Drama u EKOD Gradac...

Nenad Bugarcic
guide

Re: Drama u EKOD Gradac...

Postby Nenad Bugarcic » Sat Feb 28, 2009 6:45 pm

intro wrote:Kako sada stvari stoje,ja cu sutra ici na deo koji pokriva dozvola Srbija-zapad,pa makar nista ne uhvatio.Muka mi je od ovih sto
nisu u stanju godinu dana da se dogovore.

:yeah: :yeah: :yeah:

ekod
vuna

Postby ekod » Sat Feb 28, 2009 9:16 pm

simpson H wrote:"Zvanicne" informacije stizu naizmenicno. Upravo dobih email sledece sadrzine:

I ja sam uveren da su ovi koji se neistinito predstavljaju za predsednistvo EKOD Gradac (kako sami pisu) LAGALNI. E ti koji sebe nazivaju LAGALNI (ako koza laze, rog ne laze) vam ne govore istinu! Medjutim, bez ikakve zelje da sve vas stavljam u poziciju da se odredjujete prema stranama u sporu, ukazujem vam na činjenice> jedini zakoniti predstavnici udruženja su u stalnom kontaktu sa ministarstvom, republicka ribarska inspekcija je obavestena o odlukama Predsedništva udruženja (onog po jedinom sada važecem rešenju i članovima sa deponovanim potpisima i jedinim originalnim pečatom udruženja) o rezimu ribolova i cenama za 2009. godinu. Ne dolazi u obzir besplatan ribolov jer su sredstva od dozvola zakonom predvidjeni izvorni prihod za zaštitu i unapredjenje zaštićenog područja. Dozvole cete moci da kupite u kancelariji EKOD Gradac na Vidri (od 9-13 sati radnim danima) ili na vodi od cuvara. Protiv ribolovaca koji nemaju i ne zele da kupe dozvolu odmah ce biti pokretani prekrsajni postupci, što Ekološkom društvu a ni nikome normalnom nije u interesu. Apelujem na vas koji dolazite na reku da ne nasedate na dezinformacije jer cete se izložiti bespotrebnim neprijatnostima.
Ukazujem vam da su LAGALNI vec dobili upozorenje od ministarstva (prakticno zabranu) stampanja i prodaje dozvola. SAMO ZATO VAS OBMANJUJU PRICAMA O BESPLATNOM RIBOLOVU IZ tzv. ALTRUISTICKIH POBUDA. Po pricama koje su kolale po Valjevu, prava namera im je bila da drasticno povecaju cenu- po mom mišljenju da bi reku rezervisali za tajkune i njihove čankolizce i podrepke.
Želim vam bistro na Gracu sutra i što manje opterećivanja ovim neprijatnostima.
Sreten Djordjević, advokat
Lice ovlašćeno za zastupanje i predstavljanje udruženja

Smiljke
fly fisherman

Postby Smiljke » Sat Feb 28, 2009 9:25 pm

Svaki ribolovac koji sutra dodje da uziva u carima Gradca i gostoprimstvu valjevskih musicara, dobice , overenu pecatom i potpisom, BESPLATNO, ovakvu odluku. Odluke ce deliti cuvarska sluzba i clanovi ekoloskog drustva Gradac, na vodi.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Feb 28, 2009 9:32 pm

ekod wrote:
I ja sam uveren da su ovi koji se neistinito predstavljaju za predsednistvo EKOD Gradac (kako sami pisu) LAGALNI. E ti koji sebe nazivaju LAGALNI (ako koza laze, rog ne laze) vam ne govore istinu! Medjutim, bez ikakve zelje da sve vas stavljam u poziciju da se odredjujete prema stranama u sporu, ukazujem vam na činjenice> jedini zakoniti predstavnici udruženja su u stalnom kontaktu sa ministarstvom, republicka ribarska inspekcija je obavestena o odlukama Predsedništva udruženja (onog po jedinom sada važecem rešenju i članovima sa deponovanim potpisima i jedinim originalnim pečatom udruženja) o rezimu ribolova i cenama za 2009. godinu. Ne dolazi u obzir besplatan ribolov jer su sredstva od dozvola zakonom predvidjeni izvorni prihod za zaštitu i unapredjenje zaštićenog područja. Dozvole cete moci da kupite u kancelariji EKOD Gradac na Vidri (od 9-13 sati radnim danima) ili na vodi od cuvara. Protiv ribolovaca koji nemaju i ne zele da kupe dozvolu odmah ce biti pokretani prekrsajni postupci, što Ekološkom društvu a ni nikome normalnom nije u interesu. Apelujem na vas koji dolazite na reku da ne nasedate na dezinformacije jer cete se izložiti bespotrebnim neprijatnostima.
Ukazujem vam da su LAGALNI vec dobili upozorenje od ministarstva (prakticno zabranu) stampanja i prodaje dozvola. SAMO ZATO VAS OBMANJUJU PRICAMA O BESPLATNOM RIBOLOVU IZ tzv. ALTRUISTICKIH POBUDA. Po pricama koje su kolale po Valjevu, prava namera im je bila da drasticno povecaju cenu- po mom mišljenju da bi reku rezervisali za tajkune i njihove čankolizce i podrepke.

Vrlo ste ljubazno citirali moj post (a ne vidim razlog), pa predpostavljam da je ovo upuceno meni! Zbog cele situacije bih vas molio da objasnite ovde ko su "legalni" cuvari i na koji nacin "ilegalni" cuvari da prolaze pored njih. Zbog svega ovoga resio sam da zaboravim na Gradac do daljnjeg ali vi na ovaj nacin stimulisete sasvim neduzne ribolovce da se suprodstave "ilegalnim" cuvarima. Ko legitimise ljude koji "neovlasceno" nose legitimaciju cuvara. Ako ih ne sklonite, eto mene sa jos nekoliko drugara i ribocuvarskim legitimacijama iduci vikend.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Zox
instructor

Postby Zox » Sat Feb 28, 2009 9:39 pm

ekod wrote:
simpson H wrote:"Zvanicne" informacije stizu naizmenicno. Upravo dobih email sledece sadrzine:

Poštovani G. Djordjeviću, bez želje i namere da se stavljam na bilo čiju stranu, molim vas za jedno objašnjenje.
Osim pretnji prekršajnim postupcima i neprijatnostima (hvala, ovim ste mi kao mušičaru ogadili Gradac) niste nam objasnili vrlo bitnu stvar a to je dali se još uvek vodi spor pred nadležnim sudom i dokle se stiglo? U protivnom nema "legitimnih" i "nelegitimnih" do odluke suda, to je bar jasno...
Ovo što se do sada radilo ide svima na štetu, osim možda vama kao licu ovlašćenom za zastupanje i predstavljanje udruženja (kojeg udruženja, ne piše ali je kanda prepoznatljivo iz pretnji upućenih ovako javno), pa vas kao mušičar i novinar molim da budete malo precizniji jer javnost treba da zna ako je već spremna da daje svoj novac, kome će ga davati i od koga stižu pretnje....
Hvala vam unapred na ljubaznosti
Zoran Premčevski

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Feb 28, 2009 9:47 pm

Zox i ako dobijes objasnjenje od jedne strane, dobices i od druge. :grin:

I sta sad? Kome da verujemo? Bilo kome da poverujemo automatski smo se svrstali na jednu stranu :mrgreen:

Zox
instructor

Postby Zox » Sat Feb 28, 2009 9:51 pm

simpson H wrote:Zox i ako dobijes objasnjenje od jedne strane, dobices i od druge. :grin:

I sta sad? Kome da verujemo? Bilo kome da poverujemo automatski smo se svrstali na jednu stranu :mrgreen:

Apsolutno se slažem sa tobom ali bar neka pokušaju da opravdaju svoje postupke jer ovim svi imaju štetu a, kanda, najviše oni ...
Sve mi se čini da je glavni krivac ipak Gradac jer da nije onako lep baš bi nas bilo briga čiji je :lol:

Toni
guide

Postby Toni » Sat Feb 28, 2009 9:53 pm

Ubijte me ako je meni ista vise jasno. Na srecu (ili nesrecu) svoj prvi izlazak na ovu reku sam planirao za drugu polovinu marta i zaista se najiskrenije nadam da ce se stvari iskristalisati, jer najmanje sto mi treba je da ceo dan razmisljam koji ce me cuvar ("legalni" ili "ilegalni") prvi sresti i sta ce se desiti kada bude naisao onaj drugi. To bas i nije atmosfera u kojoj posten musicar moze da se opusti i uziva u carima ove prelepe reke.
Eventually all things merging to one, and a river runs trough it.

MAX21
fly fisherman

Postby MAX21 » Sat Feb 28, 2009 10:57 pm

postovane kolege ja idem na Gradac sedmog marta sa jos pet ljudi da pecam sa potvrdom koju ste imali priliku da vidite u postu gos. Smiljketa i apsolutno verujem u to isto tako da mene i moje kolege nece spreciti nikakva pretnja da propustim takav dozivljaj pozdrav svim postenim i casnim kolegama uz pozdrav---KO NAS MRZI DOBIJE BRZI

ekod
vuna

Postby ekod » Sat Feb 28, 2009 11:01 pm

Zox wrote:
ekod wrote:

Poštovani gdine Premčevski,
ovo danas je moje prvo oglašavanje na forumu iako sam upoznat sa debatom koja mesecima traje. No, pokušaću da vam dam što precizniji odgovor na pitanja:
1 . Ne vodi se spor već upravni postupak. Samo jedna osoba u PU Valjevo donosi gotovo nepojmljiva rešenja u korist svog prijatelja Erčića a MUP RS kao drugostepeni organ već tri puta u celini poništava ta rešenja usvajajući u celosto zalbu EKOLOŠKOG DRUŠTVA GRADAC. Da budem još jasniji, MUP RS poništava rešenja doneta na zahtev Ješe Erčića (dakle sam MUP pravi razliku izmedju EKOD Gradac i privatnog lica Erčića) a usvaja žalbe Ekološkog društva Gradac. Dakle, nema dva Ekološka društva, samo je jedno i ono može imati samo jedno lice ovlašćeno za zastupanje a to sam na moju žalost još uvek ja (jer tako glasi važeće rešenje) do donošenja novog rešenja. Kao novinar, dakle neko ko u interesu javnosti ima profesionalnu obavezu da informacije proverava pre puštanja u etar, preporučujem vam da ove informacije i sami proverite. Vaša tvrdnja o tome da nema legitimnih i nelegalnih do odluke suda je odraz činjenice da vi očigledno niste pravnik i ne znate o tome ništa. Jer, ponavljam, postoji samo jedno pravosnažno rešenje PU Valjevo i to iz 2005. godine koje me ovlašćuje i obavezuje da zastupam interese ovog udruženja do donošenja novog pravosnažnog rešenja kojim će neko drugi biti izabran na to mesto (ja svakako neću jer sam predsednik udruženja bio u dva mandata). Jedino ja i g. Janevski u EKOD Gradac imamo deponovane potpise, jedino našim potpisima se overavaju akti udruženja, završni račun za 2008. godinu, jedino našim potpisima se overavaju finansijski instrumenti udruženja i sl. Profesionalna etika vas obavezuje da sve ovo i sami proverite!
2. Ako ste pažljivo čitali moju današnju poruku mogli ste videti da ja nikome ne pretim već apelujem na ribolovce da se na Gracu ponašaju u skladu sa režimom ribolova i cenovnikom za 2009. godinu. Na svima vama je da se odlučite da li ćete verovati šarenim lažama ili ne. Svakako niko neće imati neprijatnosti sa službenim licima EKOD Gradac, ali su oni obavezni da protiv lica koja nemaju dozvolu sačine prekršajnu prijavu. Neprijatnosti nastupaju kasnije.
3. U potpunosti se slažem sa vama da je ovo štio se dešava štetno i s tim u vezi ukazujem vam na sledeće: tzv. skupštini na kojoj je g. Erčić (bivši direktor Srbija Šuma) biran na mesto predsednika udruženja prisustvovali su gotovi svi valjevski tajkuni i svi vlasnici nezakonito sazidanih vikendica i kafana na Gracu, odmah potom geometri su premeravali parcele u Deguriću za potrebe definisanja lokacija za izgradnju sistema mini hidrocentrala na Gracu; od ove grupe je potekla ideja da se deo zaštićenog područja izuzme iz zaštite (do Ćelija); govornici na toj skupštini su se na bini hvalili da ne mogu da ne ukradu pastrmku sa Graca. Profesionalna etika vas obavezuje da kod valjevskih kolega koji su pratili ova dešavanja sve ovo proverite kao i kod Republičkog zavoda za zaštitu prirode!!!
Da li vam je sada jasnije kome je u interesu da potpuno deplasira EKOD Gradac, izdejstvuje skidanje zaštite sa područja i zaskoči 1300 hektara netaknutog prirodnog resursa. Od rukovodstva EKOD Gradac koje od 2001. godine vodi udruženje i stara se o Klisuri reke, tajkuni nikada ne bi dobili (niti će) saglasnosti za silovanje Graca.

Još jednom vam ukazujem, a vi kao profesionalac proverite: ovi, za koje sumnjam da vas namerno obmanjuju jer im trebate kao instrument pritiska, su od strane nadležnog ministarstva upozoreni da ne štampaju niti prodaju dozvole za Gradac, jer nemaju zakonska ovlašćenja za tako što. Zato su došli na ideju da uvedu anarhiju. Ali im trebaju pioni... Uveravam vas da nikakve anarhije biti neće.
Pozdravljam vas i nadam se da ćemo imati priliku da se lično upoznamo na Gracu.
Sreten Djordjevic

Zox
instructor

Postby Zox » Sat Feb 28, 2009 11:20 pm

Hvala vam na brzom odgovoru G.Djordjeviću!
Ja, kao što znate ne poznajem ni vas niti bilo koga u tom sporu ali kao novinar i predsednik sekcije mušičara "Galovica", sam tražio objašnjenje za svu ovu makijavelijevsku ujdurmu koja nam kvari radost otvaranja sezone.
U cilju saznanja istine pokušaću da kontaktiram i resorno ministarstvo jer ovde je u igri nešto što nije ni Vaše, ni naše već naše dece. Ja želim da i moj sin sutra može da uživa i u svojoj zemlji, u bogatsvu koje imamo. Posebno ću se založiti, pošto ste dobro procenili ja nisam pravnik,da saznam ko daje pravo MUP-u da menja odluke suda jer znamo (bar toliko) da je sud zakonodavno telo a MUP je izvršno. Ovo mi deluje malo smešno čak i kada su tajkuni u pitanju jer, kako rekoh, MUP je taj koji izvršava odluke suda a ne interpretira ih ili, nedaj bože, menja.
U svakom slučaju moji prijatelji suta dolaze na Gradac pa ćemo imati izveštaje iz prve ruke.
Hvala vam još jednom i nadam se da ćemo se upoznati i na Gradcu kada se sve ovo završi!
S poštovanjem Zoran Premčevski

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Feb 28, 2009 11:27 pm

Zox stvarno si neinformisan bre, kakva sad odluka suda? Nije ovo jos ni doslo do suda a kad ce... nemamo pojma.

Zox
instructor

Postby Zox » Sat Feb 28, 2009 11:30 pm

simpson H wrote:Zox stvarno si neinformisan bre, kakva sad odluka suda? Nije ovo jos ni doslo do suda a kad ce... nemamo pojma.

Ja sam prošle godine od Žuće dobio objašnjenje da se spor preselio na sud i da pare od dozvola koje naplaćuju "legalni" i "nelegalni" završavaju deponovane u tom istom sudu!!!

Bosanac
guide

Postby Bosanac » Sat Feb 28, 2009 11:32 pm

Da nije tuzno bilo bi smjesno . Ovo ni Borat nebi mogao izmisliti . Zao mi je samo ljudi koji stvarno vole tu vodu .
Bistro gospodo , svaka Vam cast sta uradiste zbog licne sujete .
Sretno majstore

ekod
vuna

Postby ekod » Sat Feb 28, 2009 11:32 pm

Ne morate nikome da verujete. Samo od Smiljketa sutra tražite da vam da i OP obrazac za Dragana Dimitrijevića sa overom potpisa za potpisivanje akata Ekološkog društva Gradac. Savet vam je da znate da li je potvrda izdata od lica koje je ovlašćeno da je izda i potpiše.
Čudi me da odluku nije potpisao g.Erčić. Čini se mudriji od ostalih.Izgleda da ga nešto nema u poslednje vreme?!

simpson H wrote:Zox i ako dobijes objasnjenje od jedne strane, dobices i od druge. :grin:

Zox wrote:Hvala vam na brzom odgovoru G.Djordjeviću!
Ja, kao što znate ne poznajem ni vas niti bilo koga u tom sporu ali kao novinar i predsednik sekcije mušičara "Galovica" ja sam tražio objašnjenje za svu ovu makijavelijevsku ujdurmu koja nam kvari radost otvaranja sezone.
U cilju saznanja istine pokušaću da kontaktiram i resorno ministarstvo jer ovde je u igri nešto što nije ni Vaše, ni naše već naše dece. Ja želim da i moj sin sutra može da uživa i u svojoj zemlji, u bogatsvu koje imamo. Posebno ću se založiti, pošto ste dobro procenili ja nisam pravnik,da saznam ko daje pravo MUP-u da menja odluke suda jer znamo (bar toliko) da je sud zakonodavno telo a MUP je izvršno. Ovo mi deluje malo smešno čak i kada su tajkuni u pitanju jer, kako rekoh, MUP je taj koji izvršava odluke suda a ne interpretira ih ili, nedaj bože, menja.
U svakom slučaju moji prijatelji suta dolaze na Gradac pa ćemo imati izveštaje iz prve ruke.
Hvala vam još jednom i nadam se da ćemo se upoznati i na Gradcu kada se sve ovo završi!
S poštovanjem Zoran Premčevski

Poštovani,
Dugujem vam još jedno pojašnjenje: ne postoji niti jedna odluka suda u ovoj stvari. Prvostepeno rešenje donosi Policijska uprava Valjevo (jer je EKOD Gradac svojevremeno registrovano pri SUPu po tada važećem zakonu ) a potpisana su od izvesnog Saše Jovanovića za koga mi je sam Erčić rekao da mu je blizak prijatelj. Ta ekipa se javno hvalisala po Valjevu da je sve završeno, sređeno, da imaju ljude koji će da završe posao i slično. Ova rešenja su poništena od nadležnog drugostepenog organa a to je MUP RS u Beogradu.Poslednjim rešenjem je naloženo SUPu Valjevo da kao prethodno pitanje utvrdi da li je zahtev Ješe Erčića overen pravim pečatom EKOD Gradac. Tvrdim vam da je tzv. pečat samo kopija loga EKOD Graac s tim da originalni pečat ovog udruženja i ne liči na taj lažni! Ali ostavljam vam da i to kao profesionalac proverite!
Srdačan pozdrav i bistro
Sreten Đorđević

Return to “Obaveštenja i akcije”