LCD

Sve što nije vezano za mušičarenje, samo bez politike
pex
master of fly fishing

LCD

Postby pex » Sun Nov 22, 2009 2:20 pm

Posto imamo dosta ing. dipl.ing. dr. i ostalih da li bi neko mogao da mi ukratko objasni da li je i zbog cega LCD TV Panasonic (neki srednji model 32") losiji od Samsunga iste klase....kupio bih neki ali ne mogu se odluciti sto vise kopam po netu i ono sto sam mislio da znam vec ne znam (ima ih hiljade komada).....jedino sto sam shvatio da u ovoj zemlji je tehnika te vrste (verovatno i drugih vrsta) skuplja nego recimo u nemacki ili engleski...ili ista cena za TV stariji par godina sa ovogodisnjim...

Koja je razlika izmedju HD full i HD ready (ili je isto), koja je razlika izmedju rezolucije 1050p i 1050i, sta je odziv 8500:1 i 15000:1, jel' bolje 8ms ili 6ms ....i jos nesto sto bih trebao da pitam a ne znam da treba....i da neka cena bude oko 40 hiljadarki....(bem ti kakav stap mogu da kupim za te novce,a zena da vidi ovo stigla bi me ona pokvarena pegla u glavu...) :grin:
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Re: LCD

Postby Bogi » Sun Nov 22, 2009 4:27 pm

pitaj nekog Kineza, oni to znaju najbolje :lol: :lol: :lol:

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Sun Nov 22, 2009 7:35 pm

pex wrote:Posto imamo dosta ing. dipl.ing. dr. i ostalih da li bi neko mogao da mi ukratko objasni da li je i zbog cega LCD TV Panasonic (neki srednji model 32") losiji od Samsunga iste klase....

Ovo ne bih znao. Osim sto je poznato da Samsung pravi LCD matrice i da dosta proizvodjaca ugradjuje njihove matrice u svoje televizore. O kvalitetu je malo bezveze raspravljati, sve je Kina, i sve je manje vise isto. Jedino sto se po meni izdvaja u kvalitetu je Sharp. Oni imaju neku svoju tehnologiju koju u ugradjuju svoje TV uredjaje koja se stvarno primjeti (ostrina slike i zive boje)...

Koja je razlika izmedju HD full i HD ready
Razlika je u rezoluciji. 1280x720 je rezolucija za HD ready. 1920×1080 je rezolucija za full HD. Naravno full HD je bolje. HD ready moze da primi full HD signal, ali ga prikazuje u smanjenoj rezoluciji.

1050p i 1050i
i - isprepleteno
p - progresivno
1080p je najnapredniji oblik visoke rezolucije, dakle "p" je bolje.

8500:1 i 15000:1
Ovo nije odziv, nego kontrast slike. (vise je bolje)

jel' bolje 8ms ili 6ms
Ovo je odziv. I manje je bolje. To je vrijeme za koje jedna ćelija na LCD ekranu moze da izmjeni boju od bijele do crne (cini mi se). I sto je ovo vrijeme manje to je ektan "brzi". Tj imas manje onih "trzanja" i "mrljanja" slike.
Mušičarski klub "SOVJAK"- Banja Luka
http://sovjak.blogspot.com/

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Nov 22, 2009 8:45 pm

Crazy fly ti je dao sve odgovore sa tehnicke strane i tu je sada sve jasno.
A ja cu da pokusam da ti dam odgovore sa prakticne strane. Ne kupuj LCD televizor sada. Ovi sto se prodaju po ceni do 1000e ne vrede 5 para, vec su samo fancy spravice za domacice. U svim segmentima za svakodnevno gledanje su losiji od plasma TV ili cak od starog dobrog CRT.

Zasto? Vrlo jednostavno, full HD trazi i Full HD emitovanje. RTS pocinje sa digitalizacijom kao i neki kablovski operateri ali znajuci koliko sve kod nas sporo ide, jos nije trenutak za egzibicije.

6ms odziva na velicini dijagonale 32" ili vise sa ovakvim signalom dovodi do pojave duhova u svim brzim scenama. recimo trke F1 izgledaju ocajno, lopta koju neko zahvati na volej prikaze se kao linija.

Razlike u ceni nastaju iskljucivo usled razlicite elektronike i ugradjenih panela. Kod jeftinih LCD TV lampe su obicno lose pozicionirane pa imas cesto probijanje svetla u uglovima. Crna boja nije crna u 90% situacija a uglovi gledanja su losi. Za tehnicke podatke o kontrastu lazu svi redom sto ces lako utvrditi da pojedini modeli koji se proizvode 2-3 god imaju razlicite podatke iako se radi o identicnim aparatima.

Sve u svemu svakodnevna slika mnogo bolje izgleda na Plasma TV i LCD nego na TFT(LCD), jos uvek! Sadasnji LCD je namenjen iskljucivo ljubiteljima filmova i tek tu je primetna razlika i tehnoloski napredak.

I da se jos jednom osvrnem na prethodnog diskutanta :mrgreen:

sve je Kina
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Mon Nov 23, 2009 2:43 am

Hvala na objasnjenjima...neke stvari su mi dosta jasnije....samo jos jedno...imam iptv koji bi trebalo da da bolju sliku na LCD nego na crt koji sada imam...ili bar bi trebalo da bude bolja slika....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

prota71
instructor

Postby prota71 » Mon Nov 30, 2009 11:39 am

Preporuka....LG se kupuje za kucu,sta god da je LCD ili plazma......ostali za poslovne prostore!!!!Mislim ako se nema para za bacanje :grin:
E sad.....ako se ima para....za preko 100 iljadarki hmmmmmmmmmm.....mljac :wink: :wink: :wink:

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Mon Nov 30, 2009 10:54 pm

prota71 wrote:Preporuka....LG se kupuje za kucu,sta god da je LCD ili plazma......ostali za poslovne prostore!!!!Mislim ako se nema para za bacanje :grin:
E sad.....ako se ima para....za preko 100 iljadarki hmmmmmmmmmm.....mljac :wink: :wink: :wink:

Ne slazem se.

A Boki dobro rece. Za TV te vrste je neophodna najmanje, digitalna mreza. A HD i FULL HD ce da sacekaju, ja u Svajcarskoj na pretplatu imam tri FULL HD kanala koji ne funkcionisu kako treba. I duzina kabla kojim se povezujes nesme biti duza od 3m, inace moras da ugracujes pojacivace signala

Kod odabira tih TV-a za mene su presudne dve stvari.
Kontrasti npr 50 000:1
kao i sada novije generacije od 200 megaherca

Ovde Plazma polako ali siguro gubi svoje trziste.

Cena.
Za 1000 d0 1500 eura, da biras i velicinu i marku. Ovde su cene otisle dole, pravo.

prota71
instructor

Postby prota71 » Mon Nov 30, 2009 11:04 pm

DonCarleone wrote:
prota71 wrote:Preporuka....LG se kupuje za kucu,sta god da je LCD ili plazma......ostali za poslovne prostore!!!!Mislim ako se nema para za bacanje :grin:

Ne slazem se.

A Boki dobro rece. Za TV te vrste je neophodna najmanje, digitalna mreza. A HD i FULL HD ce da sacekaju, ja u Svajcarskoj na pretplatu imam tri FULL HD kanala koji ne funkcionisu kako treba. I duzina kabla kojim se povezujes nesme biti duza od 3m, inace moras da ugracujes pojacivace signala

Kod odabira tih TV-a za mene su presudne dve stvari.
Kontrasti npr 50 000:1
kao i sada novije generacije od 200 megaherca

Ovde Plazma polako ali siguro gubi svoje trziste.

Cena.
Za 1000 d0 1500 eura, da biras i velicinu i marku. Ovde su cene otisle dole, pravo.

Ja se slazem mnogo lepo sa LG-om....pa ga i zato preporucujem,makar se zna proizvodjac,a i kod drugih se isto tako zna...mislim ovih koji se mogu naci na trzistu Srbije...opet je to LG :grin: al ajd sad se zaustavljamo,ne znam kako je sa guberom...koliko se co'ek moze pruziti....al sve oko 50.000RSD je super cena :wink:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Nov 30, 2009 11:32 pm

Sve je to bacanje para koje ce za neku godinu biti neupotrebljivo. Bez optickog kabla nema HD slike, bez HD slike svaki LCD je q**c na biciklo u odnosu na najobicniji CRT TV. Cak ne mogu da skapiram ni one kojima TV sluzi iskljucivo za gledanje filmova HD kvaliteta, 15x je lepsi dozivljaj u bioskopu.

Plasma jeste nesto sto se ne razvija vise i sigurno je da buducnost pripada LCD tehnologiji ali tu buducnost na Balkanu mozemo samo da sanjamo. Do tog trenutka svaka kupovina LCD-a je bacanje para, zvao se on Sony, LG, Panaosonic ili Pionear (ne, nije greska u kucanju kod poslednja dva :mrgreen: ). Ko hoce fenseraj a da mu slika bude dobra uzece plasmu, ko hoce samo dobru sliku (daleko bolju i od plasma i od LCD) uzece polovni trinitron dijagonale 70 od 80kg

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Tue Dec 01, 2009 12:42 am

ja imam polovan panasonic quintrix (3 god star) diag.72 mislim i bolja mi je slika nego kod istih ili manjih plasmi i lcd-a

niti siri sliku niti boje kasne i razlivaju se jednostavno obican a dobar tv
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Dec 01, 2009 12:47 am

Taj Panasonic je cini mi se bio radjen u Ceskoj i ima odlicnu sliku

Return to “Off topic”