Vodic za pocetnike

Vesti o novostima na sajtu
Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Tue Apr 15, 2008 5:01 pm

Znači,naočale ne spadaju u opremu jednog mušičara.HM,a oni iz EFFA-e pojma nemaju,a ovamo se izdaju za neke kao majstore.Kod njih pod broj jedan,štitnici za oči.

A da,mi smo Srbi,a oni mrski nam Evropljani. 8)
Image

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Apr 15, 2008 5:01 pm

A da nadjem ja jedno 200 linkova gde ga nema u opremi? Orvis nije iskljucivo FF firma sto je potpuno iskljucuje iz dalje diskusije. Naravno da ce jedan takav gigant prodavati i nozeve Orvis Edition. Uostalom taj isti Orvis prodaje i puske pa makar toliko nismo poludeli da i to smatramo za FF opremu.

Image

Mislim, stvarno mi je draga ovakva "konstruktivna" kritika ali tekst je takav kakav je, navedene su stvari za koje autor (ja) smatra da treba da se pomenu.
Nozevi, toljage za ubijanje riba, cekici, motorcangle, sesiri, kutijice za olovna otezanja, pljoske za rakiju, viljuske za rostilj,... nisu obuhvaceni ovog puta a sa moje strane nikad i nece. Ako neko ima zelju da napise tekst o nozevima mozemo da popricamo i na tu temu. Tekst nema obavezu da se svidi svima sto je i sasvim logicno.
Sto se tice "dodatne opreme" za musicare, kutijama za musice ce biti posvecen jedan kompletan tekst imam desetak vrhunskih a mogu da nadjem jos 2x toliko. Polarizacione naocare takodje ima smisla obraditi posebno a tu cu ukljuciti i najboljeg oftamologa u drzavi da mi pomogne oko teksta.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Apr 15, 2008 5:07 pm

rabbit wrote:Znači,naočale ne spadaju u opremu jednog mušičara.HM,a oni iz EFFA-e pojma nemaju,a ovamo se izdaju za neke kao majstore.Kod njih pod broj jedan,štitnici za oči.

A da,mi smo Srbi,a oni mrski nam Evropljani. 8)

Poslednji put te upozoravam da cu ti svaki slican post obrisati zbog povrsnosti. Svaka diskusija na temu koja nije procitana (makar naslov) je bezpredmetna. I svaki naredni tvoj post koji bude napisan u ovoj temi bice obrisan dok sledecu recenicu ne naucis napamet!

Naocare ne spadaju u accesories and gadgets !

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Re: o

Postby Bogi » Tue Apr 15, 2008 5:19 pm

Bogi wrote:ja mislim da itekako spada u flyfishing opremu..........zašto ga ovi iz orvisa reklamiraju........i pridaju mu neki značaj........mora da postoji razlog

za neupucene ovo nije skinuto sa linka nego skenirano iz flyfishing kataloga od prosle godine vezanog samo za musicarski pribor, alat, stapove, konce itd., a ne lovacki pribor nema ni dodirne tacke sa takvim a katalog koga interesuje mogu mu ga poslati da pogleda pod uslovom da mi vrati kad prelista............

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Apr 15, 2008 5:31 pm

Mogu da skeniram uvek 2x vise FF kataloga gde nema nozeva u FF opremi. Prihvatas opkladu? :D

Mogu po evropskim sajtovima da se nadju nozevi ali za filetiranje ribe ali o njima na ovom sajtu necete citati sigurno.
Last edited by simpson H on Tue Apr 15, 2008 5:38 pm, edited 1 time in total.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Apr 15, 2008 5:38 pm

simpson H wrote:Mogu da skeniram uvek 2x vise FF kataloga gde nema nozeva u FF opremi. Prihvatas opkladu? :D

ja ove sto imam, mislim na kataloge u svakom od njih postoje ovakve igracke od nozica koji spadaju vise u peroreze poput i grickalice, a da ti ne skeniram one vece sto su vec nozevi preko 8 cm seciva........noz se kod nas barem racuna preko 8 cm kad je secivo u pitanje sve ostalo spada u igracke tj. britvice.........

Koky

Postby Koky » Tue Apr 15, 2008 5:39 pm

Znači,naočale ne spadaju u opremu jednog mušičara

Verovatno zato sto nisu naočale već naočari :roll:

Ajde "glavonja iz poslednje klupe" evo ti jedna zaključna iz pravopisa, moraćeš na dopunsku nastavu u junu :lol:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Apr 15, 2008 5:41 pm

simpson H wrote:Nozevi, toljage za ubijanje riba, cekici, motorcangle, sesiri, kutijice za olovna otezanja, pljoske za rakiju, viljuske za rostilj,... nisu obuhvaceni ovog puta a sa moje strane nikad i nece. Ako neko ima zelju da napise tekst o nozevima mozemo da popricamo i na tu temu. Tekst nema obavezu da se svidi svima sto je i sasvim logicno.

Uh sto volim ponekad da citiram sam sebe pa jos da boldujem ono sto sam vec rekao. :D

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Apr 15, 2008 5:47 pm

simpson H wrote:
simpson H wrote:Nozevi, toljage za ubijanje riba, cekici, motorcangle, sesiri, kutijice za olovna otezanja, pljoske za rakiju, viljuske za rostilj,... nisu obuhvaceni ovog puta a sa moje strane nikad i nece. Ako neko ima zelju da napise tekst o nozevima mozemo da popricamo i na tu temu. Tekst nema obavezu da se svidi svima sto je i sasvim logicno.

Uh sto volim ponekad da citiram sam sebe pa jos da boldujem ono sto sam vec rekao. :D

od tvoje strane nisu obuhvaceni ali ipak sve to spada u ff opremu.... :wink:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Apr 15, 2008 5:52 pm

Bogi wrote:od tvoje strane nisu obuhvaceni ali ipak sve to spada u ff opremu.... :wink:

Kada ti budes pisao tekst za neki medij onda kazi da noz spada u accesories and gadgets. Ja to ne mogu da kazem.

Kada je Alp napisao tekst o bucovu sutradan sam dobio napismeno kritike teksta recenicu po recenicu. Ipak to je danas jedan od najcitanijih tekstova na ovom sajtu. Takve kritike su neminovne i svaki autor teksta treba da zna kako da se nosi sa tim. Musicarenje je sasvim individualna stvar, na reci Moraci neki koriste dugu devetku kao zamenu za meredov, tebi je noz obavezan deo ff opreme, meni nije.
Imas priliku da napises tekst o nozevima eto dao sam ti odlicnu ideju. Verujem da ce mnogi pozeleti da objave a obavezno padne i neki honorar. Naravno polovina honorara ide meni za ideju. :D
Last edited by simpson H on Tue Apr 15, 2008 6:02 pm, edited 1 time in total.

Sale_Zupa
instructor

o

Postby Sale_Zupa » Tue Apr 15, 2008 5:54 pm

Bogi,pa gde baš jedan od najskupljih?Ovi moji su sa cenom kao mala deca za ovaj švajcarac iz Orvisa?Doduše,ja ne pućkam tompuse,pa mi on i ne treba :wink:
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Apr 15, 2008 6:00 pm

simpson H wrote: Kada ti budes pisao tekst za novine onda kazi da noz spada u FF accesories and gadgets. Ja to ne mogu da kazem.

ja takav tekst sigurno necu napisati nikad.........druga stvar ne reklamiram ja taj pribor reklamiraju ga sve svetske marke.......a srbi kao srbi bi uvek hteli da promene pravila........ipak smo mi nebeski narod.......mi smo najpametniji........i nemoj da me prozivas to ako za licno tebe ne predstavlja neophodan pribor to je licno tvoje misljenje i ne mozes da ga nameces nikom.......

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Apr 15, 2008 6:22 pm

Bogi wrote: .i nemoj da me prozivas to ako za licno tebe ne predstavlja neophodan pribor to je licno tvoje misljenje i ne mozes da ga nameces nikom.......

E ovo su vec sasvim ozbiljne prozivke! Nametanje misljenja dakle?

E vidis Bogi ocekujuci da ce se pojaviti takvi poput tebe, napaljeni u stilu "sad cu ja da mu pokazem", a ustvari sasvim povrsni koji znaju samo da kritikuju a pre toga ne procitaju tekst, simpson ima lekic.

On se sastoji u jednoj od uvodnih recenica teksta i glasi:

"Cilj ovog teksta nije da nametne bilo kakvo mišljenje, vec da nabroji osnovne sitnice koje se u manjoj ili većoj meri koriste. Samim tim ovo predstavlja subjektivno mišljenje autora teksta i nikako ga ne treba koristiti kao pravilo"

Dakle dragi Bogi, ovo je SUBJEKTIVNO misljenje mene kao autora teksta, napisano u vodicu za POCETNIKE, sasvim jasno i precizno napisano u samom tekstu da mogu da razumeju svi. Da bi se neki tekst kritikovao mora prvo da se procita a ne da se samo pogleda. Nevaspitano je neargumentovano kritikovati bilo ciji tekst pogotovo kada su jasno predocene ovakve cinjenice.
Jos sam isao do te mere da naglasim da tekst nikako ne treba koristiti kao pravilo, ali tebi ni to nije bilo dovoljno pa onda ovo ne mogu da gledam kao jednostavnu kritiku teksta i mene kao autora istog, sto naravno i nije. Samo opusteno ubuduce i razmisljaj o cemu pricas samnom, bice ti oprosteno.

djux
fly fisherman

Postby djux » Tue Apr 15, 2008 6:33 pm

Ako si bre ribolovac - mušičar, onda verovatno kada odeš negde na reku voliš i da uživaš, a kad sedneš da uživaš onda nešto moraš i da pojedeš (nezaobilazna slanina) a čime ćeš da jedeš (slaninu) ako nemeš britvenče. Pa mi sad objasni kako nož nije mušičarski pribor, a ti si ga Simpsone izgleda mnogo koristio - vidi se.

:D J....m ti taj ribolov ako ne smlatim komat slanine pored reke

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Apr 15, 2008 6:33 pm

simpson H wrote:"Cilj ovog teksta nije da nametne bilo kakvo mišljenje, vec da nabroji osnovne sitnice koje se u manjoj ili većoj meri koriste. Samim tim ovo predstavlja subjektivno mišljenje autora teksta i nikako ga ne treba koristiti kao pravilo"

moje misljenje je da nisi nabrojao sve neophodne sitnice koje se u vecoj ili manjoj meri koriste.........vidim da ti smetam ovde ja sam bio napaljen samo onda kada sam hvatao svoje prve pastrmke pre 24 godine........

Return to “Naslovna strana”