KOLIKO POZNAJEMO MUSICARENJE NIMFAMA

Totalno mušičarenje
Bogi
Tyer of the Year 2009!

Re:

Postby Bogi » Sun Sep 14, 2008 10:44 pm

falco wrote: Kod lova pri dnu uglavnom samo pretpostavljamo gde je riba, a ponekad i ne primetimo da je riba uzela nimfu - kako primetiti ugriz, kako znati kuda se kreće nimfa, na koji način je voditi i sl.

vidoh zanimljivu temu i komentar.......postoji mnogo načina vođenja nimfi kod kojih se itekako oseti udarac i to onaj najmanji, tako da meni bar ne predstavlja neki veći problem osetiti udarac, nimfu obično vozikamo tamo gde pretpostavljamo gde je riba i kad uzmemo u obzir sa čim lovimo tj. mušičarski konac + predvez jer postoji više varijanti........onda s obzirom na dužinu samog predveza i udaljenosti od mušičarskog konca nije teško proceniti gde se nalazi naša nimfa + vođenje iste......e sad sve se većinom svodi na vođenje i položaj samog mušičara u odnosu na tok reke ( nekad je to uzvodno, nekad je to nizvodno, a nekad i popreko u odnosu na vodu ) sve ovo traži drugačiji pristup samog vođenja nimfi........da bi uspešno vodili određenu nimfu treba znati i nešto o ponašanju pravih larvi i nimfi u vodi, kako, šta, gde, na koji način..............kad se to sve sabere uspeh je zagarantovan...........

ogi
guide

Re: KOLIKO POZNAJEMO MUSICARENJE NIMFAMA

Postby ogi » Mon Nov 10, 2008 7:32 pm

Pecanje nimfe ja jos uvek usavrsavam nije nimalo lako da se nimfa vodi i pravilno prezentuje, od ovih stvari zavisi uspeh u nifarejnu kao sto je naveo kolega
jedan kolega mi je rekao da moras da predvidis udarac pre nego sto ga osetis
jer se desava da pastrnka uzme i gotovo istog momenta ispljune nimfu
zato je taj delic sekunde tako bitan
naravno ovo pravilo nemora uvek da znaci

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Nov 10, 2008 7:55 pm

Mene onako iskreno zanima, ali skroz bez zezanja, koliko nas je sposobno da u usta stavi ostru udicu adekvatne velicine i ispljune je bez posledica. Uopste se ne zezam, uvek mi je bilo fascinantno to ispljuvavanje nimfe.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Nov 10, 2008 8:04 pm

E da, i cak sam cuo price kako riba uzme 3 zelena i jednog narandzastog gamarusa i onda ispljune zelene a zadrzi samo narandzasti :lol:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Mon Nov 10, 2008 8:15 pm

simpson H wrote:Mene onako iskreno zanima, ali skroz bez zezanja, koliko nas je sposobno da u usta stavi ostru udicu adekvatne velicine i ispljune je bez posledica. Uopste se ne zezam, uvek mi je bilo fascinantno to ispljuvavanje nimfe.

Samo sto nasa usta nisu ispunjena vodom kao riblja, tako da voda ima velikog udela u tome, kao jedno i sama konfiguracija riblje usne duplje i samih usana(usta) je mnogo drugacija od nasih. Ali mnogo veca je uloga recna voda koja jos povuce nimfu sa najlonom i strunom. (Ovo je moje licno shvatanje i razmisljanje na ovu temu).
Mada je meni fascinantnije kako mladica izbaci varalicu sa dve trokuke iz usta. Hudini je mali mrav za nju. :P :P

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Nov 10, 2008 8:24 pm

Dal je nimfa ili strimer? :wink:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Mon Nov 10, 2008 9:41 pm

Po veličini kopče (SNAP) može biti i jedno i drugo.A vidi se da je dobro otežano,po one dve perle,a pretpostavljam i da ima otežanje i na telu
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

pex
master of fly fishing

Postby pex » Mon Nov 10, 2008 10:22 pm

Simpaticno mi je ovo sa raznobojnim muvama...a jos kada ispljune zelenog ,izadje i kaze "umes li ti da navezes zelenog crva,ako ne ja cu da ti pokazem...pajseru..".Opasan je drinski lipljan...ko zna mozda nije ni drinski,mozda je jos zajebaniji...??? :wink: Ali ima jedna cinjenica...Cak Noris jos nije pecao na Drini.... :?
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Tue Nov 11, 2008 12:45 am

EsoX wrote:Dal je nimfa ili strimer? :wink:

Sale_Zupa wrote:Po veličini kopče (SNAP) može biti i jedno i drugo.A vidi se da je dobro otežano,po one dve perle,a pretpostavljam i da ima otežanje i na telu

Za meni je stvarno dilema gde ovakve muve svrstati?!?! Naime ribi se ovakva muva moze uciniti i kao nimfa vilinog konjica ili nekog drugog velikokog vodenog insekta ali i kao sitna ribica ili mozda nesto trece... Prezentacija se cesto ne razlikuje od one kada pecam sa klasicnom nimfom na stajacicama ali se ponekad ne razlikuje ni od povlacenja strimera poput clousera. Telo od senila ili marabou-a, lagane bead chain oci i rep od marabou-a i to je sve sto je potrebno za ovakvu muvu. Ne otezavam dodtno muvu jer je i ovo dovoljno da muva potone na dno u plicaku neke stajacice. U sutini volim ove "neodredjene" muve koje podsecaju na sve pomalo... sve dok ribu podseca na nesto jestivo nebitno je da li se radi o strimeru ili nimfi.

Evo nesto slicno mada je ovo vise "nimfasticno" nego sto bi trebalo da bude.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Wed Jun 03, 2009 4:40 pm

simpson H wrote:Mene onako iskreno zanima, ali skroz bez zezanja, koliko nas je sposobno da u usta stavi ostru udicu adekvatne velicine i ispljune je bez posledica. Uopste se ne zezam, uvek mi je bilo fascinantno to ispljuvavanje nimfe.

jedan savet , ne za tebe nego uopšte, kada ste u prilici i u blizini nekog ribnjaka kalifornijske ili ribnjaka sa potočarom probajte ovo u vezi ispljuvavanja na sledeći način...........kod mene ima dosta ribnjaka i sa kalifom i par sa potočarom, pošto poznajem ljude koji sve to rade, ceo taj posao oko ribnjaka ja ih lepo zamolim da malo mušičarim na ribnjaku, od svega je najbitnije kako i na koji način, to može da reši mnoge nedoumice bar za pastrmku oko uzimanja naših imitacija....moram da napomenem da su par ribnjaka maltene u prirodnom okruženju bez onih betonskih zidina i sl. .......proces ide ovako zauzmete mesto i odaberete imitaciju, najbolje neku staru čiju ni udicu ne možete više iskoristiti jer se istupila i tome slično, kada ste izabrali muvu peanima slomite ceo luk udice samo da ostane telo muve sa sve krilima ili ne nije ni bitno i takvu imitaciju ponudite ribi..........moj rekord je celih 30 sekundi zamaranja kalife dok je nije na kraju ispljunula, potočare tu max 10 sekundi sve u svemu da ja kojim slučajem ne nategnem štap stigle bi one sve to i da verovatno progutaju.........jedino lipca nisam probao.......tako da na kraju ja mislim da će pre riba odustati od imitacije, čak i da je dodirne, to je onaj delić sekunde kada nam se učini da je uzela imitaciju, a u stvari je odustala u zadnjem momentu, i mislim kada riba odluči da je zgrabi, ona je grabi i brzo se vraća na svoje mesto, e sad ako mi malo ajlkavo damo kontru eto nama te muve napolju izvučene iz njenih usta...........to oko ispljuvavanja može samo da reši neki podvodni snimak tj. ako može uopšte da se izvede sve to pod vodom.......

brankoogi
guide

Postby brankoogi » Wed Jun 03, 2009 11:30 pm

čitao sam negde da su englezi(stari dobri) snimili kako 5-6 bodorki uzme i ispljune crva a da to ribolovac ne primeti dok ona najluđa na kraju nebude uhvaćena.E sad oni su to snimili u nekoj baruštini,a znamo da pastrmka i lipljen ne žive u takvim vodama.U divljim vodama i riba je divlja i divlje napada ali je ˝vospitana˝ i ne pljuje.

maric
instructor

Postby maric » Thu Apr 03, 2014 1:34 pm

Ima li kod da nimfari na Drini I sta je tu od presudnog znacaja I kako se vodi nimfa..Koji su tereni pogodni..Nemam pojma ali bih hteop ove godine da probam :grin:

sale
master of fly fishing

Re: Одг: KOLIKO POZNAJEMO MUSICARENJE NIMFAMA

Postby sale » Thu Apr 03, 2014 5:58 pm

Od presudnog znacaja je da nadjes mesto gde je riba a pri tome da na tom.mestu mozes da mu plasiras nimfu

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
sale-eurofish

Return to “Ribolov”