ZAKON о zastiti i odrzivom koriscenju ribljeg fonda

Opšte teme o mušičarenju
simpson H
simpson H

ZAKON о zastiti i odrzivom koriscenju ribljeg fonda

Postby simpson H » Fri May 22, 2009 2:04 am

I konacno je izasao i u sluzbenom glasniku a mozete ga preuzeti iz attachmenta.

Meni su interesantni clan 20(pravo ribocuvara da pregleda vozilo i privremeno oduzme priibor), clan 42 (odsviralo tirolcu, to je sad na korisniku a imamo obecanje makar za Drinu) i clan 57 (25-50.000 kazne sto i nije tako lose)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

gomboc
fly fisherman

Re: ЗАКОН о заштити и одрживом коришћењу рибљег фонда

Postby gomboc » Fri May 22, 2009 7:09 am

Bar pola od svega ovoga da se ispostuje i super.

Haris
fly fisherman

Re: ZAKON о zastiti i odrzivom koriscenju ribljeg fonda

Postby Haris » Sat May 23, 2009 1:31 pm

Bistro svima.Od svih vas \nemogu reci za simsa\ ja sam se najvise obradovao ovom donosenju zakona.Jos juce sam ga dobio i detaljno procitao.Sto kaze sims tirolac uz nas rad i zalaganje ce se naci u istoriji i ne samo on vec mnogo sta drugo.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sat May 23, 2009 3:28 pm

simpson H wrote:I konacno je izasao i u sluzbenom glasniku a mozete ga preuzeti iz attachmenta.

Meni su interesantni clan 20(pravo ribocuvara da pregleda vozilo i privremeno oduzme priibor), clan 42 (odsviralo tirolcu, to je sad na korisniku a imamo obecanje makar za Drinu) i clan 57 (25-50.000 kazne sto i nije tako lose)

odakle pravo bilo kom ribočuvaru da pretrese bilo čiji auto..........

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat May 23, 2009 3:37 pm

Bogi wrote:odakle pravo bilo kom ribočuvaru da pretrese bilo čiji auto..........

Nemam pojma pitaj ministra jer tako kaze ZAKON!

Ovlascenja ribocuvara / Clan 13./ Tacka 2

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sat May 23, 2009 3:54 pm

simpson H wrote:
Bogi wrote:odakle pravo bilo kom ribočuvaru da pretrese bilo čiji auto..........

Nemam pojma pitaj ministra jer tako kaze ZAKON!

Ovlascenja ribocuvara / Clan 13./ Tacka 2

onda verovatno i kuću može da pretrese........

Haris
fly fisherman

Postby Haris » Sat May 23, 2009 3:55 pm

clan13. Ribocuvar kao sluzbeno lice,duzan je da preduzme sl mere.1\ Zatrazi od lica zatecenog na ribolovnoj vodi,ili u neposrednoj blizini ribolovne vode,ili u ribolovu,da pokaze isprave koima se utvrdjuje njegov identitet i dozvolu za rekreativni riboliv.2\ izvrsi pregled objekata,plovnih objekata,VOZILA,ribolovnog alata,opreme i ulova i da utvrdi dali se ribolov odvija po zakonu.3\pristupi svakoj ribolovnoj vodi 4\vrsi prodaju dnevnih, visednevnih i doplatnih dozvola za r ribolov.5\oduzima privremeno dozvolu i opremu za ribolov ukoliko ustanovi da su upotrbljeni za riboliv koji su zabranjeni zakonom.6\oduzima ulov7\ i druge poslove u skladu sa programom upravljanja ribarskim podrucijem. Inace jos da dodam.Polaze se ispit za ribocuvara koji dobija licencu a takodje se polaze i za ribolovca.Ako vas nesto zanima pitajte zakon mi je u rukama.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat May 23, 2009 3:59 pm

Bogi wrote:onda verovatno i kuću može da pretrese........

Koliko sam ja upucen u kucu ni policija bez naloga nema sanse da udje. Ali ovde se prica o zakonu a ne o pretpostavkama pa bih te molio da ga makar procitas. Prilicno je lak za razumevanje.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sat May 23, 2009 4:07 pm

danijel wrote:clan13. Ribocuvar kao sluzbeno lice,duzan je da preduzme sl mere.1\ Zatrazi od lica zatecenog na ribolovnoj vodi,ili u neposrednoj blizini ribolovne vode,ili u ribolovu,da pokaze isprave koima se utvrdjuje njegov identitet i dozvolu za rekreativni riboliv.2\ izvrsi pregled objekata,plovnih objekata,VOZILA,ribolovnog alata,opreme i ulova i da utvrdi dali se ribolov odvija po zakonu.3\pristupi svakoj ribolovnoj vodi 4\vrsi prodaju dnevnih, visednevnih i doplatnih dozvola za r ribolov.5\oduzima privremeno dozvolu i opremu za ribolov ukoliko ustanovi da su upotrbljeni za riboliv koji su zabranjeni zakonom.6\oduzima ulov7\ i druge poslove u skladu sa programom upravljanja ribarskim podrucijem. Inace jos da dodam.Polaze se ispit za ribocuvara koji dobija licencu a takodje se polaze i za ribolovca.Ako vas nesto zanima pitajte zakon mi je u rukama.

recimo da ako ja dođem autom na Drinu na pecanje, ja lično ne bih dao bilo kom ribočuvaru da virne u njega bez prisustva ovlašćenog lica, sa druge strane isti taj auto ako je parkiran, znači stoji u mestu, znači nije u saobraćaju, bez naloga za pretres istog nema virenja u njega........moja je recimo lična volja da li ću dati na uvid bilo kom ribočuvaru da pogleda u gepek auta, ako je samo ribočuvar prisutan........to jednostavno na sudu ne prolazi......za dozvolu je ok kao i za opremu korišćenu u ribolovu........

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sat May 23, 2009 4:11 pm

simpson H wrote:
Bogi wrote:onda verovatno i kuću može da pretrese........

Koliko sam ja upucen u kucu ni policija bez naloga nema sanse da udje. Ali ovde se prica o zakonu a ne o pretpostavkama pa bih te molio da ga makar procitas. Prilicno je lak za razumevanje.
pa kad budem imao taj zakon u rukama na papiru rado ću da ga pročitam.........ono što sam ja ovde pročitao odnosi se na vozilo, ne može ribočuvar da pretrese moj auto sa bilo kakvom licencom.........

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sat May 23, 2009 4:16 pm

u tom zakonu verovatno piše i šta sledi ako zatečeno lice u ribolovu odbija bilo kakvu saradnju sa ribočuvarom, ribočuvar sigurno ne može da spreči tako nešto, ni ti da se bije ili hapsi dotičnog ribolovca.........zakoni se donose, ali su takođe ti isti zakoni puni rupa........ribolovac je dužan da na USMENI ZAHTEV pokaže svoje isprave i pribor kojim lovi pa čak i ulove........šta sledi ako odbije........

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat May 23, 2009 4:17 pm

Recimo mene stvarno ne zanima kako ti razmisljas ali zakon je jasan kao dan. Ribocuvar sa znackom i polozenim strucnim ispitom za ribocuvara je OVLASCENO lice da ti pretrese auto. To nije ribocuvar volonter vec zvanicni ribocuvar u stalnom radnom odnosu sa svojim duznostima i ovlascenjima.
Ova stavka je odlicna stvar u zakonu jer nece vise biti kembanja ribe u kola pa da bude 3kom. pre podne i 3 popodne. Konacno se neke stvari podudaraju i sa zakonom o lovu a to je bas tipicno u ovlascenjima cuvara.

Kompletan zakon se nalazi u attachmentu u prvom postu kao pdf dokument, skinut je sa vladinog sajta i poceo je da vazi!

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sat May 23, 2009 4:24 pm

simpson H wrote:Recimo mene stvarno ne zanima kako ti razmisljas ali zakon je jasan kao dan. Ribocuvar sa znackom i polozenim strucnim ispitom za ribocuvara je OVLASCENO lice da ti pretrese auto. To nije ribocuvar volonter vec zvanicni ribocuvar u stalnom radnom odnosu sa svojim duznostima i ovlascenjima.
Ova stavka je odlicna stvar u zakonu jer nece vise biti kembanja ribe u kola pa da bude 3kom. pre podne i 3 popodne. Konacno se neke stvari podudaraju i sa zakonom o lovu a to je bas tipicno u ovlascenjima cuvara.

Kompletan zakon se nalazi u attachmentu u prvom postu kao pdf dokument, skinut je sa vladinog sajta i poceo je da vazi!
taj ribočuvar gde je moj auto na dvadesetak metara od bilo koje reke nikad neće imati šanse da zaviri u njih bez ovlašćenog lica tj. policajca i to sa nalogom jer je vozilo parkirano nije u pokretu........ja ne parkiram auto tik pored obale recimo Drine...........zamisli da si smešten u one kuće iza igrališta u Perućcu, a pecaš ispod brente i ribočuvar da dođe gore da ti pretresa auto, izvini molim te ali malo sutra, to znači i da kuću može da pretrese, za sve ovo trebaju nalozi jedino ako auto spustiš do Drine i pecaš iz auta, e onda bi to bilo vozilo korišćeno u ribolovu i normalno moralo bi se dati ribočuvaru na uvid da ga pregleda........jasno kao dan.........

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat May 23, 2009 4:33 pm

Evo sad sam zvao Olivera i kazem mu za tvoj problem a on meni: "Kazi Bogiju da mi se javi na 011/361-77-17 ili neka dodje licno u Nemanjinu 11 a moze i da posalje fax na 011/361-77-22"

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sat May 23, 2009 4:35 pm

pošto ne znaš kako ja razmišljam, da ti objasnim kako..........ribočuvar dobije licencu da kontroliše sve živo na VODI .......uzmimo npr. reka Drina, ceo njen tok, šta spada u tu reku Drinu, znači njeno korito, zna se koliko se računa korito svake reke, uvek je to plus od nekoliko metara van reke tj. obuhvata ne znam za veće ali ove kod mene, reka + 3 m i sa jedne i sa druge strane obale se računa kao deo korita reke, što opet znači da ribočuvar ima sva prava ali samo u tom delu, ne može taj isti ribočuvar da zaustavlja vozila na raznoraznim putevima i parkinzima i da ih kontroliše, može ali samo sa prisutnim ovlašćenim licem za takve kontrole tj. policajcem........

Return to “O mušičarenju”