Vodic za pocetnike

Vesti o novostima na sajtu
Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Apr 15, 2008 8:48 pm

simpson H wrote: ne postoji ni jedan jedini razlog da ne kazes sve sto imas i o meni kao administratoru i o ovom sajtu i forumu!

a za sajt i forum pa ja da mislim nešto ovde loše ne bih verovatno ovde ni bio..........ovo je jedan od uređenijih foruma i sajta koji meni veoma odgovara kao članu istog, a administratori su druga priča i ne mogu ja da komentarišem vas kad vas ne poznajem i upoznao sam samo tebe i saleta, a i daneta umalo da zaboravim i po meni su oni ok-j likovi čak i više od toga, dovoljno mi je bilo da porazgovaram sa saletom tri minuta da shvatim da je to jedan od likova koji veoma vredi i imati ga takvog kao prijatelja

Koky

Postby Koky » Tue Apr 15, 2008 8:49 pm

Po tome je valjda preci toalet papir jer sta kad ti se prikenja u nekoj vukojebini

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ili ti, nedaj boze, puknu hemoroidi a ti bez ulozaka sa krilcima? Sto su nozevi bitniji od ulozaka, u konkretnoj situaciji? Ili ti dismr iz usta a nemas Orbit zvake a riba radi ko luda!!!

I kakve to veze ima sa skokovima na glavu u Akapulku???

Sale_Zupa
instructor

odgovor

Postby Sale_Zupa » Tue Apr 15, 2008 8:50 pm

Ma,nisam pisao tebi nego Bogiju.Ali,ako neko treba da naj... ajd ja ću
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Apr 15, 2008 8:53 pm

Koky, molim te povedi racuna ovde se radi o ozbiljnim stvarima, mada si u pravu za neke stvari.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Koky

Postby Koky » Tue Apr 15, 2008 8:56 pm

Izvinjavam se za Akapulko :shock:

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Apr 15, 2008 9:05 pm

simpson H wrote:Ja sam i dalje misljenja da noz ne spada u fly fishing opremu. To je sto se tice sajta. Ali na forumu su u pitanju tvoje misljenje i moje misljenje kao i misljenje Marka i Janka i svi mi mislimo razlicito! U cemu je problem?
Jel neko rekao da je problem sto si se registrovao na drugi forum? Opet mi umeces reci o kojima vodim racuna. Ja sam i to lepo rekao da si se nadurio i izrazio svoj protest trenutnim prekidom pisanja na ovom forumu i registraciji na drugi. I to nema apsolutno nikakve veze sa tim forumom i kritikom da si tu clan, vec sa aktom protesta koji si pokazao-durenjem!

ja stvarno ne vidim u čemu je problem rekao sam moje mišljenje ti tvoje i kako ti ja umećem reči kad ti prvi potegneš takvo pitanje...........i koky to nema veze sa skokovima na glavu u akapulku ali ima veze sa prirodom, a ja jednostavno silom prilika sam naučio da preživim u njoj bez uložaka i orbit žvaka sa jednim veoma malim nožićem, igrom prilika evo juče je jedan lik bio samnom na pecanju iz bg-a i dok je on pecao ja uz pomoč nožića iskopam par korenčića nađem par pečuraka pa to sve spremim na licu mesta, pa ako budete imali prilike da pecate samnom bićete lepo ugošćeni i obećavam da vas neću potrovati sa takvim specijalitetima i kad bi dodali jedno ono doktorovo crno uz sve to e to bi bila prava ona zakuska u prirodi.........

bolje boki napravi anketu ko je za, a ko nije mislim to je moj predlog tako je lakše doći do odgovora da li je nož ili nožić potreban ili nije.......jbg-a gde ima kafanče pored reke i nije.......

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Apr 15, 2008 9:25 pm

Bogi wrote:ja stvarno ne vidim u čemu je problem rekao sam moje mišljenje ti tvoje i kako ti ja umećem reči kad ti prvi potegneš takvo pitanje...

Boki uopste nije prvi potegnuo to pitanje.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Toni
guide

Postby Toni » Tue Apr 15, 2008 9:38 pm

Evo da kazem i ja svoje misljenje, noz je veoma potrebna i korisna stvar, ali kao i Bokiju, ni meni on ne spada u flyfishing opremu. Noz ipak nema direktne veze sa samim musicarenjem koliko ima fly patch, ili grickalica ili mast (sprej) za plovnost suvih musica...sto bre zapeste za taj noz?
Kada musicarim na Drini ne nosim uopste britvu sa sobom jer mi ni ne treba - ne jedem pored vode, a ipak musicarim. Ali da sam bez grickalice ili peana, to bi vec tesko podneo....
I bez wc papira... :lol: Bez toga nikako... :D
Eventually all things merging to one, and a river runs trough it.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Wed Apr 16, 2008 8:52 pm

Toni wrote:...sto bre zapeste za taj noz?
D

ma ne radi se ovde o nožu ljudi, nož je za mene lično nožekanja sa veoma dugim sečivom ili kraćim tu do desetak santimetara, ovde se radi o švajcarcu džepnom perorezu koji više spada u igračku koja ima ponekad mnogo kombinacija, makazice ove one, iglu, turpijicu na kojoj se mogu čak oštriti i udice ......ovi orvisovi perorezi specijalno su pravljeni za to, imaju čak i male lampice da ti ne nabrajam sve to ono što bi pokačio na više mesta na prsluku ovde dobiješ sve to na jednom mestu što nije loša stvar.....
eto znači da dodam lampu veoma važan deo opreme pogotovo kad pecamo u večernjim satima ono u sumrak ili čak mrak......sale je to naveo ali mu se post našao na drugom mestu.......znači veoma korisna sitnica naročito za one koje ne vide dobro da vežu mušice.......

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Wed Apr 16, 2008 9:14 pm

evo toni da ti bude lakše da shvatiš o čemu se radi........nisu noževi u pitanju.........ima po ovim katalozima veoma zanimljivih sitnica kao i ova za lakše vadjenje muve iz usta ribe kao na slici...........
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Sale_Zupa
instructor

o

Postby Sale_Zupa » Wed Apr 16, 2008 9:44 pm

Sad vidim da i meni fali par stvari,majku mu.A mislio sam da imam sve :cry:
fantazija je vaznija od znanja

jer znanje je ograniceno

Toni
guide

Postby Toni » Wed Apr 16, 2008 9:52 pm

Bogi, shvatam ja dobro o cemu se radi. I imam te kataloge unazad 5-6 godina, i ne samo te, L.L. Bean, Cabela's, T&T, Hardy....i da ne nabrajam dalje. Ok. slazem se sa tobom, multiprakticni swiss nozic je veoma korisna i potrebna stvar i ja ga nosim kada idem po srpskim rekama i recicama (osim na Drini), ali mislim da je to zadnja stvar koja se trebala zameriti Bokiju zbog ne pominjanja u njegovom tekstu. Ima tu mnogo "musicarskijih" stvari ili ti sitnica, koje je Boki samo nabrojao ili ih nije uopste pomenuo. Po meni, to sto se neka stvar prodaje u musicarskom katalogu ne znaci da je obavezan i neophodan deo musicarske opreme. U jednom od Orvisovih flyfishing kataloga prodaju cak i jastuke za pse!? A to ipak nema veze sa musicarenjem.
Boki se lepo ogradio u svom tekstu i namenio ga pocetnicima i kao takav je meni sasvim ok. A siguran sam kada bi Boki pisao o svim tim stvarima opsirno da bi bio detaljan, cak detaljniji nego sto mnogi misle.
Eto... :)
Eventually all things merging to one, and a river runs trough it.

mrena
fly fisherman

Postby mrena » Wed Apr 16, 2008 10:22 pm

Nisu ni ti iz Orvisa tako naivni kad nude jastuke za pse!moglo bi se to svakao protumaciti.Mozda misle i na onih par promila musicara(ako dozvolite da se i ja svrstam u tu skupinu)kao sto sam ja,pa im trebaju takva pomagala da pasce ne radi ovakve grimase kad lezi iza mene na tvrdoj podlozi :)
Image
E sada,dali to spada u osnovni ili bar pomocni musicarski pribor,zakljucite sami.
Pozdrav Snjeska

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Wed Apr 16, 2008 10:41 pm

Par reci u vezi Orvisa, bez zelje da se ukljucujem u pricu o potrebnim i nepotrebnim rekvizitima za musicarenje...

Orvis se danas izjasnjava kao kompanija koja forsira 'country style living' i snabdeva vas potrepstinama za ovakav nacin zivota. Prema tome, da li se tu radi o jastucima za pse, prostirkama u south-western stilu, musicarskim stapovima ili mindjusama sa potkovicama, Orvisu je to sve jedno.

Orvis nekad i sad, to su dve razlicite price... Flyfishing je danas samo jedna od stvari koja se uklapa u savremeni imidz ove kompanije, a nikako sport koji mu je prioritet.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Thu Apr 17, 2008 11:35 am

Toni wrote:Bogi, shvatam ja dobro o cemu se radi. I imam te kataloge unazad 5-6 godina, i ne samo te, L.L. Bean, Cabela's, T&T, Hardy....i da ne nabrajam dalje. Ok. slazem se sa tobom, multiprakticni swiss nozic je veoma korisna i potrebna stvar i ja ga nosim kada idem po srpskim rekama i recicama (osim na Drini), ali mislim da je to zadnja stvar koja se trebala zameriti Bokiju zbog ne pominjanja u njegovom tekstu. Ima tu mnogo "musicarskijih" stvari ili ti sitnica, koje je Boki samo nabrojao ili ih nije uopste pomenuo. Po meni, to sto se neka stvar prodaje u musicarskom katalogu ne znaci da je obavezan i neophodan deo musicarske opreme. U jednom od Orvisovih flyfishing kataloga prodaju cak i jastuke za pse!? A to ipak nema veze sa musicarenjem.
Boki se lepo ogradio u svom tekstu i namenio ga pocetnicima i kao takav je meni sasvim ok. A siguran sam kada bi Boki pisao o svim tim stvarima opsirno da bi bio detaljan, cak detaljniji nego sto mnogi misle.
Eto... :)

slušaj toni ne radi se ovde o bokiju milojeviću nemoj da mešaš neke stvari..............ovde se radi o svom dodatnom priboru koji u manjoj ili većoj meri je potreban mušičarima i koji kao takav zauzima značajan deo flyfishing opreme kao i flyfishing industrije uopšte..........i nisam ja postavio takav tekst i komentar na ovom sajtu čitaj malo prijatelju, a ja pod takvim komentarom i tekstom smatram da u taj deo opreme ne spada samo ono što je boki naveo nego ima tu još mnogo zanimljivih stvarčica kao što je švajcarac koji je dužine jedva 4 cm onako sklopljen i neznam u čemu je problem............ne može neko da tvrdi da takav nožić nije sastavni deo flyfishing opreme.........interesuje me koji su to sastavni delovi te opreme dajte spisak pa da vidimo baš me interesuje............

a recimo termometar koji napominjem već treci put je veoma neophodan za svakog mušičara iz mnogo razloga, a niko ga ne svrstava u neophodan deo sitnog pribora........

Return to “Naslovna strana”