lepe vs ruzne

Totalno mušičarenje

Da li bolje love lepe muve ili one ruzne cupave neuredne?

Lepe
14
23%
Ruzne
46
77%

Total votes: 60

labud
vuna

Re: lepe vs ruzne

Postby labud » Tue Jun 01, 2010 10:59 am

Mada ne diskutujem mnogo po forumima ne mogu a da ne iznesem svoje iskustvo vezano za ovu temu.
Ima nekih musica za koje ne mozes dobiti boju koja se tebi svidja, osim da nesto izmislis, naime lovio sam na musicu cije je tijelo bili od kanape tj. kucine i uhvatio lijepih pastrmki, kada sam otkinuo tu musicu napravio sam "potpuno" istu i cvr na nju nista. Čitajući jedan tekst u zovu od MM Goranina odlučio sam da ostavim kučinu na terasi da prezimi i to je bio pun pogodak, taokođe imam i mušicu koju pravim od starog džempera i kad vise ne bude materijala iz njega mislim da ću crći.
Svi mi imamo neke svoje favorite i nije stvar u tome da li je neka mušica lijepa ili ružna nego da li je dovoljno forsiramo, da li je bacamo pravilno i u pravo vrijeme.
Pozdrav od Labuda!
Rođen da 'vata ribe...

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Jun 01, 2010 1:16 pm

što se tiče boja ili nijansi određenih boja, dajte mi dovoljno materijala ofarbaću ga u svim mogućim i nemogućim nijansama, u prevodu nijansu za nijansom i nema omaške vrlo je prosto samo treba biti uporan... što se tiče kudelje redovni sam potrošač velike količine kudelje, ali to više nije ona kudelja koji su naši stari izrađivali i koja je grublje urađena sa nitima nekad širokim i do 2-3 mm koje su ekstra za namotavanje muva i sa ekstra bojom, danas se to sve radi industrijski i u gomili kudelje treba pronaći onu koja nije pregorela sušenjem i tako povukla na neku bledo žutu ili oranž boju...

silvio
instructor

Postby silvio » Tue Jun 01, 2010 3:23 pm

Dam ti ja jednu boju za uzorak pa je ti nafarbaj tako da bude ista kad se skvasi ako uspije moći ćeš je prodavati jedna kesica 20-30€ važi?

labud
vuna

Postby labud » Tue Jun 01, 2010 8:21 pm

Meni treba jedna sucmurasta!
Rođen da 'vata ribe...

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Tue Jun 01, 2010 8:30 pm

Ma dzaba nijanse - "za ljubav treba imat dusu"... :) zato sve te musice i materijali vise po granju u dvoristu..
Posaljite obojica te kucine, sta li su vec, bas me interesuje!
Image Image

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Jun 01, 2010 8:36 pm

silvio wrote:Dam ti ja jednu boju za uzorak pa je ti nafarbaj tako da bude ista kad se skvasi ako uspije moći ćeš je prodavati jedna kesica 20-30€ važi?

imam gomilu namotanu na kaleme kao kanap debljine 7-8 mm uzmeš kulturno koliko ti treba, pakuju Švicarci sve na kaleme, uz to imam takođe iz uvoza mast za kudelju koja recimo i posle desetak godina se ne osuši kada se pritegne neki nipli ili čep sve jedno...a pasta mu daje baš onu pravu maslinastu boju i pritom ne upija vodu ni malo što je dobro za plivajuću varijantu, za tonuće varijante dovoljno je ne mastiti je...

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Jun 01, 2010 8:39 pm

labud wrote:Meni treba jedna sucmurasta!

čudna neka boja :?

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Jun 01, 2010 8:42 pm

flydoc wrote:Ma dzaba nijanse - "za ljubav treba imat dusu"... :) zato sve te musice i materijali vise po granju u dvoristu..
Posaljite obojica te kucine, sta li su vec, bas me interesuje!

ja to nabijem u rernu na 60-70 stepeni jedno 20-30 minuta i to je to ako hoću bleđe samo podgrejem malo bolje... :mrgreen:

silvio
instructor

Postby silvio » Wed Jun 02, 2010 8:34 am

Svaka rijeka i svaka vrsta ribe ima svoje specifičnosti iako ima nekih stvari generalno koje vrijede skoro svugdje. Ma farbam i ja boje (ljupinom od oraha, varkinom, hidrogenom, travom pečem u rerni itd...) ali nemogu dobiti neku nijansu nikako, a nijansa boja na Neretvi je nekad presudna. Kad riba radi nije je problem uloviti svako ulovi nešto s tim da ovi s boljim bojama ulove više ali kad riba ne radi baš najbolje onda je okidač nijansa boje, to se vidi iz toga lovi 10 ljudi na otprilike istom mjesto a samo ti vadiš ribu. Također je vrlo čudno kad doživiš da od 5 muha skoro iste boje riba odabire uvjek nepogrešivo samo jednu i otkineš muhu vel.10 i riba te stane izmjenjaš svašta i opet ništa, staviš istu boju na udici 14 i ona odmah uzme to dokazuje bar meni da je na nekim rijekama i za neke vrste ribe boja važnija od ostalih parametara muhe (izgled, veličina). :wink:

pex
master of fly fishing

Postby pex » Wed Jun 02, 2010 8:59 am

Glasam za ruzne...nikako da napravim neku lepu... :lol: :mrgreen:
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

Return to “Ribolov”