ZAKON о zastiti i odrzivom koriscenju ribljeg fonda

Opšte teme o mušičarenju
simpson H
simpson H

Re: ZAKON о zastiti i odrzivom koriscenju ribljeg fonda

Postby simpson H » Tue May 26, 2009 9:12 am

Sta je bre sa vama ljudi, kukali ste svi da nam treba novi zakon o ribarstvu, ostrije kazne za prekrsioce,... Mnogo toga je u ovom zakonu sredjeno, kratko, sadrzajno i jasno i prvo o cemu mi ovde diskutujemo je kako zaobici zakon. Ja zaista ne mogu da shvatim ovaj mentalitet. Niko ne polazi od sebe a stvari su vrlo proste. Odvojis 10min da procitas zakon, na sebi ga primenis i gotovo. Ne, kod nas se radi drugacije. Kazes "Ziku su oslobodili presude a ja sam ga video kada je odneo lipljana u mrestu, e sad ce da vide koliko cu ja da odnesem".
Ima bezbroj problema u primeni bilo kog zakona ali bas zato sto niko ne polazi od sebe. Koja je razlika onda izmedju onih koji love nedozvoljenim metodama lipljana u vreme lovostaja i oslobadjaju ga i onih koji love na dozvoljen nacin i rade isto. Zasto onda ne dozvolimo lov salmonida na zive mamce, tirolac, vaser kuglu, mrezu, divizmu, rukama,... Zasto kad se ljudi zabavljaju isto kao i mi? Zasto smo se borili da se zabrani lov mladice nocu, ma zasto uopste postoji lovostaj na neku vrstu?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Tue May 26, 2009 6:28 pm

Ako se ovo Simps odnosi delimicno i na moj post moram dodati da nije isto kada neki ribolovac na vaser kuglu ulovi i ukrade 20 i vise lipljana sa Drine i neki decak od 10-ak godina koji peca bez dozvole ili peca na takmicarac zeku na salmonidnoj vodi.Ovo prvo je kradja a ovo drugo je neznanje i zelja deteta....i jos da se pojavi polupismeni Milorad (izvinjavam se drugim imenjacima doticnog) da leci komplekse.....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue May 26, 2009 10:36 pm

simpson H wrote:Sta je bre sa vama ljudi, kukali ste svi da nam treba novi zakon o ribarstvu, ostrije kazne za prekrsioce,... Mnogo toga je u ovom zakonu sredjeno, kratko, sadrzajno i jasno i prvo o cemu mi ovde diskutujemo je kako zaobici zakon. Ja zaista ne mogu da shvatim ovaj mentalitet. Niko ne polazi od sebe a stvari su vrlo proste. Odvojis 10min da procitas zakon, na sebi ga primenis i gotovo. Ne, kod nas se radi drugacije. Kazes "Ziku su oslobodili presude a ja sam ga video kada je odneo lipljana u mrestu, e sad ce da vide koliko cu ja da odnesem".
Ima bezbroj problema u primeni bilo kog zakona ali bas zato sto niko ne polazi od sebe. Koja je razlika onda izmedju onih koji love nedozvoljenim metodama lipljana u vreme lovostaja i oslobadjaju ga i onih koji love na dozvoljen nacin i rade isto. Zasto onda ne dozvolimo lov salmonida na zive mamce, tirolac, vaser kuglu, mrezu, divizmu, rukama,... Zasto kad se ljudi zabavljaju isto kao i mi? Zasto smo se borili da se zabrani lov mladice nocu, ma zasto uopste postoji lovostaj na neku vrstu?

ovo sam već dugo čekao da neko napiše, ali svaki put tu iskrsne Simspon :lol: :lol: kao što Simpson kaže sve je u zakonu sređeno, ja ću da dodam da je bilo nekih klauzula i u prošlom istih, kratko, sadržajno i jasno, neću da se složim da mi ovde diskutujemo o zaobilaženju zakona o tome na kraju završne reči, ni ja nikako da shvatim ovaj mentalitet ljudi kod nas, da niko ne polazi od sebe, a stvari su i više nego proste.....ovo me poslednje najviše zanima pošto je i stari zakon važeo pre donošenja novog, a i novi je stupio na snagu ( jeste ili nije ne znam najmanje je bitno) bitno je to da i sa starim i sa novim u novoj ribolovnoj godini niko to ne poštuje i nikog nema da sankcioniše prekršioce, ja već dva puta odlazim na jedan deo revira ( nije bitno koji ) i dva puta zatičem i to više da kažem prekršioca u delu koji je sa naznakom za ograničeni ribolov bez mogućnosti nošenja ulova i dva puta ti prekršioci se hvale ulovom, ili su doktori ili opštinari, inspektori itd. itd. ovaj zakon može odmah da ostane samo na papiru...........da ne pominjem pecanje Lipljana u lovostaju i mnogo, mnogo drugih stvari........ako jedan deo ribolovaca može da sačeka da prođu sve zabrane, zašto to ne može onaj drugi deo da učini isto, zašto se to već nije sankcionisalo i na ovom i na drugim forumima ista priča, kao i svaki put dobar zakon................za mene lično ovaj zakon možda valja na papiru ali već nije ništa dobro doneo niti vidim da će bilo ko da ga sprovodi kako treba............prazne priče kao i uvek.....i ja bih najradije pecao na Drini ne bih bunario po potocima ali se ipak neću kompromitovati time da lovim kao Pastrmku, a ovamo svaki put serviram Lipcu tamo gde se javlja...........toliko...propao trud oko zakona koji niko ne sprovodi, možda se smiluju tamo negde od kraja septembra kad krenu ponovo zabrane..........

a jedan mali osvrt na Daneta, Dane prijatelju predsednik mog matičnog udruženja ribolovaca je i predsednik opštinskog suda, pa su mi neke stvari mnogo jasnije oko zakona i oko onih koji su zaduženi za sprovođenje istog i o onima kojima je dat jedan mali deo ovlašćenja da sprovode recimo ovaj zakon zadužen za ribolovce...........a da ti ne pričam priče o dopisima unutrašnjim organima na teritoriju cele Srbije gde su dužni da se odazovu ribočuvarima ili ribočuvarskoj službi u da kažem borbi protiv krivolova baš iz onih mojih tvrdnji da je ribočuvar ovlašćen samo na vodi i u neposrednoj blizini vode ( kada otvoriš gepek pored reke i puniš ga ribom ), a nikako nema prava na bilo kakav pretres bilo čijeg auta koji nije u neposrednoj blizini vode, onda je taj isti ribočuvar u prekršaju.......

eto to je to........ne mogu sad da budem vulgaran poštujem pravilnik ali od ovog zakona ništa evo ga Juni mesec pola sezone i ništa se ne radi, neka mi kaže neko slobodno da nisam u pravu, moje je mišljenje da jesam.......pozdrav.... za mene je ovo tačka na novi zakon na papiru.......

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed May 27, 2009 12:45 am

Zakon je zakon i kao i svaki zakon zavisi od ljudi sa obe strane. Diskusija o zakonu podrazumeva vrlo precizne stvari a to je sta je dobro ili sta nije dobro u zakonu. Diskusija "sta bi bilo kad bi bilo" spada u domen Baba Vange i ostalih vidovnjaka a ne u ovaj topic. Znaci zakon sam po sebi moze da bude ili dobar ili pun rupa a to je predmet ove diskusije. Uvek ce biti i lopova i zloupotreba sluzbenog polozaja i ne samo oko zakona o ribarstvu. Nase je da ne ucestvujemo u tome ako se deklarisemo kao oni koji ce zakon da postuju.
Vrlo je prosto za dalji tok diskusije. Ako kritikujete neku stavku zakona, dajte odmah da vidimo resenje kako bi to po vama trebalo da izgleda. Kritike o doktorima sa jedne strane zakona i opstinarima koji kradu ribu zaista ne treba da stoje u topicu gde se diskutuje o novom zakonu o ribarstvu.

brankoogi
guide

Postby brankoogi » Wed May 27, 2009 8:33 am

svi kontra bogi naopako :!:

maric
instructor

Postby maric » Wed May 27, 2009 2:55 pm

Ne lomite glavu oko toga ko ce da se pridrzava zakona..krenimo prvo od sebe i sve ce biti ok..drago mi je sto vise ni u REVIRU nema pecanja..

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed May 27, 2009 3:32 pm

Kakve dezinformacije kruze, na zalost prenose se informacije gde zakon tumaci sekretarica Mladice. To je prosto neverovatno. Maricu odakle ti informacija da nece biti pecanja u reviru majke ti?

maric
instructor

Postby maric » Wed May 27, 2009 3:48 pm

Tako sam cuo...mozda je dezinformacija ali videcemo..ako sam pogresio izvinjavam se..

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed May 27, 2009 3:51 pm

Ljudi prvo proverite informacije pre nego sto pocnete da baratate sa njima u javnosti. Mladica ima jedan veliki problem sa pustanjem dezinformacija, prvo da nije zabranjen tirolac, pa onda da vam niko nista ne moze ako lovite lipljana u lovostaju i na kraju ovo.
Problem je sto ovo prenose cak i ribocuvari ali i to ce se srediti.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Thu May 28, 2009 12:31 am

brankoogi wrote:svi kontra bogi naopako :!:

šta ćeš neko i to mora da radi...... :grin:

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Thu May 28, 2009 12:35 am

maric wrote:Ne lomite glavu oko toga ko ce da se pridrzava zakona..krenimo prvo od sebe i sve ce biti ok..drago mi je sto vise ni u REVIRU nema pecanja..

pa po nekom pravilu i propisu zabranjen je ribolov na rastojanju manjem od 500 m od brana, vodojaža ili drugih postrojenja, kao i 100 m od ribnjaka.............

maric
instructor

Postby maric » Thu May 28, 2009 10:28 am

Vi se jos zezate oko tih rastojanja ??/Imam strasnu ideju..kupimo svi dvorucne stapove pa kod Ace na casove pa naucimo da izbacimo 510m pa nam ne mogu nista.. :lol:

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Thu May 28, 2009 9:27 pm

maric wrote:Vi se jos zezate oko tih rastojanja ??/Imam strasnu ideju..kupimo svi dvorucne stapove pa kod Ace na casove pa naucimo da izbacimo 510m pa nam ne mogu nista.. :lol:

kao ovi sa tirolcima stanu na ivicu revira tj. ispod granice i zabacuju tirolac 50 m uzvodno u revir :lol: :lol: :lol:

maric
instructor

Postby maric » Fri May 29, 2009 11:27 am

Bogy to je vec krivolov a i mala je distanca,hahaha.. :P

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Jul 21, 2009 9:31 pm

Evo i izmene i dopune uredbe koja se odnosi na lovostaj!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Return to “O mušičarenju”