Bojkot kupovine ribolovackih dozvola!

simpson H
simpson H

Bojkot kupovine ribolovackih dozvola!

Postby simpson H » Wed Jan 02, 2013 11:26 pm

Na nekoliko ribolovackih foruma pojavio se ovaj proglas koji je sastavila grupa entuzijasta (nisu mi poznati detalji). Na org ga je postavio Goci pa je red da ga postavimo i ovde i da vidimo raspolozenje clanova u vezi jedne ovakve ideje.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

EsoX
Carp Ninja!

Re: Bojkot kupovine ribolovackih dozvola!

Postby EsoX » Wed Jan 02, 2013 11:47 pm

Ako je ovo jedini mehanizam da se skrene paznja da smo nezadovoljni stanjem na nasim vodama jer za vode izgleda nikog nije briga dok se pare same od sebe slivaju u budzet, ja je podrzavam.. drugi mehanizam mislim da ni nemamo na raspolaganju. Mada ionako nisam ni planirao da je kupim!
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

brankoogi
guide

Postby brankoogi » Thu Jan 03, 2013 1:24 am

Bez dozvole se nemože na vodu u ribolov, automatski ja bojkotujem ribolov a bez ribolova nemogu !!! Znači mora se pronaći neki drugi način pritiska na vlasnike voda !!! :mrgreen:

ugly_si
guide

Postby ugly_si » Thu Jan 03, 2013 12:03 pm

bice to super za ribokradice kada ne bude nikog na vodi ni da ih vidi ;)
dobar lipljen je ziv lipljen!

zmanic
guide

Postby zmanic » Thu Jan 03, 2013 1:51 pm

Podržavam.
Postavljao ja u delu čestitki pre neki dan.
Ni ja ne verujem u neku veliku efikasnost,ali mora nešto da se preduzme, pa makar i pravi štrajk pred Vladom!

Samo to njih i zanima. Kad slavine presahnu pitaće se zašto. AS mogu da preživim poar meseci bez ribolova. Za vas ostale ne znam.

tommylee
guide

Postby tommylee » Thu Jan 03, 2013 4:27 pm

Ako ste u mogućnosti da idete na revire to treba forsirati a divlje vode kojima upravljaju ovakva nesposobna društva bojkotovati!
Ja krivolov ne mogu spriječiti na vodi a bio sam svjedok više puta!Samo bih sebe izlagao nepotrebnoj opasnosti ipak su to kriminalci!

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Jan 03, 2013 6:02 pm

ugly_si wrote:bice to super za ribokradice kada ne bude nikog na vodi ni da ih vidi ;)

Pa ako nema ribolovaca na vodi, ribocuvari moraju da budu tu, jer su oni zaduzeni da vode rat sa ribokradicama, pa oni primaju platu za to a plata dolazi od uplacenih dozvola? A gde su ti ribocuvari?

Tek kad svako bude radio svoj posao za koji je placen kako treba i ribocuvari i inspekcija i korisnici i pravosudje sve ce doci na svoje mesto. Ovako ribolovci iz godine u godinu placaju da bi pecali na vodama gde svoj posao kako treba rade samo ribokradice i to vrlo uspesno, i nikom nista...a jedina adresa na koju mozes da se pozalis je nazalost samo uprava vodovoda.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Jan 03, 2013 8:00 pm

tommylee wrote:Ako ste u mogućnosti da idete na revire to treba forsirati a divlje vode kojima upravljaju ovakva nesposobna društva bojkotovati!
Ja krivolov ne mogu spriječiti na vodi a bio sam svjedok više puta!Samo bih sebe izlagao nepotrebnoj opasnosti ipak su to kriminalci!

Imam utisak da ti blago brkas neke pojmove. Vodama ne upravljaju drustva vec privatne firme i iz njihove perspektive verovatno to rade vrlo uspesno. Zasto da optuzis nekoga da lose posluje ako bilansi na kraju godine kazu drugacije? Kako mozes nekoga da optuzis da je nesposoban ako on napravi plus na kraju godine? Valjda je to dokaz neke sposobnosti a privatnoj firmi nije cilj opste dobro vec licno dobro. Sa te strane nasim vodama upravljaju vrlo sposobne firme i to rade odlicno :)

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Jan 03, 2013 8:43 pm

Ne razumeju se Srbi bas puno u problematiku , generalno gledano mi smo veoma glup narod .
Na primer 25 og. U mesecu se ne zna odakle ce stici novac za penzije a tamo neki ribari se kao bune oko dozvola
navedoh samo jedan od mnogobrojnih primera , od akcije nema nista sigurno.
sale-eurofish

tommylee
guide

Postby tommylee » Fri Jan 04, 2013 10:42 am

Koji Simpsone bilansi?Koliko su ribe zadužili a koliko je sada imaju u vodama?U kakvom stanju su im obale i sama korita?
Pusti ti knjigovodstvo i knjige tu možeš da pišeš romane.
Svjestan sam ja da nema promjena i da će stanje biti mnogo gore!Tek kriza dolazi i tek će da se krade!
To me sve nervira i samo đžaba kidam živce-ništa ne mogu promjeniti!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Jan 04, 2013 10:45 am

tommylee wrote:Koji Simpsone bilansi?Koliko su ribe zadužili a koliko je sada imaju u vodama?U kakvom stanju su im obale i sama korita?
Pusti ti knjigovodstvo i knjige tu možeš da pišeš romane.
Svjestan sam ja da nema promjena i da će stanje biti mnogo gore!Tek kriza dolazi i tek će da se krade!
To me sve nervira i samo đžaba kidam živce-ništa ne mogu promjeniti!

Ti opet brkas pojmove. Kakve veze za privatnu firmu ima kolicina ribe u vodi ako ona finansijsku posluje kako treba. Valjda je cilj svake privatne firme da posluje sa dobitkom.
Znaci nije stvar uopste do privatne firme vec do onog ko je osmislio takav nacin gazdovanja.

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Fri Jan 04, 2013 1:50 pm

Bojane i Miskovic je poslovao u debelom plusu pa... :shock:
Ne moze jedino merilo biti profit i ne sme da bude pogotovo u delatnosti cuvanja i upravljanja prirodnim resursima.
OK je da profit bude merilo ali samo uz odogovorno poslovanje i postovanje zakona. Zakon se na papiru postuje a na terenu kod vecine korisnika cuvanje ne postoji, zato sto ne postoji nikakv mehanizam kontrole korisnika. Iskreno ja na Drini jedino srecem ribocuvare na redovnoj bazi a na Dunavu, Savi i ostalim manjim vodamo sretnem ih otprilike jednom u par godina.
Ja podrzavam bojkot jer ocigledno da jedino radikalne akcije mogu doneti neki pomak u upravljanju vodama.
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

tommylee
guide

Postby tommylee » Fri Jan 04, 2013 1:58 pm

Boki nas opet loži mora da mu je jako dosadno :)

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Jan 04, 2013 3:12 pm

ekoljuba wrote:Bojane i Miskovic je poslovao u debelom plusu pa... :shock:
Ne moze jedino merilo biti profit i ne sme da bude pogotovo u delatnosti cuvanja i upravljanja prirodnim resursima.
OK je da profit bude merilo ali samo uz odogovorno poslovanje i postovanje zakona. Zakon se na papiru postuje a na terenu kod vecine korisnika cuvanje ne postoji, zato sto ne postoji nikakv mehanizam kontrole korisnika. Iskreno ja na Drini jedino srecem ribocuvare na redovnoj bazi a na Dunavu, Savi i ostalim manjim vodamo sretnem ih otprilike jednom u par godina.
Ja podrzavam bojkot jer ocigledno da jedino radikalne akcije mogu doneti neki pomak u upravljanju vodama.

Cekaj Ljubo hajde ne brkaj i ti loncice. Miskovic je u debelom plusu a jel to lose za njegovu firmu? Jel lose za nekoga ko gazduje da ostvari profit? Pa nije naravno. I ne treba kriviti te firme vec onoga ko im je to omogucio da ne cuvaju a ubiraju prihod, kao i sam nacin takvog modela gazdovanja.
Bojkot podrzavam i ja ali bojkot kupovine dozvola znaci i neodlazak na pecanje.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Fri Jan 04, 2013 4:01 pm

Kod nas inace nema bojkota ,ribolovci su zadovoljni a prodajaj dozvola samo "puca" ovih dana ,nikad bolje .
sale-eurofish

Return to “Obaveštenja i akcije”