Koja musica za KLENA za mene pocetnika?

Totalno mušičarenje
flydoc
Zlo sa Vlasini

Re: Koja musica za KLENA za mene pocetnika?

Postby flydoc » Tue Jul 23, 2013 10:54 pm

Neprikosnovena :!:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image ImageImage

silvio
instructor

Postby silvio » Wed Jul 24, 2013 3:00 pm

Crvena (tijelo) sa bakrenim rebrima mokro-suha muha sa smeđim perom pijetla za noge na br. 12 il 10.

tommylee
guide

Postby tommylee » Wed Jul 24, 2013 3:16 pm

Zar i ti brate Silvio :)
Za procijaše je dobro sve što pravi plop na površini vode dok za one krupnije treba više mudrolije!
Imao sam za vikend na raspolaganju dobro jato klenova,sve dobri komadi,ali ni jedan nije ništa od muva htjeo da pogleda?

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Wed Jul 24, 2013 10:38 pm

Retko kad idem na nizijske vode gde ima klen, pre svega zbog prljavstine okoline i same reke.
90% gde idem su planinske reke ili potoci gde je mesovito klen i pastrmka zavisno od terena reke. Tamo su mi se bolje pokazale malo "ugladjene" musice koje se uglavnom vode kao dead drift, najcesce uz dugu voznju same musice. Tipovi mokrih musica kao sto je Silvio predlozio donekle mogu ali ono "plop" na takve vode treba izbegavati pre svega tamo plop preplasi i malu i veliku ribu.

Na vidjeno (planinske reke) se lovi musicama koje trepere, zato im mecem cdc. Dobra prezentacija, bez pljuskanja i naglih pokreta ribolovca a musice su veoma slicne kao i za ostale vode: razni palmeri, red tag, kocijasi, cdc sedzevi.. i sve musice su uradjene neznije, na iste te se lovi i pastrmka..

Secam se davno recimo reka Visocica, teren oko Paklestice, ponesem raznu drvenariju u obliku osa ili mrava i doziveo sam totalni neuspeh. Sledeci izlasci su bili sa totalno drugim musicama (ove o kojima sam pricao) kao i razne kamenjarke, jednodnevke, fantasticne.. koje su pripremljene za lov pastrmke. Bingo! Takve musice su davale odlicne rezultate i do danas ih ne menjam za taj teren.

Morava i slicne reke traze pluskanje musice, tako vecina lovi i jeste uspesno do nekle. Kompromis zbog ostalih situacija na vodi i vremenskih uslova. Ima dana kad je Petrovicev mrav, razni tvrdokrilci poput Urbanove zelene klenovke su neprikosnovene na te vode kao i tipovi plastikara za u film vode.
Image ImageImage

tommylee
guide

Postby tommylee » Thu Jul 25, 2013 3:53 pm

Hvala za info.Probaću pastrmke muve da im ponudim.

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Thu Jul 25, 2013 5:06 pm

Namotaj Hot But i udri. Za klena najbolje krila od polypropilena. Mozes i Razbojnika, kocijasa... musica sa telom od pauna.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Thu Jul 25, 2013 10:41 pm

Markovicu :!: :wink:
Urbanova Zelena klenovka i Cdc tular, ima varijacija na zelenu u bojama kao i dodatak fire oranz u d**e.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image ImageImage

radodeyan
fly fisherman

Postby radodeyan » Fri Jul 26, 2013 6:54 am

A od cega je telo ove zelene klenovke?

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Jul 26, 2013 7:31 pm

Od folije.
Image ImageImage

Return to “Ribolov”