8. Internationale Erlebniswelt Fliegenfischen E.W.F.

Boban
Moderator

Postby Boban » Wed Feb 20, 2013 7:48 pm

Najkvalitetnija, vec tradicionalna prezentacija musicarske opreme i pribora u ovom delu Evrope i ove godine odrzace se u mestu Fürstenfeld na domak Münchena u Nemackoj,
dana 13 i 14 aprila 2013g. Impozantan broj izlagaca, uz ucesce ogromanog broja flytying majstora, FFF flycasting prezentacija i veoma raznovrstan program i prezentacija prakticno svega sto je vezano za musicarenje u najsirem smislu!

Vidimo se...

http://www.erlebniswelt-fliegenfischen.de/

Zeka
master of fly fishing

Re: 8. Internationale Erlebniswelt Fliegenfischen E.W.F.

Postby Zeka » Thu Feb 21, 2013 12:08 am

Jel mogu ja, Bobane, bez pretenzija da kenjam, samo da primjetim da se na EWFu u zadnje tri godine ništa nije promjenilo. Uvijek isti likovi, prodavci, preprodavci i sl... Čak i štandovi im stoje na istom mjestu. Nije da baš svake godine možeš da vidiš nešto novo.

Ne misliš li tako?
Image

Boban
Moderator

Postby Boban » Thu Feb 21, 2013 9:54 pm

Zeka wrote:Jel mogu ja, Bobane, bez pretenzija da kenjam, samo da primjetim da se na EWFu u zadnje tri godine ništa nije promjenilo. Uvijek isti likovi, prodavci, preprodavci i sl... Čak i štandovi im stoje na istom mjestu. Nije da baš svake godine možeš da vidiš nešto novo.

Ne misliš li tako?

Ne Zeko!
Ja na ovu prezentaciju gledam sa potpuno drugih aspekata.

Prijatelju dragi, pa naravno da mozes da izneses svoja zapazanja sa ili bez pretenzija! Tvoja primedba je korektna ali bi trebala biti upucena organizatorima a ne meni tim pre sto sam ja samo obavestio clanove foruma da se i ove godine odrzava E.W.F. prezentacija na istom mestu gde i predhodnih godina. Kao sto se vidi iz teksta ja nigde nisam napisao da je to inovativni sajam i da ce biti izlozeni samo novi produkti. Pa malo je novih produkata da bi to bio jedini sadrzaj jedne prezentacije ovakvog tipa! Kao i svuda tako i ovde se ne mogu izlagati samo noviteti kada ih je malo ili ih uopste nema! Ali ja tvrdim da je, istina sa malim zakasnjenjem, zastupljeno skoro sve sto je novo u produkciji a sto je prezentovano na evropskom Efttex sajmu kao i International Fly Tackle Dealer prezentaciji u Americi. Pa i na sajmovima automobila su sve isti proizvodjaci i prodavci, devedeset posto vidjeni modeli i po neki novitet za tekucu godinu!
Istina je to sto si primetio ali me malo iznenadjuje jer ti nisi tamo neki, vec neko ko je u ovom fazonu, ko bi trebao da promovise musicarenje u svim segmentima i kome je svakako mesto na ovakvim skupovima! No dobro, verovatno si ti u zadnjih par godina video sve i nabavio sve sto ti treba pa ti ovakvi skupovi nisu vise interesantni. OK, dozvoljavam svak ima svoje razloge, neko zbog kojih dolazi, neko zbog kojih ne dolazi!
Ja ne znam razloge zbog kojih ti ne zelis da posecujes ovaj sajam ali zato znam zasto ja sa mojim prijateljima dolazim svake godine! I da se razumemo, bez ikakvih pretenzija, samo ukratko. Meni nikada nije dovoljno ovakvih skupova i uvek imam toliko toga interesantnog da vidim i od pribora, flytying materijala i tying trikova, wat opreme, musica, castinga, prezentacije musicarskih destinacija, outdoor garderobe i jos puno toga. I bez pretenzija da se hvalim, svaki put ojadim Visa karticu jer je ogroman izbor svega pa pronadjem skoro sve sto mi je potrebno a obicno je to po nekoliko hiljada tungstena, udica, flashabou i drugih zezalica, dubbinga, kvalitetne atmungs aktiv garderobe, stapova. Em sve na jednom mestu em sve mozes da opipas i da probas. I ako bih ti rekao sta sve planiramo da kupimo ove godine to bi bez pretenzije, bila cista perverzija.
A posle sajma po tradiciji odlazimo u München da malo skitamo i da se provedemo, veliki je to grad i pun izazova. Prosto je neverovatno da svaki put na Maximilianstraße docekamo jutro a uvek kazemo da ce mo ranije otici na spavanje... :mrgreen:
Eto ja sa mojim drugarima odlazim na E.W.F. sajam i zbog ovakvih stvari, lagano, opusteno i bez ikakvih pretenzija...

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Fri Feb 22, 2013 12:16 am

Ma OK, nemoj da se ljutiš. Idem ja i ove godine. Normalno da idem. Samo sam primjetio kako mi je sve isto i bezlično postalo. Bar raspored štandova da promjene. I još, ja dok dođem sve kobaje one crvene pojedu, ostanu samo bijele.
A moram Simpsona da zajebem, da samnom ili Banetom ode jednom, pa makar mu i pasoš mi platili. :mrgreen:
Image

Boban
Moderator

Postby Boban » Fri Feb 22, 2013 12:46 am

Zeko ne ljutim se, nemam razloga za to, nekome se dopada nekome ne ja tu nemam problem.
Tacno je da je mnogo toga isto, prodavci, roba, mesto. Ali to je tako no moras priznati da ima svega i da ko dolazi da nesto pazari moze da pronadje skoro sve sto mu treba jer je izlozeno puno toga, posebno flytying materijal koji je izvanredno zastupljen tako reci na jednom mestu sto se vrlo tesko nalazi u nekoj pojedinacnoj radnji. A sto se tice standova tu je opasna frka pa se mesta rezervisu za vise godina u napred, za svaki slucaj!
Koje bre crvene i bele kobaje, sto metara levo sedis kao gospodin na terasi, mezis Ungarische zigeuner koteletts i gustiras dva deci Blaufränkisch. Divota!
A to za Simpsona ne znam sta se ceka. Ubacite ga u gepek i prosvercujte ga do Münchena a posle on nek se vrati autobusom! :mrgreen:

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Fri Feb 22, 2013 1:16 am

Nisam ljubitelj cigojner kotleta. Puno povrća za moj ukus. Valjda sam jedini Zec karnivor. A ovaj, ako ništa drugo, ima da mu uradim PET pasoš , čipujem ga i u box.
Image

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Feb 22, 2013 9:43 am

Alo bre imam pasos odavno pa jesam li pio kafu sa Alpom jesenas? ;-)
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Fri Feb 22, 2013 12:55 pm

Aaaaa. Znači ne moram da te čipujem.
Image

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Apr 15, 2013 9:45 pm

Za onoga ko je posvecen maksimalno musicarenju i za onoga kome je musicarenje deo zivota i ako hocete nacin zivota, kada se nadje na ovakvom mestu i na ovakvoj prezentaciji onda je to praznik i punjenje baterija za celu godinu i mnogo je tesko napustiti ovakav sajam a oteti se utiscima i vratiti se u normalu je veoma, veoma tesko i dugotrajno!
I pored toga sto ove godine i nije bilo nesto mnogo noviteta ono sto je ponudjeno, upotpunjeno programima iz predhodnih godina, vise je nego dovoljno da se pronadje sve sto vam je potrebno od stapova, cekrka, kanapa, wat opreme, flytying materijala, musica, outdoor garderobe i svega onoga sto cini musicarenje. Uz izuzetnu ponudu turistickih musicarskih destinacija ovogodisnja prezentacija je protekla, bas kao i predhodne u svom punom sjaju.
Ja sam sa svojim prijateljem Draganom u pratnji dvojice novopecenih, vec pelcovanih musicara Goranom i Danijelom i ove godine bio u ovom musicarskom Eldoradu.
Prvo sto smo uradili kupili smo ono sto je bilo unapred planirano od flytying materijala, tungstena, dubbinga, musica jer se takve stvari relativno brzo rasprodaju a potom smo se posvetili nekim novitetima.
Naravno prvo smo krenuli na Orvisa, Helios2. Vizuelni izgled Helios stapa je za moj ukus mnogo bolji od predhodnika u svim elementima. Materijal i performanse koje su vec poznate, gladajuci stap u ruci i probajuci ga onako na leru potvrdjuje se utisak da je stvarno sve istina. Ali na moju zalost, orvisov tim nije uspeo da za ovu prezentaciju obezbedi seriju Tip-Flex i to u jacinama koje su mene interesovale, wt4, wt5 i wt6? Mid Flex serija odaje akciju koja je pouzdana, prilagodjena za finu prezentaciju i bas prava za ribolov. Velika je steta sto nismo imali priliku da proverimo i Tip Flex seriju za koju kazu da je i pored toga sto je prilagodjena za duze distance, izuzetna i za sam ribolov kada je u pitanju i prezentacija i dril?
Po meni, sto se tice stapova ove godine pored Heliosa naravno, najvece prijatno iznenadjenje dolazi iz kuce Thomas&Thomas! I to u prvom redu nova serija LpsII koja je nasledila legendarnu Lps(Light Presentacion) seriju.To je toliko dobra serija da ni ja a ni Dragance nismo imali ama bas nikakvu dilemu oko odlucivanja za kupovinu. To su tako dobri stapovi za lov pastrmke a posebno lipljana da se jednostavno takav stap mora imati u kolekciji, ne da se mazi i pazi vec kao vrlo upotrebljiva stvarcica! Drugi model koji je ostavio izuzetan utisak je T&T No Sanctuary. Veoma lep i elegantan dizajn, vrlo brze akcije. Stap sa kojim iz nekoliko poteza izbacite ceo kanap bez ikakvih problema! Probali smo peticu od devet stopa sa Teeny Professional Floating kanapom Wf 5#. Relativno ga dobro puni ta petica medjutim sve je sa sesticom bilo mnogo bolje i lakse. Nisam siguran da je ovo najidealniji izbor kanapa za ovaj stap, mora da se proba i sa nekim drugim kanapima i sto-posto sam siguran da kada se upari sa maksimalnim kanapom ovaj stap postaje veoma opasna stvarcica u senci nekih bombastijih marki ali veoma, veoma upotrebljiv stap koji je ozbiljan kandidat za sto skoriju kupovinu! Testiranje samo ova dva modela T&T stapova nam je oduzelo verovali ili ne sat ipo vremena a Mirjana je u sali prokomentarisala da je vec pomislila da smo isparili sa stapovima? LpsII smo probali sa Teeny MP Floating kanapom koji je izvanredan za finu prezentaciju dok mu je Teeny Professional Floating tako dobro legao da to nije normalno i sa ovom kombinacijom stap je ispunjavao ama bas sve sto smo hteli!
Druga secerlema sto se tice stapova po meni dolazi iz kuce Scott i to model Scott M.
Poboljsan i nafriziran model legendarne G2 serije. Malo neobican ali izuzetno elegantan stap na kome se do perfekcije vodilo racuna o svakoj sitnici. Uradjen od veoma kvalitetnih komponenata, bez preteranog lakiranja, tipicno za firmu Scott, blank sa nesto malo brzim odzivom od serije G2 ali je zadrzao onu karakteristicnu progresivnu akciju koja krasi ovaj model. U kombinaciji sa nekim Mastery kanapom stap je ispunjavao sve sto se ocekivalo mada mislim da postoje modeli kanapa koji bi i bolje legli ovom modelu koji je neobicno lep, kvalitetan i nadasve pouzdan!

Sto se tice cekrka mislim da je najvise paznje posveceno modelima iz Bauer-a. Modeli Cfx i Rogue stvarno zasluzuju sve pohvale i deluju izuzetno kvalitetno i pouzdano. Ne mogu a da
ne pomenem, istina van svake konkurencije model koji je po meni ubedljivo najkvalitetniji u kategoriji cekrka, Lamson Vanquish! Na zalost zbog cene ovog cekrka sve se svodi samo na uzdahe i konstataciju da smo ga videli, malo se poigrali s'njim i vrlo obazrivo ga vratili u staklenu vitrinu. Inace ponuda cekrka je bila bas velika i zastupljeni su skoro svi proizvodjaci! Moram da primetim da je zadnjih godina sve veca ponuda klasicnih modela tradicionalnog dizajna i sve veci broj proizvodjaca nudi slicne modele. Te rolne su nekako posebne i izgledaju bas dobro, stari dizajn- novi materijali i tehnologija, mnogi modeli nisu vise teski kao sto je bilo ranije ali im je cena bas preteska! Dopao mi se jedan Saracione Mark IV, model trout ali...
Sto se tice Wat-garderobe primat drzi jos uvek Simms, medjutim toliko je poskupeo u Evropi da se mnogi okrecu Pataginiji ciji je stand veoma posecen i imaju izvanredne kombinezone i jakne a prilicno su jeftiniji. Rio Gallegos waders, Sst jaket kao i River salt jaket su fantasticni i svakom bih preporucio ove modele!
Umpqua ove godine sa izvanrednom ponudom predveza, spring creek, trout taper, fantasticni nylon tippet i mnogo toga drugog.
Flytying materijal ove godine u nesto smanjenoj ponudi a ono sto je ponudjeno prilicno je skuplje od predhodnih godina, pa se na primer na pojedinim mestima 100 tungstena prodavalo za osamnaest eura sto je vec bezobrazluk. Kako to obicno treba da se radi u prvom i drugom krugu se samo snimaju cene i u trecem krugu se pazari! Tako smo mi za vrlo kvalitetne tungstene placali sesnaest eura za 250 komada.
Od stega za izradu musica svi vodeci modeli su bili zastupljeni a od alata C&F Design mi je nekako najzastupljeniji. Nove bobbine su tako dobre da mi je voda posla na usta, nisam odoleo i uzeh dva holder long modela za strimere.

Ova manifestacija nije samo ponuda i prodaja. Sadrzaji su veoma bogati. Dvadesetak vezaca non-stop vezuje musice tako da ne znate gde pre da stanete. Edukacija musicarenja kroz predavanja i gledanje filmova, casting instruktori se smenjaju na svakih pola sata na improvizovanom casing pools-u jednorucnim i dvorucnim stapovima. Odlicna turisticka ponuda musicarskih destinacija pracena video zapisima i jos mnogo toga!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Apr 15, 2013 9:47 pm

....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Apr 15, 2013 9:48 pm

.....

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Apr 15, 2013 9:50 pm

...

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Apr 15, 2013 9:51 pm

.....

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Apr 15, 2013 9:52 pm

......

Boban
Moderator

Postby Boban » Mon Apr 15, 2013 9:54 pm

.....

Return to “Obaveštenja i akcije”