El Clásico

Sve što nije vezano za mušičarenje, samo bez politike
simpson H
simpson H

El Clásico

Postby simpson H » Thu Jan 26, 2012 12:33 am

Kakva silna demonstracija najvaznije sporedne stvari na svetu. Ko je propustio da gleda dvomec za Kup kralja izmedju Barce i Reala, grdno je pogresio.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Bosanac
guide

Re: El Clásico

Postby Bosanac » Thu Jan 26, 2012 1:01 am

simpson H wrote:Kakva silna demonstracija najvaznije sporedne stvari na svetu. Ko je propustio da gleda dvomec za Kup kralja izmedju Barce i Reala, grdno je pogresio.

Krasne utakmice , samo sto se ovaj put zutilo puno vise a i Real je konacno zaigrao bolje .

Inace kvalitetom se pocinju i Real i Barcelona polako priblizavati Partizanu i Zvezdi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sretno majstore

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Jan 26, 2012 1:26 am

Znas kako mene klinac pita kad ga odvedem na neku utakmicu?

"Tata zasto ovde kod nas ima toliko igraca, stalno guzva, a kad igraju Real i Barca ima onoliko prostora? Jel njihov teren veci?"

Pazi kad dete primecuje koliko se nasi igraci ne krecu, komplikuju...

Ovo veceras je bila cista sila i fudbal u zaista najlepsem smislu reci. I dok nije bilo golova, utakmica je bila fenomenalna a uz 2 u prvom i dva u drugom poluvremenu, to mu dodje kao slag na tortu. Mislim da je Real bio ostecen, sudija je prilicno nespretno sudio neke stvari. Ali igraci i uopste sistem Barce je neverovatan. Ono kao da igraju sah a ne fudbal.

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Thu Jan 26, 2012 9:27 am

Real je konačno prikazao kako treba da se igra protiv Barselone.Konačno je Murinjo,kad već nije imao drugog izbora,zaigrao ofanzivno protiv Barse.Ipak,ostaje utisak da Barsa,kad se konsoliduje nakon ofanzive i pritiska protivnika,može da razbije svakog oponenta na koji način poželi.Odličan meč,demonstracija vrhunskog fudbala.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Jan 26, 2012 11:25 am

Kako se juce iz one perspektive snimanja videlo postavljanje igraca Reala u odbrani to je neverovatno. Dve linije odbrane, gde je poslednja sa 4 igraca u liniji na 40m od svog gola i prednja linija sa 5 u redu na svega 10-15m od zadnje linije. Znaci totalna guzva na sred terena. A u napadu brza transformacija iz 4-5-1 gde u zavrsnicu ulazi 5 igraca Reala. Po meni igrac utakmice Ozil, ono je stvarno neverovatno sta je decko radio na sredini i kakve lopte je delio. Da ne pominjem onaj sut sa 37m gde je pogodio mesto gde se spajaju precka i stativa i to sa unutrasnje strane. Delilo ga par cm od neverovatnog pogotka.
Samo sto za onakvu igru treba toliko mnogo trcanja, da nasi klubovi mogu samo da sanjaju.

Valentin
instructor

Postby Valentin » Thu Jan 26, 2012 2:15 pm

Meni se utakmica bas i nije svidela al svako ima svoje misljenje. Pogresio sto nisam gledao do kraja Liverpul - Manchester City :o
Bilo nekih majstorija al dosta izgubljenih lopti. Barselona nije uspela da odigra kako zna izuzev 4-5 majstorija. Real je imao nekako cudnu taktiku i bio dosta bolji od Barselone.
Definitivno Man of the Match je bio Ozil. Dobro su igrali i onaj p***r Coentrao a i Arbeloa. Najgori kod Reala definitvno bio Xavi Alonso. Videlo se 2-3 puta da Kaka moze biti lider sredine al igraci mu retko daju loptu. Sto se tice farse Barseloninih igraca na sta se uvek zale igraci Reala i Murinho, mislim da je sinoc Pepe prevazisao sve. Opali sebi samar i lezi na zemlju:)). Imao 3-4 padova i vidi se da moze biti bolji glumac od Busketsa.
Barselona nije imala svoj dan, Sanchez podbacio, Iniesta se povredio tako da je sve palo na Messija i Xavija. Barselonina taktika da se u odbrani suprostavi tako ofanzivnom Realu mez Mascherana zamalo da im kosta puno:)). Mascherano je legenda i videlo se sta on moze da uradi, mada je igrao sam 10-12 minuta. Pique i Puyol su prespori za Ronalda, Ozila & co
Steta da je Real igrao bez Di Marije, moje misljenje je da je on najbolji igrac Reala ove godine.

Ako se uzmu obe utakmice u obzir, ipak mislim da je Barsa zasluzeno prosla. I oni su mogli zabiti Realu jos par golova u Madridu
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Jan 26, 2012 2:23 pm

Setih se jedne situacije neposredno pre nego sto je Barca dala gol, gde se igralo jedno 30 pasova na prvu, na malom i zaguzvanom prostoru na desnoj strani blize kamerama. Ja ustao ispred TV-a i poceo da aplaudiram iako sam svim srcem bio uz Real. Ali ih nece pa nece, imali su zaista ozbiljne sanse pre nego sto su bili brutalno kaznjeni sa 2 gola u prvom poluvremenu.

prota71
instructor

Postby prota71 » Thu Jan 26, 2012 5:52 pm

simpson H wrote:Kako se juce iz one perspektive snimanja videlo postavljanje igraca Reala u odbrani to je neverovatno. Dve linije odbrane, gde je poslednja sa 4 igraca u liniji na 40m od svog gola i prednja linija sa 5 u redu na svega 10-15m od zadnje linije. Znaci totalna guzva na sred terena. A u napadu brza transformacija iz 4-5-1 gde u zavrsnicu ulazi 5 igraca Reala. Po meni igrac utakmice Ozil, ono je stvarno neverovatno sta je decko radio na sredini i kakve lopte je delio. Da ne pominjem onaj sut sa 37m gde je pogodio mesto gde se spajaju precka i stativa i to sa unutrasnje strane. Delilo ga par cm od neverovatnog pogotka.
Samo sto za onakvu igru treba toliko mnogo trcanja, da nasi klubovi mogu samo da sanjaju.

Slažem se za Ozila ali i onaj mali Kaljehon,uuuuuuuuuuuuuuuuuh...uskoro VRH!!!!!I možda je ovo Barsin maksimum, jer bojim se da će prvenstvo biti Realovo!!!Murinjo ove godine...E sad, "LŠ"????čupavo!!!!Biće lepo proleće...fudbalsko, napokon!!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Jan 26, 2012 6:01 pm

Ali kad vec pominjemo Ozila njemu su tek 23 godine, kako ce da igra na vrhuncu karijere ne mogu da zamislim posto sigurno ima mesta za nadogradnju u jednom od najboljih timova sveta.

Valentin
instructor

Postby Valentin » Thu Jan 26, 2012 6:52 pm

Mislim da je prvenstvo vec zavrseno 8) Tesko da ce Real popustiti a tesko da ce Barsa moci da ih prati. Sto se tice Ozila, ne igra konstantno dobro a zna ponekad biti i najgori igrac meca. Sinoc je stvarno blistao al meni je on slabo gradjen, nije dovoljno jak u duelima.

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Thu Jan 26, 2012 7:29 pm

Meni jedino smeta preterana grubost igrača Reala pod Murinjom. Toliko startova "u meso" davno nisam video kao na nekoliko poslednjih mečeva protiv Barselone.
Apsolutno imponuju reakcije igrača Barselone (odnosno njihovo ignorisanje grubosti) posle startova, a naročito Messi-ja kao i stav Guardiole!!!
P.S.
Najsramnije od svega je nekažnjavanje Pepe-a od strane FS Španije posle gaženja Messija u prvoj utakmici!
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

Valentin
instructor

Postby Valentin » Fri Jan 27, 2012 10:20 am

Milance wrote:Meni jedino smeta preterana grubost igrača Reala pod Murinjom. Toliko startova "u meso" davno nisam video kao na nekoliko poslednjih mečeva protiv Barselone.
Apsolutno imponuju reakcije igrača Barselone (odnosno njihovo ignorisanje grubosti) posle startova, a naročito Messi-ja kao i stav Guardiole!!!
P.S.
Najsramnije od svega je nekažnjavanje Pepe-a od strane FS Španije posle gaženja Messija u prvoj utakmici!

slazem se. Da ne zaboravimo da u ovakvim slucajevima cesto se UEFA umesa i natera savez da kazi igraca. Al, posto je u pitanju igrac Real Madrida, tesko da ce se to desiti. Videli ste kakvu kaznu je dobio Baloteli zbog onog starta nad Parkerom

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Fri Jan 27, 2012 5:48 pm

Bojane,pretpostavljam da je ovo trenutak koji si spominjao u igri Barse.Na kraju ove akcije sudija je mirne duše mogao da pokaže na belu tačku.Pepe je počistio Urugvajca koji mu je sklonio loptu.

Return to “Off topic”