kako poceti???

Totalno mušičarenje
mare
vuna

kako poceti???

Postby mare » Tue May 01, 2007 8:29 pm

Pozdrav svima...nemam nikakvog iskustva u musicarenju, i ne znam nikoga ko se bavi tim vidom ribolova pa me interesuje kako da pocnem?
Citao sam da postoje kursevi...jel mozete da mi kazete ko vodi te kurseve i kako da ih kontaktiram! Jel postoje neki klubovi u Beogradu koji to organizuju?

Hvala unapred!!!

Pozz...

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Tue May 01, 2007 9:50 pm

Mare, koliko mi je poznato u BG-u nema nijedan klub za sada koji bi ti mogao pruziti pomoc, ali imas cast da ucestvujes na forumu zajedno sa jednim od EFFA instruktora Ivanom Dragojlovicem. Mozes da stupis u kontakt, sa njim preko privatne poruke (ivandrago), covek ce te uputiti i izvesti na pravi put. Ali u svakom slucaju mozes pomoc potraziti na forumu, gde je dosta iskusnih musicara i sigurno ce ti neko pruziti pomoc!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue May 01, 2007 11:51 pm

Dobrodosao Mare, na nas forum.

Sumadinac ti je rekao tuznu istinu sto se tice nekog BG kluba, cak sta vise, musicarskih klubova je savim malo kod nas uopste. Mislim da je aktivan jedino onaj u Nisu, mozda gresim. Ali ako procitas malo po forumu detalje vezane za osnivanje Musicarske Federacije Srbije, videces i da su planovi da se ta praksa promeni i da se musicari ozbiljnije organizuju. Pitanje je vremena kada ce u svim gradovima zaziveti klubovi ovog tipa.
Sto se tvog ucenja tice, siguran sam da ces pomoc naci na stranicama naseg mladog sajta i njegovog foruma. Tek smo poceli sa radom ali imamo velike ambicije. Ako zelis obrati mi se na PM ili email pa mozemo i telefonom da se cujemo sa obzirom da smo i ti i ja iz BG.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

flypop
vuna

Postby flypop » Sat May 26, 2007 1:41 am

koliko sam ja upoznat sa situacijom na nivou Srbije ne postoje mushicarski klubovi vec musicarske sekcije u sklopu lokalnih ribolovachkih klubova-udruzenja

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sat May 26, 2007 11:31 am

Ja nisam bas 100% siguran u to sto si rekao, mozda gresim, ali koliko mi je poznato Valjevski klub No1 je strogo musicarski, zatim poznato mi je da postoji jos jedan bas musicarski klub. Jedno je sekcija na nivou udruzenja, a drugo nezavisni sportski klub.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat May 26, 2007 11:34 am

sumadinac wrote:Ja nisam bas 100% siguran u to sto si rekao, mozda gresim, ali koliko mi je poznato Valjevski klub No1 je strogo musicarski, zatim poznato mi je da postoji jos jedan bas musicarski klub. Jedno je sekcija na nivou udruzenja, a drugo nezavisni sportski klub.

Lose si upoznat, pogotovo oko No1 :)

Raspitaj se malo bolje
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

pedja

Postby pedja » Sun May 27, 2007 6:03 pm

Dobrodosao, Mare.
Najbolji nacin da pocnes je, ocigledno, da nastavis da citas. :wink: Pre svega stampanu literaturu, domacu i stranu. Da pogledas sav dostupan video materijal o osnovama musicarenja. E, onda ces u skladu sa time sto si procitao poceti polako da pribavljas opremu i pribor. Bice dobro ako imas nekog bliskog u USA ko ti sve to moze dobavljati po pristupacnim cenama u ondosu na ovdasnje (za pocetak, vidi www.cabelas.com). U suprotnom, snalazices se kao i ostali odavde, kupovanje preko Interneta ili u prodavnicama u krajevima gde ima vise musicara, Beograd je nazalost najgori za to.
Od domace literature postoje antologijske knjige Jovana M. Petrovica i relativno nova knjiha Gorana Grubica i Aleksandra Panica. Od strane literature ima puno toga, vidi na www.amazon.com
Promisljaj o svemu sto citas i sto na osnovu toga posle radis, jer musicarenje je pored svega ostalog posebno i zato sto svaki problem koji pred tebe iskoci tokom tvog bavljenja ovim vidom pecanja mozes resiti na mnogo raznih nacina, najvise u zavisnosti od tvoje inventivnosti i opredeljenja.Uvek imaj na umu da je ono vrhunsko uzivanje, a ne nauka.
Sve najboje! :)

pedja

Postby pedja » Sun May 27, 2007 6:10 pm

:? Zaboravio sam knjizicu Mladena Merkasa Goranina "Leksikon ribolovnih muva" koju je ZOV izdao negde pocetkom 90-ih. Sem Grubiceve i Paniceve knjige, nicega nema u prodaji. Probaj u Narodnoj biblioteci Srbije ili kod privatnih imaoca.
Ja, nazalost, nemam ta stara izdanja.
Pozdrav

banefly
instructor

Re: kako poceti???

Postby banefly » Sun May 27, 2007 11:19 pm

mare wrote:Pozdrav svima...nemam nikakvog iskustva u musicarenju, i ne znam nikoga ko se bavi tim vidom ribolova pa me interesuje kako da pocnem?
Citao sam da postoje kursevi...jel mozete da mi kazete ko vodi te kurseve i kako da ih kontaktiram! Jel postoje neki klubovi u Beogradu koji to organizuju?

Hvala unapred!!!

Pozz...

Dobrodosli na forum gosin Mare!
Moja Vam je preporuka da "zaboravite" domacu literaturu o musicarenju cak i da do nje mozete da dodjete. Sve to sto je kod nas napisano na tu temu pripada praistoriji u pogledu aktuelnosti. To su uglavnom prepisivanja prepisanog ili u retkim slucajevima (Paniceva i Grubiceva knjiga) solidna literatura.
Zbog cega savetujem tako lako odricanje od te literature: Posto ste ocigledno "u prijateljstvu" sa racunarom i Internetom, na Internetu mozete naci bas sve sto pozelite i to na nivou koji vam odgovara - od pocetnickog do ekspertskog. Cak i da niste dobar poznavalac engleskog ili nekog drugog jezika, snacicete se sigurno.
NAravno, teorija koju cete tako uciti nije dovoljna. Praksa je neophodna da biste se uverili da nista od toga nije ni tesko ni komplikovano kako mozda, na prvi pogled izgleda.
Prava prilika da upoznate musicare sa iskustvom (od pocetnika do instruktora EFFA) pruza vam se kao nasem clanu vec 9.6. ove godine na Drini u Peruccu! Nadam se da cete biti u prilici da je iskoristite i budite sigurni da zbog toga necete zazaliti.

Srdacan pozdrav

flyksk
vuna

Postby flyksk » Mon May 28, 2007 11:25 pm

By The Way... Mene kao ima ko da uci... otac... ali ni ja se ne secam kad je on mene zadnji put pozvao na pecanje (nisam siguran, da ne gresim, ali mislim da je to bilo pre 4 godina)... Tako da ima od koga da se uci, samo dok se setis... flydoc aj kad idete zamoli ga da me povede, pa i da i ja pocnem... Aj ga zamoli da idete da me ucite...
In internet caffe i can fart amazingly loud and no one could hear me...becouse they all wear headphones... XD

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon May 28, 2007 11:41 pm

Duki, jel znas kako se ide na pecanje? Moja preporuka je da sedis ispred kuce kad idemo jer znas i sam da tada mislimo samo na ribe :wink: Jednom smo od te euforije zaboravili stap pa pecali jednim hehe stvarno..

dakSu
vuna

Re: kako poceti???

Postby dakSu » Thu Jul 02, 2009 9:25 pm

Svaka cast na sajtu,novi sam clan i takodje sam poceo da proucavam musicarenje.Posto sam sa severa backe,Subotice moja ciljna riba bi bila stuka i bucov.Sve sto nebudem znao sada imam gde pitati-a neznam nista jedino da cu postati musicar i bataliti varalicarenje.Za sada toliko pozdrav svima.

Return to “Ribolov”