Dan na vodi!

Totalno mušičarenje
EsoX
Carp Ninja!

Dan na vodi!

Postby EsoX » Sun Jan 17, 2010 6:20 am

Jezero Joca.. 16.01.2010

02:56 Hmmm....mogao bi otici malo spavati
04:15 Mobilni telefon klice kukurikuuuuuu, kukuriku.....
04:30 Na meni je vec garderoba za 3 coveka
04:35 Cekam...
04.40 Da ubijem vreme cimam saleta Flydoca na msn posto vidm da jos ne spava....
04.45 Jos uvek cekam... pa nije valjda zaspao...
04:50 Zvoni telefon: "za minut sam kod tebe silazi"
04.52 Stize Ljuba i pakujem svoj pribor u Vitaru
05:10 ...jos uvek se raspravljamo sa Lukom, jer je neko zakazao sa organizacijom.. tako da u startu kasnimo...
05:15 ...cekaju se jos dvoica drugara
05:20 ...1 sarajevski sa mesom, 1 sarajevki sa sirom,jedan s' smesom 3 jogurta... usput
05:28 Svi su tu!
05:30 Igranje tetrisa ne bi li sve stvari stale.. i posle 3 prepakivanja nekako stadaosmo nas petorica sa svim stvarima u Vitaru.. i napokon krecemo
05:50 atmosfera u kolima.. uz nezaobilaznu pesmu:

06:10 Ljubo se raspituje kod cuvara: "...jel moze da se prodje, posto kasnimo?" "Ako pozurite sacekacemo vas!"
06:25 Kraj prve etape... Pozdravljamo se sa kolegama ribolovcima... prebacujemo stvari u traktorsku prikolicu i zauzimamo preostala mesta.. a dalje jedino traktorom..
06:34 Truc..truc..truc...po razrovanom letljem putu
06:40 Mozda smo mogli i Vitarom da prodjemo.. al sad je kasno
06:50 Napokon stizemo na jezero...
07:00 Nema zurbe, pribor smo raspakovali.. jos malo da posedimo u kucici pa odosmo na vodu...
07:10 E vidis mogli bi namestiti striping baskete... al ljubo zaboravio jedan kais... nista improvizovacemo...
07:22 Nista strasno isekao sam se na zardjalu zicu...
07:35 Zalepih se super lepkom...
07:50 Sedamo u camac i napokon pocinjemo sa pecanjem...
08:10 Ovde ne vredi ona izreka "ide glatko ko po ledu"
led.jpg

10:05 "Kako dune ovaj vetric tako se smrznemo"... E sad je vec dosta... ajmo malo na obalu da se zgrejemo... taman ce nam super doci i pauza...
10:15 Mara nam kuva kafu i crni caj...
10:25 Obilazimo kolege koji "babuskare" na obali.. ali ni kod njih se nista nije desavalo kao ni kod nas...
10:30 Slanina, luk,...
11:10 Runda 2.. ponovo u camac i nastavljamo sa pecanjem... dolazi najtopliji deo dana.. mada temperatura i dalje ne prelazi 0
12:08 Ljubo:"Brate ja radim nesto pogresno al nemam pojma sta... svi imaju neka desavanja sem mene"
12:30 Pljus!!! ...promasila je... al je tu... posto nas vetar nosi pravo na to mesto ima fore za jos jedan za zabacaj pre nego sto je uplasimo
12:31 Ponovo napada, al Ljuba ni ovaj put ne uspeva da je zakaci...
12:32 Na sta ti je udarila??
pinky copy.jpg

12:35 "Dobro je bar nesto da se i tebi desi...", dal je slucajnost ili ne ponovo cemo probati istu taktiku
12:45 Nista na redu je sledeci zaliv...
12:55 "Spin&Fly bi bila super za ovaj teren i kobinaciju sa intermedijalnom strunom... dodaj mi spinstera iz kutije!"
13:05 Pljus, Pljus...Skljos... Skljoc.. Blic... Kiss...
upismala.jpg

13:12 Dobro je ova taktika pali.. vetar duva u pravom smeru i idemo jos jedan krug.. :)
13:20 De bre hladno mogli bi ovako ceo dan..
led2.jpg

13:54 Ljubo:"Evo je jedna mi dopratila... sad cu jos jednom da joj bacim..."a zatim prelepa scena... ljubo ponovo zabacuje strimer na 2m od camca povlaci strimer.. riba ga polako prati , ubrzava krece ka ljubinom diveru... otvara usta... medjutim ljubo povlaci strimer i riba promasaje i posto nas je primetila polako bezi... sve se odigralo tu pored camca.. na metar od nas... steta lepa riba negde oko 4kg
14:50 Nista!
15:12 Brrrrr.. sad je ladno!
15:45 Dosta je ajmo na obalu jos malo se zezamo sa "babuskarima" popijemo caj kafu ugrejemo se...
16:09 O majcice "zemljo" dosta je bilo camca..
16:15 Caj, Kafa...
16:20 "Momci ocete probati gulas??"
16:27 "i kakav je?"
16:28 mljac, mljac....
16:29 mljac mljac.....
16:30 "Odlican je!"
17:48 bla... bla.. blabla.. bla...
17:18 Traktor ceka.... ajmo ponovo.. klackanje do sela...
17:25 Ugodjaj je bio potpun.. uz Ljubino i Spasketovo pevanje najgrdjih ultra-turbo-folk hitova...
18:00 Pakujemo stvari, jos malo popricasmo sa kolegama.. i krecemo kuci...
18:50 Kuvano vino... uz Lukino i Ljubino "babuskarsko" prepucavanje jel bolji match ili feeder.. :D (kakve ovo veze ima sa musicarenjem nemam pojma, kao ni 90% svega ovog napisanog...)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

simpson H
simpson H

Re: Dan na vodi!

Postby simpson H » Sun Jan 17, 2010 11:17 am

Vi niste normalni :mrgreen: bilo mi hladno dok sam citao :lol:

Svaka cast!
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Sun Jan 17, 2010 11:19 am

E kako te nije mrzelo da pises svaka cast!!!

E da mi je neko pricao pre godinu dana da cu pecati satima na fly dok se lede sprovodnici ne bi mu verovao. Najgore od svega sto mi nije bilo hladno maltene uopste i ako se led skupljao na prste dok se povlaci kanap. Zahvaljujuci Danetovim genijalnim rukavicama sacuvao sam ruke od smrzavanja uz normalnu kontrolu stapa dok masem.
http://www.musicarenje.com/forum/viewto ... f=6&t=1383
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Jan 17, 2010 11:28 am

Sa kojim pravom se ovo zove warwater fly fishing, kad nema ni toplote ni vode...samo led :mrgreen:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Janesch
fly fisherman

Postby Janesch » Sun Jan 17, 2010 12:22 pm

Dane da si manje vodio dnevnik mozda bi jos koju ulovio :mrgreen:
U svakom slucaju jako lijepo zamisljeno.

ramplinstinski
fly fisherman

Postby ramplinstinski » Sun Jan 17, 2010 12:34 pm

Hirurski precizan izvestaj, bravo ! :mrgreen:
No Fear No Mercy...Helios, Abel & Me

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Sun Jan 17, 2010 3:50 pm

Uf kako si me spasao da u utorak ne zapucam na Jocu. Krv mi se sledila. :shock:

PS. Ja ti rekoh u dubak ima toplije da ti bude :grin:
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sun Jan 17, 2010 4:31 pm

EsoX wrote:....

ja sam spavao celo vreme dok ste vi pecali :lol: :lol: u toplom krevetu i uz vruće radijatore :mrgreen:

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sun Jan 17, 2010 5:39 pm

Izvestaj je prva liga, totalno musicarenje... :goodpost: Ne znam sta se tamo koristi, ali znam da ovde neki musicari mazu provodnike stapa grozdjanom mascu "Chapstick", koja navodno dosta pomaze da se ne stvara led.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Jan 17, 2010 5:46 pm

Djole Nis wrote:Uf kako si me spasao da u utorak ne zapucam na Jocu. Krv mi se sledila. :shock:

Ako ces ici preko Novog Sada.. prepravicu da je bilo +23 stepena... i ako treba ponecu i dubak da ti se pridruzim... :mrgreen: :mrgreen:

Sad malo ozbiljno mislim da nije tako lose vreme za odlazak na Jocu... riba je aktivna, napada i dosta agresivno prezentovane strimer, debele su i teske... mada ne tako borbene kao jesenas. Hladno jeste al ako se dobro obucete nije nikakav problem... sledeci put cu poneti jos jedne rukavice samo za veslanje, jer je onda rukama najhladnije. I obavezano termos sa cajem..
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Jan 17, 2010 5:52 pm

oldsurehand wrote:Izvestaj je prva liga, totalno musicarenje... :goodpost: Ne znam sta se tamo koristi, ali znam da ovde neki musicari mazu provodnike stapa grozdjanom mascu "Chapstick", koja navodno dosta pomaze da se ne stvara led.

Vladane nismo ocekivali da ce ceo dan biti oko (ispod) nule, tako da nismo ni razmiljali o tome. Mada nije veliki problem svremena na vreme se ociste provodnici i ne smeta puno!

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Sun Jan 17, 2010 6:43 pm

EsoX wrote:
Djole Nis wrote:Uf kako si me spasao da u utorak ne zapucam na Jocu. Krv mi se sledila. :shock:

Ako ces ici preko Novog Sada.. prepravicu da je bilo +23 stepena... i ako treba ponecu i dubak da ti se pridruzim... :mrgreen: :mrgreen:

Sad malo ozbiljno mislim da nije tako lose vreme za odlazak na Jocu... riba je aktivna, napada i dosta agresivno prezentovane strimer, debele su i teske... mada ne tako borbene kao jesenas. Hladno jeste al ako se dobro obucete nije nikakav problem... sledeci put cu poneti jos jedne rukavice samo za veslanje, jer je onda rukama najhladnije. I obavezano termos sa cajem..

HEHE malo pogledah za celu nedelju prognozu, malo ces da me sacekas s tih + 23 ali javljam se na vreme
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

Return to “Ribolov”