pomoc za izbor predveza

Totalno mušičarenje
milojkoski
vuna

pomoc za izbor predveza

Postby milojkoski » Thu Nov 28, 2013 4:06 am

Zdravo svima na forumu ja sam pocetnik i sam nabavijo skoro sve opreme za musicarenje, jos uvek vezbam zabacivanje na travi ali problem je to sto imam dosta opreme ali neznam napraviti pravi izbor, imam nekolika predveza i neznam koji je najbolju za pocetnike inaci lovijo bi klena na reku pcinji i krivu u Kumanovo Makedonija. Pa ako moze mali pomoc da bi se lakse snasao koji predvez koji tippet da kupim i koje musice su za klena kao da vezem i koja duzina predveza bi mi odgovaralo za pocetak.
Ovo je link sa youtube https://www.youtube.com/watch?v=yDQe-iCVC3Y snimao sam moju opremu.
Hvala i pozdrav svima.

pex
master of fly fishing

Re: pomoc za izbor predveza

Postby pex » Thu Nov 28, 2013 7:03 pm

Neka ti predvez bude konusni, najbolje pleteni u duzini stapa plus nekih 30-ak cm strune na kraju, mozes i vise, oceni sam koliko ti je dovoljno dugacko da ti se ne mrsi...
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

milojkoski
vuna

Postby milojkoski » Thu Nov 28, 2013 10:35 pm

A pleteni je valjda taj zelini konac on u produzetak ima strunu ako si gledao video sto sam ga zakacijo valjda mislis na taj ili ako moze neki link da vidim sliku pa cu ja naruciti iz amerike
Hvala za pomoc.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Nov 28, 2013 11:20 pm

pex wrote:Neka ti predvez bude konusni, najbolje pleteni u duzini stapa plus nekih 30-ak cm strune na kraju, mozes i vise, oceni sam koliko ti je dovoljno dugacko da ti se ne mrsi...

A zasto je "najbolje pleteni"? Svi klenarosi koje znam bez izuzetka su gadljivi na pomen pletenih predveza.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Nov 29, 2013 8:19 am

Nemas tu bas puno opreme ali imas puno viska ako si nameran da pecas na Pcinji. Znam taj deo jer sam lovio od njenog izvorista do ulaza u Vardar, a veoma cesto oko granice sa MKD. Musice imas za sada i nije toliko los izbor, fale tu i tamo jos par kreacija. Pex za ovu reku nije dobrar niti pleteni niti upredeni, najbolje monofil kojeg ima kolega, recimo taj Climax ce posluziti, jeste da je malo tanak ali kad ga dovedes na ok 9 stopa to je to. Musicu vezi direktno na predvez i koristi tako sistem sve dok ga ne skratis na duzinu od 2,7m do 2.4, onda napravi jednu omcu i koristi tipet za musicu, npr. 0.12-0.15 sve to zavisi i od vode kolika je u tom trenutku, ako je mala koristi tanji. Taj podvez nemoj da ti je kraci od 1m. To je to sto se tice predveza, taj Climax zadrzi ostalo spakuj za neku drugu priliku. Drugo ta bela struna(kanap) ne odgovara stapu, kupio si #4 a stap ti je skoro dve klase jaci, promeni ga za #5.
Image Image

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Fri Nov 29, 2013 10:26 am

simpson H wrote:
pex wrote:Neka ti predvez bude konusni, najbolje pleteni u duzini stapa plus nekih 30-ak cm strune na kraju, mozes i vise, oceni sam koliko ti je dovoljno dugacko da ti se ne mrsi...

A zasto je "najbolje pleteni"? Svi klenarosi koje znam bez izuzetka su gadljivi na pomen pletenih predveza.

Sto?

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Nov 29, 2013 10:54 am

Pitaj njih, ja nisam klenaros.

A meni se ni jedan jedini pleteni predvez nije pokazao dobro, jednostavno ih ne volim ni malo. Izuzimam onaj Orvis koji je nesto sasvim drugo iako je on realno dosta grub. Bezbroj puta zakacim musicu za nesto na suprotnoj obali (to je neminovno na manjim rekama) i necu da razbuckam mesto i poplasim ribu nego kocu da pokidam musicu. Uradi to pletenim predvezom, za rezultat ces dobiti gnezdo u ruci.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Fri Nov 29, 2013 12:49 pm

Bojan je najstariji timocki klenaros samo se uobrazio sa smudjevima. A pleteni je zzakon za suve klenovske muve. Pa i za lipljena sto da ne.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

Srle
vuna

Postby Srle » Fri Nov 29, 2013 1:03 pm

simpson H wrote:Pitaj njih, ja nisam klenaros.

A meni se ni jedan jedini pleteni predvez nije pokazao dobro, jednostavno ih ne volim ni malo. Izuzimam onaj Orvis koji je nesto sasvim drugo iako je on realno dosta grub. Bezbroj puta zakacim musicu za nesto na suprotnoj obali (to je neminovno na manjim rekama) i necu da razbuckam mesto i poplasim ribu nego kocu da pokidam musicu. Uradi to pletenim predvezom, za rezultat ces dobiti gnezdo u ruci.

Pa zasto je tu kriv predvez?!?! Nauci da bacas i resen problem, klenovi su uglavnom u vodi a ne na suprotnoj obali.

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Fri Nov 29, 2013 1:43 pm

Ehehe Srle ;)

simpson H wrote:... Uradi to pletenim predvezom, za rezultat ces dobiti gnezdo u ruci.

Nego Boki posle ovoga ga samo uhvatiš za najdeblji deo između 2 prsta i razvučeš do kraja... I on se ispravi kao da nikad ništa bilo nije...
Jedna od najvećih prednosti ovih predveza je baš to što se posle svih sranja on vrati u prvobitno stanje. I posle celogodišnjeg stajanja u džepu, na čekrku, ... Ne pamti baš ništa!!!
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

tommylee
guide

Postby tommylee » Fri Nov 29, 2013 4:20 pm

Za mene najveća mana peltenog je tanak tipet,kada se obmota bog ga dragi ne otpelja.Prosto se uprede u njega!
Pleteni volim jer mi majstori ovog zanta urade dužinu koja meni odgovara i povoljna cjena!

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Fri Nov 29, 2013 6:10 pm

I Djole i Mita su upravu. Pleteni mozda nije dobar za lov klena mokrim musicama.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Nov 29, 2013 7:39 pm

Super je taj upredeni za Pcinju, pogotovu za ovaj potez ispod manastira prema granici, i nanize ima ovakvih mesta :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image Image

pex
master of fly fishing

Postby pex » Fri Nov 29, 2013 8:40 pm

Nisam video o cemu se radi...mozda ne bas pleteni ali kada pricamo o predvezu kolega to ti je pored konca ili kanapa dt4f beli, kesica sledeca su konektori koji se navlace na konac i pricvrste a na njega predvez koji je u sledecoj kesici na kojoj pise revolution superiror braided leader...ali on je sinking sto znaci tonuci...e sada neka ti neko kaze za tvoju reku i uslove sta bi ti bilo najbolje...mozda ipak ne pleteni predvez za klena.....ima i konusnih predveza....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Nov 29, 2013 9:23 pm

Pex, pa rekao sam coveku, od to sto ima za ovu reku mu je najbolji izbor taj Climax. Nije bas svugde ovako kao na predhodnoj slici iako je taj potez od 1km i jace moj omiljeni deo. Ova sledeca je "blaza", reka je lepa a bila je lepsa dok je bilo vise riba..
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image Image

Return to “Ribolov”