Mušičarska Liga 2015

Sale_Zupa
instructor

Re: Mušičarska Liga 2015

Postby Sale_Zupa » Sun Mar 15, 2015 11:15 pm

Marko,bilo koji wolly bugger,da je dužina tela do 3cm.
Pošto ja puno koristim Knapekove udice,dužina tela na udici veličine 6 je oko 22mm,mereno od okca do početka luka udice.
Može ovakav kao sa slike,samo BL udica.

Oholi,dužina tela do 3cm.S tim da verovatno ni sam nećeš da praviš sa predugim repom,jer će se riba kačiti za rep,a ne za udicu i biće veliki broj promašaja.A obzirom da su nam reke takve,ta koja gađa tako jednom pri površini,više neće gađati sigurno,kod se ne smiri situacija.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Mar 16, 2015 9:17 am

Sale ja bre ne kapiram nista, moze ovakav strimer sa telom od 5-6cm a ne moze ona musica sto vuce kosuljicu?!?!
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Marko Milacic
fly fisherman

Postby Marko Milacic » Thu Mar 19, 2015 2:15 pm

Sale, da li je ovakav strimer dozvoljen?

Interesuje me još dak ćemo dobiti pravilnik i konačna uputstva šta je dozvoljeno a šta nije za pravljenje mušica za takmičenje...

Pozdrav..
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

maric
instructor

Postby maric » Thu Mar 19, 2015 4:25 pm

Pravilnik ces dobiti Kad navezes musice pa ce ti reci da te ne mogu pa ces opet da narucujes I pravis.. :grin:

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Fri Mar 20, 2015 12:46 pm

U suštini,nema izuzetno precizno napisano po pitanju strimera.Iz tog razloga,ovaj strimer može da bude u kutiji i da se na njega lovi.

Predvezi su dozvoljeni - pleteni,monofilni ili konusni,po izboru.Sa jednim čvorom na svojoj dužini,a bez ikakvih otežanja ni u predvezu ni na predvezu - olovna ili tungsten žica,olovne kuglice ...a zabranjeni su bilo kakvi inidikatori na predvezu i kanapu.

Nisu dozvoljeni ni dodaci tipa "easy snap" ili kopičice za kačenje suvih mušica

http://www.taimen.com/en/rs/product/mus ... 2392/90001

jer znanje je ograniceno

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Sat Mar 21, 2015 8:36 pm

Evo i novog Pravilnika,pa bih molio takmičare da ga prouče,a ako ima pitanja ili nedoumica,pitajte da bi razjasnili pre početka takmičenja.

http://www.ribolovci.org.rs/images/2015 ... onacno.pdf

jer znanje je ograniceno

maric
instructor

Postby maric » Sun Mar 22, 2015 10:58 am

Znaci strimer za sve repom 3cm

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Sun Mar 22, 2015 11:21 am

Ne Mariću.Telo strimera je do 3cm.

U odnosu na predlog,Pravilnik je delimično izmenjen.
Između ostalog,predlog je bio da mogu samo BL udice,ali je usvojeno da mogu i modifikovane,gde je potrebno da se deo gde je bila kontra kuka dodatno obradi (šmirgla ili obrusi).
Mislim da takmičari koji žele da preprave udice nisu svesni koliko će ribe spadati sa takmih udica,jer one nisu konstruisane za tako nešto.Generalno,jesu slične,ali nisu iste.A obaška problem sa narušavanjem strukture vrha udice-ubodnog dela,koje onda vrlo lako puca.

jer znanje je ograniceno

Marko Milacic
fly fisherman

Postby Marko Milacic » Sun Mar 22, 2015 3:04 pm

Da li postoji oraničenje u pogledu debljine strimera... Čini mi se da to nisam primetio u pravilniku...
Da li je dozvoljeno preko tungstena preci uv gelom ili epoxijem jer u tom slucaju nije moguce utvrditi debljinu tungstena...

tihi83
vuna

Postby tihi83 » Sun Mar 22, 2015 9:31 pm

Marko ovakav strimer se ne moze koristiti jer je glava lakirana i ne moze se izmeriti velicina tungstena, a samim tim i strimer koji se ne moze iskontrolisati ne mozese smatrati ispravnim.

Sale ispravi ako gresim...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Marko Milacic
fly fisherman

Postby Marko Milacic » Sun Mar 22, 2015 10:14 pm

U pravilniku pise dozvoljen jedan vidljiv tungsten dimezije do 4 mm.
Ne videh nigde da pise da mora biti dostupan merenju...
tihi pogledaj strimera koji sam postavio pre neki dan... imas koji posti iznad... isto stoji tungsten lakiran i receno je da je dozvoljen...

tihi83
vuna

Postby tihi83 » Sun Mar 22, 2015 10:17 pm

A kako sudija da zna da je taj tungsten nije veci od 4mm ako ne moze da ga izmeri?

Razumes poentu, ako nije pogodan kontroli nije ispravan, jer ti mozes staviti 5mm zaliti epoksilom glavu i taj tungsten se ne moze premeriti.

tihi83
vuna

Postby tihi83 » Sun Mar 22, 2015 10:23 pm

Marko video sam zato ti i pisem, jer pri prihvatu ribe i merenju iste sudija ce ti traziti i imitaciju na uvid, i ako ne moze da iskontrolise da li je ispravna onda ce se verovatno tretirati kao neispravna!

Ja ti sugerisem na problem koji mozes da imas da do njega nedodje i nedaj boze ostanes bez upisanog ulova!

Sacekajmo Sala da nam pojasni kako se gleda na imitacije kod kojih nije moguce iskontrolisati proporcije!

Marko Milacic
fly fisherman

Postby Marko Milacic » Sun Mar 22, 2015 10:39 pm

Tihi delom se slažem ali ako je pravilnik nešto čega treba da se pridržavamo onda ne znam na koji deo pravilnika bi se sudija pozvao..

Imam još nekoliko pitanja...
Prvo je vezano za alat za merenje... kako ce se meriti dužina tela ovim alatom nada nigde nema obeležen deo od 3 cm...

"Свака мушица састоји се од удице обмотане са концем и материјалом, дужине тела до 3 цм"; da li ovo znači da udica može biti i veća od 3 cm ali da telo imitacije ne sme prelaziti 3 cm...

Potom za produženo telo... rečeno jeste da produženo telo nije dozvoljeno ... ali po mom skromnom mišljenju ja ne vidim u pravilniku gde je to rečeno...

"Труп мушице се сме прелазити дужину удице." ako se ovo odnosi na to i ako vežemo na zakrivljenim mušicama... telo neće prelaziti dužinu udice i neće biti duže od 3 cm... evo i primer zakve musice...

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Mon Mar 23, 2015 8:32 am

Marko,u pravu si za dužinu tela,samo što telo na ovoj mušici nije na trupu udice što znači da ova i slične imitacije nisu dozvoljene.
Ne znam koje udice planirate da koristite pa ćete navezati tela koja su duža od 3cm?

Samo "nalivanje" tungstena epoksijem i njegovo bojenje nije dozvoljeno,bez obzira kolika je perla.

Generalno,u zadnjih par dana je iskrslo nekoliko pitanja i problema vezanih za tungsten perle.Konkretno,ovo što mi kupujemo sa sajtova taimen,mistpool, gawlik i njima slični,sve perle u kesicama koje su deklarisane kao 3,5mm realno imaju veći prečnik od 4mm.

jer znanje je ograniceno

Return to “Obaveštenja i akcije”