Srbija zemlja salmonida?

Totalno mušičarenje
pex
master of fly fishing

Re: Srbija zemlja salmonida?

Postby pex » Sun Nov 28, 2010 10:39 pm

Pa jbg nismo mi krivi sto ne zivimo pored svih reka.....nekome je blizu jedna nekome druga ali je u tome car....treba da neke reke nekome budu dragocenost, tj da idu par puta godisnje i uzitak je utoliko veci sto nam je nesto nedostupnije....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

PERAFLY
instructor

Re: Warmwater FlyFishing

Postby PERAFLY » Sun Nov 28, 2010 10:47 pm

sasats wrote:
simpson H wrote:
sasats wrote:aco druze,
cudan smo ti mi narod . uvek nam bolje tudje i ono sto nemamo , nego nase i ono sto imamo .

A sta to nemamo?

salmonidne ribe.

A od ovoga je sve krenulo :lol: ,verujem da si hteo reci reke a ne ribe,jer si se odmah u sledecem dematovao i rekao da su i pastrmke i lipljeni sitni,kakve veze ima velicina ribe sa nazivom salmonidni,i ako ima 1 cm i 70cm isto je pastrmka.
A ako je rec o rekama onda opet nisi u pravu ,ima ih a sad kolike su to opet nije bitno.Takodje sa slika sam video da se u CG hvataju sitni lipljencici pa si mozda zato stekao utisak da je to korov od ribe ,kad im i ako narastu na velicinu prosecnog Drinskog lipljena (35 cenata) onda se moze polemisati o korovu a do tada svako ima pravo na misljenje ,zar ne.
Ispljuvao si Branka koji je extra covek ,a kakav je ribolovac dobar ili los uopste nije bitno,u stvari bilo bi bitno kada bi mu neki instruktor kome je pokusao da da glup savet to rekao a ovako je glupo vredjati nekoga ko je stotinama km daleko ,veliko je s****e ovaj internet jer tastatura trpi sve .
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sun Nov 28, 2010 10:58 pm

sasats wrote:a nemoj da me shvatis pogresno jer i sam znas da rado pecam na rasini , tolisnici , josanici ...nikako ne omalovazavam takve reke , vec samo iskreno pricam da nisu reprezentativne poput studenice koju sam pomenuo kao standard

Rasina je bila reka dok nisu nekontrolisano pokupili izvore i odvukli kome je šta trebalo umesto da ih snabdevaju sa jezera Ćelije što je i bila prvobitna namera....i onda u sred leta voda ne teče, nema je.....

sasats
instructor

Postby sasats » Sun Nov 28, 2010 11:00 pm

meni je i takva bila dobra dok je krivolovci nisu unistili totalno .

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Mon Nov 29, 2010 1:14 am

Da i ja nesto izjavim za dnevnik. Obrati paznju...

Ivanjica ima samo 270km SALMONIDNOG TOKA.
DRINA JE JEDNA I JEDINA.
IMAMO POTENCIJALA, sto mi Mujo rek`o ima "pedera" nego nema para!!!
IMAMO LIM koliko toliko ali ga imamo i odlicna je reka.

Totalno povrsna konstatacija, da u Srbiji nema salmonidnih reka. Ostavite Crnu Goru, oni su zasebna drzava sa svojom vlascu. Okrenimo se oko sebe, bice dovoljno! Sale ti se od prlike nisi dovoljno okrenuo, jer imas tako misljenje, moj savet ti je da obidjes vecinu reka ne po par sati, vec po nekoliko dana, ne moras za jednu, potrosi tri sezone bice ti malo jasnije. Ja musicarim od marta do novembra u medjuvremeno malo pecam mladicu i plovkarim skobalja, kud ces lepse i vecih mogucnosti za samo 5200din koliko kosta godinja dozvola za gotovo sve reke i stajacice u Srbiji.

Pedja018
fly fisherman

Postby Pedja018 » Mon Nov 29, 2010 2:52 am

Da dodam za Jug,Jugoistok Srbije.
Temska-Od izvora do uliva u Nisavu celim tokom salmonidna..
Visocica-Isto takodje..
Jerma-Salmonidna..
Nisava iz godine u godinu sve veca populacija pastrmki..
Ima ih jos po pricama,ali necu napisati jer nisam bio niti lovio na tim rekama..
--Pozdrav--

Return to “Ribolov”