Vestacki mrest mladice Perucac 2011

Sve vezano za ekologiju i očuvanje reka
sasa andrijevica
fly fisherman

Re: Vestacki mrest mladice Perucac 2011

Postby sasa andrijevica » Wed Nov 30, 2011 9:22 pm

Svaka cast na ovim potezima i svakom nartednom.

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Fri Dec 02, 2011 4:16 pm

BRAVISSIMO! :yeah:
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

nb.geronimo
fly fisherman

Postby nb.geronimo » Sat Dec 17, 2011 8:25 pm

Milance wrote:Po meni - Sena, Vanja i "Fantastic Four" iz NS na čelu sa Ljubom spadaju u nacionalne heroje po pitanju ekologije i očuvanja staništa. I ja to sasvim ozbiljno mislim!

ovo potpisujem i stvarno i od mene hvala za ovo sto rade

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Sun Jan 26, 2014 12:23 pm

Evo trejlera za jedan eko-zastitarski film o mladici i Drini koju su u saradnji sa nama odradili nasi prijatelji iz https://liquid-art.net/" onclick="window.open(this.href);return false; produkcije koja se bavi primarno podvodnim filmom. Film je sniman tokom 2013.
Ceo film ce biti dostupan ili na DVD-u kako bi se nadoknadili troskovi snimanja ili ce mozda biti i mogucnost skidanja na netu uz neku simbolicnu cenu, gde bi deo para isao kao podrska projektu.

Tokom snimanja se rodilo jos par dobrih ideja za filmove pa se nadam da ce ovo biti samo prvi u nizu.
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Jan 26, 2014 1:29 pm

Fenomenalno, ovo ste trebali ranije da uradite. Promo film o mladici i trudu grupe entuzijasta, jer stvarno vi sa kolicinom para koje dobijete za to, spadate u entuzijaste.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Sun Jan 26, 2014 4:40 pm

Svi se odusavljavamo vestackim mrestom mladice....pre nekih 20 godina smo imali prirodni mrest, sa prirodnom selekcijom sa dosta plodnih riba...ali ne, nije nam to bilo dovoljno nego smo precutno aktivno ili pasivno ucestvovali u njenom istrebljenju pa sada bi malo da se igramo boga...ono kao mi cemo je izmrestiti i obnovicemo populaciju....da ali u penisu....

Doduse ono jedino sto nam preostaje je ovo sto sada radi grupa entuzijasta i bolje je od nicega...i sa nadom u uspeh i ja zelim sve najbolje....

Nesto me sve ovo podseca na poribljavanje Djetinje sa pastrmkama 3-5cm....i gle cuda primila se riba, puna reka po svoj prilici neplodnim jedinki koje nikada nisu porasle preko 22-3cm.....daj boze da nisam u pravu....

To be continued...
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Jan 26, 2014 4:57 pm

Pex o cemu pricas? Sta me bre zabole kako je bilo pre 20 godina, niti imamo vremeplov da se vratimo u to vreme sa promenjenom svescu. To kako je bilo pre 20 godina je dobro znati da ne ponovimo greske iz proslosti. Ali je cinjenica da Drini i mladici treba pomoci SADA i u ovom trenutku. Ili mislis da joj odmazemo na ovaj nacin kako to radi Ljuba i ekipa? Pun mi vise q**c demagogije "eeee pre 20 godina..." pa bre pre 20 godina sam ja imao 28 i mogao konju rep da iscupam. A sad svako jutro kad ustanem, prvo proverim dal' dishem.

sale
master of fly fishing

Re: Одг: Vestacki mrest mladice Perucac 2011

Postby sale » Sun Jan 26, 2014 9:55 pm

Normalno Pex da nisi u pravu , obicno nisi ,sva sreca jer si pun persimizma .

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
sale-eurofish

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Sun Jan 26, 2014 10:00 pm

ma cini mi se da on i Sumadinac svaku temu ukenjaju?!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Jan 26, 2014 10:05 pm

Nije istina, pogotovo to "on i Sumadinac". To sto im se misljenja poklapaju je nesto sasvim drugo, ali niko ne ukenja temu ako ima drugacije misljenje.

Evo ovu temu si ti ukenjao sa ovakvim komentarom.

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Sun Jan 26, 2014 10:47 pm

simpson H wrote:Nije istina, pogotovo to "on i Sumadinac". To sto im se misljenja poklapaju je nesto sasvim drugo, ali niko ne ukenja temu ako ima drugacije misljenje.

Evo ovu temu si ti ukenjao sa ovakvim komentarom.

obrisi ga

tommylee
guide

Postby tommylee » Sun Jan 26, 2014 11:11 pm

I ja isto mislim kao Pex ali to ne znači da bojkotujem to što se radi u Perućcu.
Jednostavno to nije dovoljno za njenu prirodnu reprodukciju,sve brže će da nestaje dok jednog dana ne nestane iz Drine.
Evo kod nas pregrađuju Drinjaču,najveće prirodno mrijestilište mladice i za sva vremena doviđenja sa njom!
Ispod HE Zvornik je palo ove zime 5-6 mladica za koje znam i još sam čuo za neka dešavanja,ali sve je manje i ništa se ne vraća.
Ove što su puštene su lovljene mrežama za zeke (mini ćerenci),nijedna nije vraćena,završile su sa zekama u vrelom ulju!
Ovakav projekat da bi zaživio treba država iza da stoji a ove banana republike to ne mogu...

schok
guide

Postby schok » Sun Jan 26, 2014 11:28 pm

ovaj kadar je prelep... jel moze negde da se pogleda ovaj film?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Jan 27, 2014 12:08 am

schok wrote:ovaj kadar je prelep... jel moze negde da se pogleda ovaj film?

Mislim da se za sad film u celosti nije nigde dostupan, tako da nam ( bar za sad) ostaje samo ovaj trailer kao najava. Film je bio prikazan na festivalu podvodnog filma krajem prosle godine gde je odneo i jednu od nagrada (prvo mesto u kategoriji domach filmova).
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

pex
master of fly fishing

Postby pex » Mon Jan 27, 2014 6:11 pm

Pesimista je obicno dobro obavesten optimista.....

Nemam nista protiv svega ovoga, cak naprotiv, dobro je sto se nesto pokusava da se uradi, nadam se i da ce dati rezultata....ali isto tako se ponavljaju greske, greske tipa "e sada cemo mi da uradimo nesto i da se tucemo u prsa" a onda kada izgubimo energiju ili na vlas' dodje neki drugi kadar iz neke druge interesne sfere ode sve u mater.....a to se desavalo...i desavace se...sve do dana kada ne budemo lecili posledicu nego kada budemo "oplevili" korov koji je uzrok svega sto nam se desava...a ne da se poribljava mladica koja ce posle par meseci ili godina zavrsiti sa 1,5kg u necijem restoranu.....plasim se da ne dodje do toga da entuzijasti mlate praznu slamu.....Malo je nekoliko entuzijasta koji ce stvoriti neki odredjeni broj mladica kada par km nizvodno cuci 100 vampira sa raznih strana Srbije i cekaju ribu od 00 do 04h......

A Ivke....mislio sam da ti kazem nesto, ali se predomislih, ne bih da se spustam na tvoj nivo.....
Last edited by pex on Mon Jan 27, 2014 6:24 pm, edited 1 time in total.
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

Return to “Ekološke teme”