Vodic za pocetnike

Vesti o novostima na sajtu
simpson H
simpson H

Vodic za pocetnike

Postby simpson H » Mon Apr 14, 2008 12:26 pm

Novi clanak 51 po redu, u vodicu za pocetnike o sporednom priboru, sitnicama i alatu koji se cesto koristi u musicarenju.
Mozete ga procitati klikom na sledeci link...

http://www.musicarenje.com/index.php?op ... 4&Itemid=1
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Zox
instructor

Postby Zox » Mon Apr 14, 2008 5:37 pm

Kratko i jasno uz blagu dozu humora :D
...a na kraju sam uvređen ispuštanjem iz opreme, meni najvažnijeg dela a to je švajcarac...Bez tog noža ne idem ni u crkvu bRe :lol: :lol: :lol:
Naravno da u narednom tekstu očekujem esej o ovom perorezu :wink:

Sale_Zupa
instructor

o

Postby Sale_Zupa » Mon Apr 14, 2008 7:33 pm

Zox,jel to misliš na neki iz ovog arsenala? :wink: Inace,ovi noževi su po kvalitetu medju najboljima na evropskom tlu (shodno kvalitetu je i cena)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Apr 14, 2008 8:12 pm

Zox, noz ne spada uopste u fly fishing opremu. Dokaz za to su ti specijalizovanje FF radnje i tesko ces u nekoj naci bilo kakav noz. Po tome se FF i razlikuje od ostalih nacina ribolova, uvek ciste ruke!
Na zalost vidim da ce se te navike tesko iskoristiti kod nasih musicara, recidiv varalicarskih, plovkaroskih ili dubinkaskih vremena verovatno.

Sale_Zupa
instructor

o

Postby Sale_Zupa » Mon Apr 14, 2008 8:45 pm

Boki,meni nož ne služi da bih cistio ribu (jer je i ne nosim kuci,odnosno svratim na ribnjak i kupim),vec kao jer standardni deo moje opreme.Iskustvo me naucilo da imam bar dva komada kod sebe,onaj najmanji i jedan srednje velicine (onaj najveci je za lov).
Inace,ovi noževi imaju izuzetno oštra seciva,koja dugo ne moraju da se oštre.A evo i razlog zašto kod sebe uvek imam ovaj najmanji nož
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

jer znanje je ograniceno

simpson H
simpson H

Re: o

Postby simpson H » Mon Apr 14, 2008 8:59 pm

zeljinflyfisher wrote:Boki,meni nož ne služi da bih cistio ribu (jer je i ne nosim kuci,odnosno svratim na ribnjak i kupim),vec kao jer standardni deo moje opreme.Iskustvo me naucilo da imam bar dva komada kod sebe,onaj najmanji i jedan srednje velicine (onaj najveci je za lov).
Inace,ovi noževi imaju izuzetno oštra seciva,koja dugo ne moraju da se oštre.A evo i razlog zašto kod sebe uvek imam ovaj najmanji nož

Sale nisam ni rekao da sluzi za ciscenje ribe, cak tek sad mi pade na pamet kao jedna od mogucih varijanti da se zato noz medju nasim musicarima zadrzao kao deo standardne opreme. Ali noz zaista ne spada u musicarsku opremu makar gledajuci ponudu u FF radnjama. Niti sam ja to izmislio niti imam protiv da se nosi.
Koliko vidim na drugim musicarskim sajtovima, kod nekih je i duga devetka postao obavezan deo opreme za varalicarenje kao zamena za meredov.

Sale_Zupa
instructor

odgovor

Postby Sale_Zupa » Mon Apr 14, 2008 10:39 pm

Ma,sve je OK,ali mi smo u Srbiji.Ako dolaziš u subotu na Gradac,dobiješ nožić na poklon (mislim ako nemaš ništa protiv) :wink: :lol:

jer znanje je ograniceno

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Apr 14, 2008 10:45 pm

Dolazim na Gradac, necu zbog toga ici na Ribnik, red je da ispred sajta propratim desavanja oko MFS-a kao i da se vidim i upoznam sa svima.
Last edited by simpson H on Mon Apr 14, 2008 11:43 pm, edited 1 time in total.

zmanic
guide

Postby zmanic » Mon Apr 14, 2008 10:47 pm

Nikda ne nosim manje od dva noza - peroreza. Specijalizovani, jedan za konzerve i hleba, drugi za zaptivace na raznoraznom flasama.
Ne volim kad mi flasa piva mirise na konzerve ili sardinu.

Svaki miris na svoje mesto - u svaki dzep po jedan nozic!

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Mon Apr 14, 2008 10:48 pm

A da li naočale spadaju u obaveznu opremu mušičara?
Image

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Apr 14, 2008 11:57 pm

zmanic wrote:Nikda ne nosim manje od dva noza - peroreza. Specijalizovani, jedan za konzerve i hleba, drugi za zaptivace na raznoraznom flasama.
Ne volim kad mi flasa piva mirise na konzerve ili sardinu.

Svaki miris na svoje mesto - u svaki dzep po jedan nozic!

Zoki svako nosi sa sobom sta zeli, naglasio sam u tekstu da se radi o gadgetima ili kako u prodavnicama obicno kazu Accesories, kako da prevedem kada je nezahvalno? Posle onog objavljenog recnika u off topic sada mogu da kazem da sam pomenuo neke najcesce koriscene "kacilice za prsluk" :D ili ti ono sto nam visi (sa prsluka naravno :D ). Nisu obradjene neke stvari, poput ostraca udica, drzaci za meredov, vadilice udica,... ali mislim da su osnovne stvari tu. Da sam hteo mogao sam da napisem o tome 10 strana u wordu, ali obzirom da je to vodic za pocetnike ne treba ih zatrpavati sa previse informacija jer deluje kontra produktivno.

Zox
instructor

Postby Zox » Tue Apr 15, 2008 12:33 am

zeljinflyfisher wrote:Zox,jel to misliš na neki iz ovog arsenala? :wink: Inace,ovi noževi su po kvalitetu medju najboljima na evropskom tlu (shodno kvalitetu je i cena)

Hvala Sale na kasnijim odgovorima jer sam se tek sada konektovao :D
Osim za sve navedeno na mom "švajcarcu" si makazice i igla kojom raspetljavam čvore, najčešće u upotrebi... 8)
Majstore, svaka čast na kolekciji :lol:

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Tue Apr 15, 2008 1:34 am

Koliko su bitne ove sitnice shvatite tek kad ih zaboravite :)
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

ja mislim da itekako spada u flyfishing opremu..........zašto ga ovi iz orvisa reklamiraju........i pridaju mu neki značaj........mora da postoji razlog

Toni
guide

Postby Toni » Tue Apr 15, 2008 4:48 pm

A tek ova drvena "batina", za humano postupanje sa ribama... :?
Mada, izmislili nasi i mnogo efikasniji nacin, metak u celo.. :?:
Eventually all things merging to one, and a river runs trough it.

Return to “Naslovna strana”