Vodic za pocetnike

Vesti o novostima na sajtu
djux
fly fisherman

Postby djux » Tue Apr 15, 2008 6:36 pm

Ako si bre ribolovac - mušičar, onda verovatno kada odeš negde na reku voliš i da uživaš, a kad sedneš da uživaš onda nešto moraš i da pojedeš (nezaobilazna slanina) a čime ćeš da jedeš (slaninu) ako nemeš britvenče. Pa mi sad objasni kako nož nije mušičarski pribor, a ti si ga Simpsone izgleda mnogo koristio - vidi se.

:D J....m ti taj ribolov ako ne smlatim komat slanine pored reke

Znaš kako se kaže kod nas u Raški "Ko imade britvu on se i naede"

Nešto je blokiralo pa sam se ponovio. Izvinjavam se. :?:
Last edited by djux on Tue Apr 15, 2008 6:40 pm, edited 1 time in total.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Apr 15, 2008 6:36 pm

simpson H wrote:"Cilj ovog teksta nije da nametne bilo kakvo mišljenje, vec da nabroji osnovne sitnice koje se u manjoj ili većoj meri koriste. Samim tim ovo predstavlja subjektivno mišljenje autora teksta i nikako ga ne treba koristiti kao pravilo"

moje misljenje je da nisi nabrojao sve neophodne sitnice koje se u vecoj ili manjoj meri koriste.........vidim da ti smetam ovde ja sam bio napaljen samo onda kada sam hvatao svoje prve pastrmke pre 24 godine........

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Apr 15, 2008 6:53 pm

Bogi wrote:moje misljenje je da nisi nabrojao sve neophodne sitnice koje se u vecoj ili manjoj meri koriste........

Ali nisi tekst trebao da uzmes kao pravilo jer tako glasi druga recenica! I upravo ti nameces misljenje da je noz neophodan!

To za pozeljnost na forumu izmisljas, pokusavajuci da izazoves sazaljenje clanova, da saosecaju sa tobom. Sa moje strane nema nepozeljnih clanova sem onih koji ciljno rade protiv sajta i foruma sto sam bezbroj puta naglasio. Koliko si nepozeljan mogao si da vidis i u BG kada smo se videli...

samo onda kada sam hvatao svoje prve pastrmke pre 24 godine

Ja sam ih hvatao malo pre tebe istim metodama, na glistu ali nisam bio napaljen.
Last edited by simpson H on Tue Apr 15, 2008 7:08 pm, edited 1 time in total.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Sale_Zupa
instructor

o

Postby Sale_Zupa » Tue Apr 15, 2008 7:03 pm

Nećemo valjda da se koljemo,bre? :shock:
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

Radojica-pop
instructor

Re: o

Postby Radojica-pop » Tue Apr 15, 2008 7:16 pm

zeljinflyfisher wrote:Zox,jel to misliš na neki iz ovog arsenala? :wink: Inace,ovi noževi su po kvalitetu medju najboljima na evropskom tlu (shodno kvalitetu je i cena)
J****la te britva i kad je pomenu, oće da izginemo oko nje :lol: :lol: :lol: :lol:
...a te reke ne daju mi mira...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Apr 15, 2008 7:23 pm

Noz tome i sluzi valjda, pa onda nije off :D

Sale_Zupa
instructor

odgovor

Postby Sale_Zupa » Tue Apr 15, 2008 7:26 pm

Ja nisam isključiv,brate.Svak od nas ima neko svoje mišljenje,stil,način prilaska svemu što čini FF.Ja sve to uvažavam,al' bez noža nigde ne mrdam.Nekom je možda suvišan,meni ne i zato mi čini sastavni deo opreme na i u prsluku.A biće i tebi,od subote :wink:

jer znanje je ograniceno

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Apr 15, 2008 7:34 pm

Jesam li ja rekao da imam nesto protiv da musicari nose noz? Samo ga u tekstu nisam nabrojao pored, po meni, precih stvari. Ponavljam da sam napisao da je to moje i samo moje subjektivno misljenje da i ti ne skapiras kao nametanje.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Apr 15, 2008 7:44 pm

simpson H wrote: Koliko si nepozeljan mogao si da vidis i u BG kada smo se videli...

ako dosad nisi shvatio bas i zbog toga celo vreme gledam da budem suzdrzan.........iako sam imao pravo da ti kazem i vise od onoga sto sam rekao i prosli put a ti nikako da shvatis to........ako hocu da se zajebavam tako jednostavno mogu da se ulogujem pod drugim imenom pa da radim to sto ti kazes.........i kako ja namecem misljenje za noz kad si ti to potegnuo i kako da ne budem napaljen na sa svojim prvim ulovima kad sam imao 12 godina ..........ali to me je odavno proslo pa danas kad uhvatim neku babu od 50-60 cm mi vise i ne predstavlja neko uzbudjenje vise, naucio sam da je svaka po sebi vredna cak i one mnogo, mnogo manje........i batali vise prepirke

noz ili mali nozic po meni je itekako velika sitnica koju ja uvek nosim......nekad ponesem i omanje sekirce kao indijanski tomahavk, a kad bih te odveo u par reka video bi da je takva sitnica itekako potrebna........

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Apr 15, 2008 8:06 pm

Bogi ovde se radi o sasvim drugim stvarima i ne zelim da se vise brkaju babe i zabe. Lepo sam napisao da kao autor teksta iskazujem svoje misljenje o osnovinim sitnicama koje zivot znace i kao zamerku si nasao da je nozu bas tu mesto. Znaci ja nisam nametao misljenje nisam cak ni pomenuo noz, i uvek vodim racuna o tome da to jasno kazem.

Kao sto mislim da nisam kompetentan da napisem TEST stapa iako dosta znam, ja lepo kazem REVIEW stapa ili cekrka. Velika je razlika u znacenju te dve reci. E onda ti "ubodes" bas nametanje misljenja a ispadne da se ja prepirem. Vidis li ko je odgovoran za to?
Zasto ja nisam napisao tekst o recimo musicarenju pastrmke koji nam tako nedostaje? Zato sto smatram da nisam dovoljno kompetentan da napisem takav tekst i pored mnogo uhvacenih raznim metodama. Zasto o lipljanu ne pisem ja nego zamolim Ivana da napise takav tekst?
Kao sto vidis o nekim stvarima strogo vodim racuna bas zbog takvih koji tvrde da ja namecem misljenje. E onda imam sasvim dovoljno argumenata da objasnim ko je tu u pravu.

I nemoj da si pazljiv prema meni zbog naseg susreta u BG molim te, ne postoji ni jedan jedini razlog da ne kazes sve sto imas i o meni kao administratoru i o ovom sajtu i forumu! A ti razmisli o svojim postupcima, cim nesto nije po volji naduris se i registrujes na drugi forum. Simpson ne odgovara za postupke Tadica i slicnih vec vodi racuna da svaka diskusija ma koliko ostra, bude u granicama vaspitanja.
A to sto tebe povredi rec kokosarenje i sto te povredi izostavljanje noza iz sitnica za musicare stvarno nema veze sa mojom administracijom foruma.

Zox
instructor

Postby Zox » Tue Apr 15, 2008 8:18 pm

Zox wrote:Kratko i jasno uz blagu dozu humora :D
...a na kraju sam uvređen ispuštanjem iz opreme, meni najvažnijeg dela a to je švajcarac...Bez tog noža ne idem ni u crkvu bRe :lol: :lol: :lol:

Kud ga i pomenuh ali da ga uvek nosim, nosim ga a vama ostaje da se odlučite da li vam treba i kada...

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Apr 15, 2008 8:28 pm

simpson H wrote: noz ne spada uopste u fly fishing opremu

ja sam pokušao da odgovorim na ovo, ne namećem ja moje stavove i mišljenja ovde.......nož je veoma dobro imati kod sebe i jedan veoma važan deo da ga nazovem alata, kad se nadješ u nekoj vukojebini pa recimo ne daj ga bože slomiš nogu, a recimo sam si, a uz to nema signala da pozoveš nekog mobilnim, kako napraviti, improvinizovati takav peh, ostati negde u nedođiji i čekati da vas nađu ko zna kad, zato je moje mišljenje da takvu sitnicu uvek treba imati kod sebe jer sa takvom sitnicom može se preživeti veoma dugo, on ne služi samo za klanje riba ima mnogo veću svrhu........to je cela poenta
a za logovanje po drugim sajtovima....pa i ti si tamo ulogovan, ja bar tamo ništa ne komentarišem.....neznam zbog čega me sad tu prozivaš ajd bar pa mi objasni........

Sale_Zupa
instructor

odgovor

Postby Sale_Zupa » Tue Apr 15, 2008 8:42 pm

Bogi,svi (ili skoro svi) su logovani na druga dva sajta.Neki od njih ovde ništa ne komentarišu,a tamo pišu li pišu,ali to niko ne treba da zamera.
Samo po volji :lol:

jer znanje je ograniceno

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Apr 15, 2008 8:43 pm

Ja sam i dalje misljenja da noz ne spada u fly fishing opremu.

Po tome je valjda preci toalet papir jer sta kad ti se prikenja u nekoj vukojebini a voda hladna zapiranje otpada a oko tebe samo koprive pa otpada i brisanje liscem?

Sve je objasnjeno u jednoj recenici teksta da ne treba uzeti za pravilo, i shvati da nije pravilo ceo tekst. To je sto se tice sajta. Ali na forumu su u pitanju tvoje misljenje i moje misljenje kao i misljenje Marka i Janka i svi mi mislimo razlicito! U cemu je problem?

Jel neko rekao da je problem sto si se registrovao na drugi forum? Opet mi umeces reci o kojima vodim racuna. Ja sam i to lepo rekao da si se nadurio i izrazio svoj protest trenutnim prekidom pisanja na ovom forumu i registraciji na drugi. I to nema apsolutno nikakve veze sa tim forumom i kritikom da si tu clan, vec sa aktom protesta koji si pokazao-durenjem!

simpson H
simpson H

Re: odgovor

Postby simpson H » Tue Apr 15, 2008 8:44 pm

zeljinflyfisher wrote:Bogi,svi (ili skoro svi) su logovani na druga dva sajta.Neki od njih ovde ništa ne komentarišu,a tamo pišu li pišu,ali to niko ne treba da zamera.
Samo po volji :lol:

I ti bi Sale mogao da procitas prvo sta pisem!

Return to “Naslovna strana”