ZAKON о zastiti i odrzivom koriscenju ribljeg fonda

Opšte teme o mušičarenju
Milance
master of fly fishing

Re: ZAKON о zastiti i odrzivom koriscenju ribljeg fonda

Postby Milance » Mon Dec 21, 2009 5:21 pm

@Simpson - ma i meni je pre 7 godina to izgledalo sasvim sumanuto, pa sam i zaboravljao da je popunim... ali danas mi izgleda sasvim OK.
Sigurno je da smo mi daleko od funkcionisanja celog sistema ali korak po korak pa ćemo valjda jednog dana stići...
Potpis ribočuvara deluje kretenski kako god okreneš...

P.S. Da škodi sigurno ne može, ako negde ribočuvarska služba bude insistirala na popunjaanju biće zanimljivih podataka za ove naše biologe, ekologe i nas ostale radoznale :grin:
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

brankoogi
guide

Postby brankoogi » Mon Dec 21, 2009 5:40 pm

simpson H wrote:Dobro bre Brankoogi odakle znas da ce to biti svakodnevni prizor naredne sezone kada novi zakon pocne da se primenjuje u fullu? Dajte malo sanse da to krene, ja sam stvarno po prvi put optimista da ce se zavesti koliko toliko reda. Dovoljno je da "padnu" 2-3 ekipe pa da se uvuce strah u kosti i novcanik

Baš bih voleo da sam toliki optimista, novi zakon o saobraćaju stupio na snagu pa se ne primenjuje!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Dec 21, 2009 5:40 pm

Sto posto se slazem sa tobom Mito, samo kazem ti boli me sto to treba da pricamo mi na forumu a ne oni koji donose ove zakone. Zar je bilo toliko tesko da se nadje njih nekoliko i porazgovaraju ovako, onda mozda ne bi imali onakve gluposti oko potpisa ribocuvara. I to je samo jedan od primera.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Dec 21, 2009 5:43 pm

brankoogi wrote:Baš bih voleo da sam toliki optimista, novi zakon o saobraćaju stupio na snagu pa se ne primenjuje!

Nemam pojma kako je kod tebe ali ja sam po prvi put u zivotu poceo da vezujem pojas cim upalim auto. Po gradu ne pamtim kada sam se vozio vezan a na putu samo kada ugledam patrolu. 1000 din od cega platis obicno 500 :lol: nije previse bolelo ali sad nema zezanja.

brankoogi
guide

Postby brankoogi » Mon Dec 21, 2009 5:48 pm

simpson H wrote:
brankoogi wrote:Baš bih voleo da sam toliki optimista, novi zakon o saobraćaju stupio na snagu pa se ne primenjuje!

Nemam pojma kako je kod tebe ali ja sam po prvi put u zivotu poceo da vezujem pojas cim upalim auto. Po gradu ne pamtim kada sam se vozio vezan a na putu samo kada ugledam patrolu. 1000 din od cega platis obicno 500 :lol: nije previse bolelo ali sad nema zezanja.

Lepo tebi lepo njima :mrgreen: , naravno nisam mislio na pojas i tako neke sitnice. Ali dobro da me neko neshvati pogrešno, imamo mnogo dobre zakone ali se ne sprovode a i sudije ne sude po njima. Mada, trunka optimizma sija i kod mene, nateraće ovi iz evrope naše da poštuju ono što izglasaju u skupštini.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Mon Dec 21, 2009 6:01 pm

Lepo neko rece da nije zalosno....simpaticno je sto kod nas sve ide naopako...umesto da se vode poribljavaju i cuvaju da ovo popisivanje kasnije ima neke svrhe ne,nego opet zadnje svari pa po redu unazad....ipak nema ovo svrhu jer....recimo ja ulovim 8 (slucajan broj) lipljana,i naravno ponesem kuci a dozvoljeno recimo 5,i neko me prijavi dodje cuvar oduzme pribor i ribu i napise naravno prijavu.E sada ide najinteresantnije,ja uzmem mob i uz osmeh na licu okrenem par telefona i posle kraceg (mozda duzeg) vremena,cuvaru zvoni njegov mob i predsednik organizacije tj. korisnik ga najljubaznije preteci zamoli da me pusti i vrati pribor, kao i da pocepa prijavu....i naravno ja uz osmeh se ljubazno zahvalim i napisem u taj jebeni formular kako sam ulovio 3 lipljana i odem zadovoljan kuci.....e tako to ide kod nas....naravno kasnije odem kod prijatelja korisnika sa flasom balantinesa i izvinem se i kazem da necu dozvoliti sebi da me cuvar uhvati ponovo.... :roll:
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Dec 22, 2009 12:47 am

sada će ribolovci da se utrkuju ko će više riba da upiše dnevno puta mesec dana normalno po zakonu, dužina i komada, pa da se pokaže ko je bolji ribolovac i koje više uhvatio..........samo ne znam kako da objasne oni koji ne nose svoje ulove zašto nemaju ništa upisano kada su dobili blokče za upis........

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Dec 22, 2009 1:37 am

Zato cu ja na svakoj stranici da napisem ali bukvalno "sisajte ga, ne uzimam ribu" pa da vidim da nece neko mozda da mi ne izda dozvolu za sledecu sezonu.

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Thu Dec 31, 2009 9:52 pm

simpson H wrote:
brankoogi wrote:Po gradu ne pamtim kada sam se vozio vezan a na putu samo kada ugledam patrolu. 1000 din od cega platis obicno 500 :lol:

Kako ti ono volis da se odrazis, zaobilazenje zakona :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Mar 22, 2010 9:01 am

E posle 25 godina doziveh da vidim cuvare na Savi.

Zove me drugar na camac i da lovimo soma (imao je u subotu jednog od 12.5kg), ja iscrpljen od prethodnog dana i lova na Krupajskoj ali razmisljam bar cu lepo na suncu da dremam u camcu. Tako i bude, ja se izvalim na pramac i dremam, on baca velike gumice. I odjednom pored nas se parkira camac na njemu pise "Srbija sume", dva ribocuvara uredno uniformisana i vrlo kulturna. Dozvole na pregled, cak nam i camac pregledaju jer je smudj u zabrani. Upozorise nas na to odmah i posto je poznato grabuljanje trudnih zenki na tom delu Save, dadose nam telefon da eventualno prijavimo ako nesto vidimo. Ja odusevljen , hteo da ih vodim na pice na splav, momci ne piju, ne puse, zahvalise se na ponudi i odose dalje.
Nadam se da pocinju da duvaju neki novi vetrovi sto se tice cuvanja nasih reka i da ovo nije samo jedna u nizu sarenih laza.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Mon Mar 22, 2010 12:33 pm

Na Z.Moravi svaki dan cuvari ,isto za pohvalu a jos bolje je sto dolaze po nekoliko puta na najatraktivnijim mestima
sale-eurofish

sasats
instructor

Postby sasats » Mon Mar 22, 2010 9:10 pm

sale wrote:Na Z.Moravi svaki dan cuvari ,isto za pohvalu a jos bolje je sto dolaze po nekoliko puta na najatraktivnijim mestima

dobre vesti sale :grin: mada kod mene se ne pamti kad su vidjeni

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Mon Mar 22, 2010 11:38 pm

Na tim vodama,izgleda rade nešto,za razliku od Rasine i Jošanice,gde je krenulo sistematska primena zakona o uništenju ribljeg fonda-infomracija je od juče gde je na potezu iznad Jošaničke banje,koji je pre čuvalo naše udruženje bilo oko 30 "prirodnjaka"-ljudi koji love potočaru na prirodne mamce i nose sve što se zakači na udicu.
I posle zvanja nekoliko šefova i direktora,niko se nije pojavio na reci da izvrši kontrolu,a jutros me napadoše rečima-KO JE TEBI REKO,BRE,DA GORE IMA PASTRMKE????????????????????'''
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

MAX21
fly fisherman

Postby MAX21 » Mon Mar 22, 2010 11:47 pm

pa valjda ce neko jednog lepog dana da ukapira da je ovo sa **blokcetom** kl. prevara ma nije to zbog lepih ociju nego im treba statistika i to jos besplatna zahvaljujuci besplatnoj radnoj snazi tj. nama koliko u rekama ima ribe pa ce sledece sezone da odrede koja voda vuce koliku doplatu-a i ribocuvari se pojavljuju kao ovi lideri stranaka ,kad im treba glasova naprave hajku pa sta navataju . Sto se tice onoga da ce da neka ekipa krivolovaca padne i plati za sve to su samo puste zelje jer od toga nema nista mogu da se kladim .

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Mar 23, 2010 12:12 am

kad se već pominju reke u mom bližem okruženju tj. Rasina i Jošanica, da napomenem samo da se i do sada prirodnjaci nisu ustručavali da pecaju na žive mamce i da nose svu ulovljenu ribu kući naročito oni koji rade u opštini i u zdravstvu doktori, zubari, razni opštinari čak i policajci pa je svima gledano kroz prste tako da će Srbija Šume da rade isto ono što su radila udruženja zadnjih deset godina, a to je, neće da vode računa o ničemu i ako nalete na nekog opštinara, zubara, doktora ili policajca njega će kao i prethodni čuvari i korisnici voda samo da opomenu, a tek veoma retki slučajevi da najebu za sve ono što su nabrojani već uradili i što čine zadnjih dvadesetak godina...

Return to “O mušičarenju”