sto iz knjiga i sa net-a. U zadnje vreme sam mnogo manje pecao ali jesu moji drugovi koji su dobili takve imitacije, rezultati su bili veoma dobri, pored onih klasicnih imitacija, imitacije koje su radjene po uzorku su se pokazale dobrim. Kombinovanjem starih fazona i novih tehnika, kao i novih materijala, su pruzale vise inspiracije da se dodje do zeljenog rezultata. Opet napominjem da sam nekako nasao vezu da imitacija ne bude realisticna ali sam izgled i polozaj sam malo pomerio na nekim imitacijama od klasicnog vezivanja. Evo na primer sajt, koji vecina znaju, daje vise maste i dozvoljava da se granice malo pomeraju. Sami insekti jesu drugaciji od nasih ali sam ciklus, ponasanje i polozaj na vodi je skoro indentican kao kod nasih. Zato treba imati svoj album insekata i raditi prema uzorku, i ne sumnjivo je da ce i te imitacije biti veoma uspesne.
http://www.geocities.jp/suimenuka/
Image Image

Return to “O mušičarenju”