Mi nesto i radimo...

Alexa
master of fly fishing

Re: Mi nesto i radimo...

Postby Alexa » Wed Nov 12, 2008 1:50 am

skreno se nadam da ce biti ribe kao i danas samo da ne bude manje......

Biće, batice, biće itekako ... Drina tu protiče hiljadama godina, obnoviće se ona ... to što mi pripadamo verovatno najgoroj generaciji i pokolenju koje je posećivalo i dalje posećuje njene obale - to njoj ne smeta mnogo! Mi ćemo protutnjati, na kraju i biološki iščeznuti a ona će i dalje biti tu. Možda čak u nekom lepšem ruhu!

zenicanin
vuna

Postby zenicanin » Mon Oct 02, 2017 7:20 pm

Zivim radim i ribolovim u SAD oko 20 godina.
Tirolsko drvce vaser kugla nemaju nikakve veze
sa ribolovnim fondom.Ti mozes ovdje pecat kako hoces samo ne zivim kederom poslije pecanja ga bace u vodu pa se namnozi i nema trokuka.Na dijelovima rijeke uhvati i pust udica nesmje imat bradu.Kolicina pastrmke gdje sam pecao koju mozes ponijeti kuci je vecinom 5 kom.Na rijeci gdje sam najvise lovio pastrmku (Litle red river) broj komada za ponijet se povecao na 7.Sad ti mozes pecat kako hoces ali 7 i bolje tije to postujes.Ovdje. nema lovocuvara nego imaju RENDZERI i oni cuvaju sume rijeke i zivotinje koje zive u njima.Pravo da vam kazem oni ni ne znaju sta je Tirolac ili vaaser kugla ali znaju brojat ribe i imaju pistolje i puske auta i motore.Sad i mozes na tirolac za sat vremena imat broj ili kandzijat cijeli dan da imas broj.Sa njima nema sale ako pravis ptekrsaj opremu ti uzimaju i placas kazmu ili utezim slucajeviima mozeees odmah zavrsit u zatvoru.Tolko o ocuvanju ribljeg fonda.
Pozdrav

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Oct 03, 2017 2:37 pm

Tirolac i vaser kugla kao ni bilo koja tehnika ribolova nisu pretnja po ribolovni fond bilo koje normalne drzave. Ali ovde kod nas i nije tako. Posle strujarosa, dinamitasa, mrezarosa, viljuskara i onih koji umesto 3 odnesu 5-6-7riba, vaser kugla i tirolac dodju samo slag na tortu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

maric
instructor

Postby maric » Wed Oct 04, 2017 10:20 am

Slagort ;)

Return to “Obaveštenja i akcije”