Vasa sezona 2017.

Opšte teme o mušičarenju
oldsurehand
Forum administrator

Re: Vasa sezona 2017.

Postby oldsurehand » Thu Nov 30, 2017 2:33 am

Tommylee,

Nadam se da ce ti sledeca biti neuporedivo bolja. Zanimljiva je ta dinamika ribolova... Kad covek nema vremena jer je sprecen stvarima od velike/zivotne vaznosti, to je tako i ne moze da se promeni. Ako je riblji fond osiromasen na jednom tipu voda, onda je svakako dobro potraziti alternativu. Ponekad klimatski uslovi imaju veliku ulogu. Jedno je sigurno... Ribolovci koji imaju redovno/ucestalo dobre sezone su oni koji su sto cesce na vodi. Pre ili kasnije nesto stvarno dobro se desi na vodi, uglavnom kad to ne ocekujemo.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

tommylee
guide

Postby tommylee » Thu Nov 30, 2017 9:52 am

Znam ja to sve nego je ova baš bila specifična.Teški uslovi,malo je bilo povoljnih uslova a i u tim kratkim periodima bilo je puno radova na svima vodama.
Nažalost poklekli smo pred kapitalizmom sve više niče HE.
Mnogi tereni su trajno uništeni ni žabe nisu ostale.
Otkrio sma jednu vodu koja mi je na sat i po vožnje.Mala voda a puna lipljena i pastrmke.Ima i kapitalnih ali preovladava sitna,no ja nisam nezadovoljan!

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Fri Dec 01, 2017 2:21 pm

Tommylee,

Videh tvoje slike Biostice na drugom forumu...Ono je vrh voda, stavio sam je na listu "pod obavezno"! Spring creek/chalkstream tipovi voda su mi slabost.

;-)
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

tommylee
guide

Postby tommylee » Fri Dec 01, 2017 8:29 pm

Okačiću i ovde fotke ne postižem,baš ste me inicirali ovim ranijim postovima.
Ona voda plače za nekom 2-3 glass ;)

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sat Dec 02, 2017 1:17 am

Tommylee,

Da, okaci obavezno... Malo je takvih voda, ali su zaista specijalne. U pravu si za glass, mada ja najvise volim duzi 4wt glass koji je "crisp." Koristim 3wt glassove i sjajni su za manje muve, ali ja volim ponekad da bacim otezane muve velicine 4 ili 6 za vecu ribu. Sa 3wt glassom to nije uzivanje, dok 4wt to mnogo bolje uradi. Grafit 2/3wt je druga prica...ali i to je fino. Ako bacas samo suve i normalne (ne preteske) nimfe i strimere, onda glass 3wt je vise nego OK.

Return to “O mušičarenju”