Uvod u revoluciju ili ...

Totalno mušičarenje
simpson H
simpson H

Uvod u revoluciju ili ...

Postby simpson H » Thu Aug 20, 2009 10:32 am

http://www.moffittangling.com/control/system

Odgledajte ovaj video obavezno!
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

EsoX
Carp Ninja!

Re: Uvod u revoluciju ili ...

Postby EsoX » Thu Aug 20, 2009 10:55 am

Meni ovo deluje vrlo interesantno i obavezno cu ovo probati! Posebno mi interesantno deluje mnogo realisticniji izgled same muve u vodi... Za sad uvidjam i neke nedostatke.. jer recimo ne vidim kako napraviti weedless sistem sa ovako otvorenom udicom...
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Thu Aug 20, 2009 11:30 am

Jako zanimljivo resenje ali nije revolucija!Po meni ima nekih nedostataka.Verovatno ce se vremeno usavrsavati ako zazivi ova ideja. Stvarno ovo vredi probati i vec vidim gde bi bio odlican test poligon. Vrelo ce biti savrseno za testiranje ovakvog sistema!!!

Pre par nedelja iz zajebancije sam prosuo slicnu ideju "muva na dlaku"!!! :lol:
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Aug 20, 2009 11:34 am

Obratite paznju na posebnu barbless udicu. Nisam ni rekao da je revolucija ali naslov kaze uvod u revoluciju. Resenje je vrlo interesantno a musice ce delovati prirodnije na i u vodi.

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Thu Aug 20, 2009 11:39 am

A meni baš i nije najjasnije kako ubosti lipljena sa njegovim karakterističnim ustima. Ove pastrmke i lososi imaju usta kao stvorena za ovaj sistem :)
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Thu Aug 20, 2009 11:45 am

Ma da oni to predstavljaju kao odlicno resenje sirokog spektra. Ali ja mislim da ce biti odlicno samo za neke situacije i neke vrste riba!!! Kao sto rekoh moze super da se pokaze na Vrelu za one izmucne, iznabadane i isfrustrirane kalife!!!

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Aug 20, 2009 12:01 pm

simpson H wrote:Obratite paznju na posebnu barbless udicu. Nisam ni rekao da je revolucija ali naslov kaze uvod u revoluciju. Resenje je vrlo interesantno a musice ce delovati prirodnije na i u vodi.

Jeste "posebna" ali je nista vise nego barbless cicrle udica... inace circle udice poput owner mutu udica mogu se naci u formaxu.. ostaje samo da zalomite jezicak.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Aug 26, 2009 10:30 pm

Danas smo Ljuba, Marko i ja skoknuli do kanala da isprobamo kako ovaj sistem funkcionise kad je bucov u pitanju... jedva nadjoh jedinu preostalu Owner Mutu circle udicu.. na brzinu navezah par strimercica za ovaj sitem koji bas i nisu ispali nista posebno jer sam ih morao vezao iz ruke bez stegice...

Posto nismo imali puno vremena do mraka oko sat dva vremena odmah na pocetku sam stavio 3 strimera na sistem.... ispod vezao circle udicu i poceo sa pecanje... sve se vrlo brzo montira a strimeri se zaista vrlo lako menjaju i nema potrebe za ponovnim vezivanjem udice sto mi se cini kao velika prednost... za divno cudo sa 3 muve na tipetu nije bilo problema sa mrsenjem... prvi udarac ali promasaj riba se nije zakacila... vrlo brzo sam skinuo jedan strimer i ostavio "sama" dva.. iako se radilo o relativno cistom terenu nije mi se desavalo da mnogo kacim ili da zapnem za dno... malo sam pomerao strimere gore dole duz tipeta, odmicao jedan od drugo udaljavao ih i priblizavao udici... dok sam ja fantazirao sa ovim sistemom ljubo se upisao sa dva sitna bucovcica sa standardnim strimerom a ja semo nerealizovan udarca i nista. Pred mrak u samom plicaku kad sam vec krenuo da vadim strimer napada ga jedan sitan bucovcic ali ovaj put circle udica je zavrsila u ustima... mada potuno razlicito od onoga sto se vidi na snimku jer je u pitanju bila unutrasnja strana usta a ne spoljasnja, moguce da je razlog ovome sto je strimer bio relativno blizo udice na nekih 7-8cm (na slikama deluje da je strimer mnogo blize)... za prvu ruku toliko ali mislim da vredi nastaviti experimentisati sa ovim..
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Aug 26, 2009 10:44 pm

Pricao sam sa Vladanom na ovu temu, kaze da su kritike ovakvog sistema uzasne. Grabuljanje i tako to...

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Aug 26, 2009 10:50 pm

simpson H wrote:Pricao sam sa Vladanom na ovu temu, kaze da su kritike ovakvog sistema uzasne. Grabuljanje i tako to...

I to cemo lako proveriti, na sledecem pecanju.. ako Ljubo ne zakaci negde za telo ni jednu riba sa ovim onda je skroz bezopasno... :lol: :lol:

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Thu Aug 27, 2009 5:08 am

:lol:

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Wed Sep 02, 2009 12:05 am

Mislim glupost...

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Sep 02, 2009 12:23 am

sumadinac wrote:Mislim glupost...

Zbog cega tako mislis sumi?

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Wed Sep 02, 2009 8:27 pm

Umesto ove udice stavi se trokraka, a strimer se dobro oteza ili jos bolje stavi dzig glava i onda se prisunjas jatu skobalja i odi dedi. Znaci ovo za Srbe nije. Drugo, za ribu koju recimo ja i dobar deo musicara sa kojima se druzim peca. ovaj sistem je neupotrebljiv. Drugo kada se vec radi o nacinu da se sto vise ukloni dodir tople ljudske ruke i ribe, to je ok, ali sta se dogadja ako pecamo na prilicno jakoj vodi kao sto je Drina i ribu nakon potpune iscrpljenosti otkacimo sa udice, postoji sansa da jedno kratko vreme ne zapliva, da je voda izlupa ili povuce kroz struje i svu je izubija jer nije u stanju da zapliva i odupre se. Kada se sprovodi C&R onda to treba odraditi kako treba, po mini ako ne znas pravilno da vratis ribu, bolje je izbaci na obalu i kasnije pojedi, nemoj po svaku cenu da je vratis ako ce ona posle toga da lipse. Amerikanci ne bi bili ono sto jesu da ne izmiljaju nove rupe na saksiji, kada sve ideje iscrpe doci ce do saznanja da govno smrdi. Znaci po meni je ovo potpuno nepotrebno. Istina da se u velikom broju slucajeva izbegnu nezeljene situacije i skidanje nezgodno ubodenih muva. Za more ima smisla i za udice bez kontra kuke, a ako imaju kontra kuku, pa ti vise ostetis ribu sa ovim nego sto pomognes. Ne treba izmiljati nesto sto je davno izmisljeno, a uz to se dobro pokazalo. Oslobodis ribu udice, pomognes joj da se vrati sto pre u vodu i oporavi, pustis kad je spremna da zapliva i to je to!

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Sep 02, 2009 10:42 pm

To sto nesto nije primenjljivo za lipljana na Drini ne znaci uopste da je glupost kako si ti rekao. I za mnoge druge riblje vrste pored lipljana ovaj sistem nije uopste pogodan nije lipljen ni po ovom pitanju nista posebno... pa opet ne mogu da se usuditi pa reci da je sistem glupost. Ako ovo funkcionise kako treba mislim da u mnogim situacijama moze da bude odlicno resenje, probacu pa videti kako se ponasa. Velika mana obicnih sistema je sto udica cesto zavrsi duboko u ustima ribe ili cak u skrgama i vrlo tesko ju je izvaditi a moze da nanese i velike povrede od kojih riba moze uginuti iako je u pitanju barbless udica.. sa ovim je to izbegnuto jer se udica treba da zavrsi u uglu usta sa spoljasnje strane odakle ju je mnogo lakse izvaditi. Za sad sam uvideo da je velika prednost jednostavnost prilikom menjanje.. nema potrebe za vezanjem prevezivanjem.. pa kad se skrati tipet menjanjem tipeta... takodje mislim da je velika prednost i to sto muva daleko prirodnije izgleda!

Return to “Ribolov”