Samo disanje

Totalno mušičarenje
pex
master of fly fishing

Postby pex » Tue Jun 17, 2008 2:34 am

Hm forum ne bi bio ono sto jeste da nema razlika u misljenju ili cak razlika u shvatanju jednih istih stvari! Mi u stvari pricamo o istoj stvari...da sada ne bih vrteo sve ono sto se ovde moglo procitati,samo bih vama naucnicima da postavim jedno pitanje,eventualno dva....sta znaci to osjetilo sluha koje radi na slicnom principu? Da li to znaci da ribe (pojedine) imaju negde u telu cekic i nakovanj ili vec neki drugi sistem kojim registruju zvuk.Ako ima koji je tacno ,svi znamo da nije isti ,da jeste mozda bi klena hvatali za uvo.....Jos nesto kako klen cuje (oseca) ribu grabljivicu?
Da bi dali ove i neke druge odgovore tvrdim da ne mozete gledati stvari iz ovog ugla.Klen najcesce bude poplasen senkom na vodi ,pomeranjem ribolovca i otiskanjem kamenja u vodu.I ja sam ga lovio,cak slicno sumadincevom izlaganju,jednom sam ga lovio sa mosta visine oko 5m od vode i zvao sam drugara koji je bio udaljen oko 200m,pa kako me nije cuo zviznuo sam poprilicno jako,i nisam ih poplasio.ali kada sam sa druge strane mosta pustio senku na vodu....pogadjajte sami....ipak klen nije neka neuhvatljiva ,poluvidljiva ,visokointeligentna riba,sa extra senzitivnim culima..on je samo riba i tako ga treba gledati,a ne od lova na njega praviti famu i polufantastiku.Da je tako onda mladicu i pastrmku ne bi nikada videli....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

alp
guide

Postby alp » Tue Jun 17, 2008 10:42 am

...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Tue Jun 17, 2008 10:46 am

:roll:
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

aca-laki
instructor

Re: Samo disanje

Postby aca-laki » Fri May 28, 2010 2:01 pm

Nesta sa ovim u vezi da napisem i ja,Jedno prilikom sam na Mlavi gledao momke iz Vodoprivrede kako seku vrbe oko jednog starogzeleznickog mosta,znaci motorne testere,vrbe padaju u vodu i pojavljuje se lik koji ide niz vodu obalom zabacuje plovak a mamac je visnja.bas kad je dsao do samog mosta i zabacio med te oborene vrbe u vodi uvati klena od oko kilo,to je moja procena,on je samo nastavio dalje niz vodu.E sad u cemu je fora ja stvarno ne znam,milion puta mi se desilo da samo moja senka poplasi klenove.A primetio sam da blize mogu prici klenovima koji se suncaju kad nosim maskirnu garderobu nego kad nosim nesta drecavo.dal je to normalno il ne ni to ne znam al se meni u praksi tako ispostavilo.
ONLY GOD CAN JUDGE ME

Hunter
fly fisherman

Re: Samo disanje

Postby Hunter » Mon May 31, 2010 4:35 pm

vrbe koje padaju u vodu mogu znaciti i puno kukaca,gusjenica koje takodjer padaju u vodu.
klena lovim na malim potocima najcesce ispod mostova,a tamo je buka naj veca.buka kamiona koji drnda po mostu ga ne plasi jer je navikao na nju,ali ga uplasi kad god nespretno serviram muhu.

Return to “Ribolov”