Dejvid Belami o globalnom zagrevanju

Sve vezano za ekologiju i očuvanje reka
ekoljuba
Moderator

Re: Dejvid Belami o globalnom zagrevanju

Postby ekoljuba » Wed Feb 03, 2010 2:14 pm

simpson H wrote:Sale iako je off topic moram da pomenem na tu temu. Klinac iz komsiluka skolski drug mog starijeg, dobio tesko oboljenje mekih tkiva zbog nedostatka joda. Konstatacija tima lekara, pedijatara je da je jedini dovoljan izvor joda kod nas voda sa cesme! Nesrecno dete godinama su roditelji pojili iskljucivo flasiranom vodom, podstaknuti natpisima iz novina, stampe, reklamama sa TV i slicno. Mislili su najbolje za svoje dete, sasvim sam siguran.
Od pre svega dve godine jod se nalazi i u soli za koju su nas godinama obmanjivali sa natpisom "jodirana so"

To zato sto ljudi ne znaju ljudi da filtriraju info nego gutaju sve sto im se servira! Jel sam ti pricao pre par meseci za ovaj virus da je tekska prevara to jes prenaduvana prica!!! Virus postoji ali to je virus koji je davno vec postojao jedino sto je neubicajeno da je u nekim teskim slucajevima ubijao mlad i relativno zdrave ljude! Sinoc mi je bas o ovome pricala jedna Doktorica mlada koja radi na plucnom u NS-u!!!
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Feb 03, 2010 2:23 pm

Ljubo moje pisanje je izvedeno iz tvog brzopletog i nejasnog obrazlozenje u dve recenice koji svakog normalnog coveka navedu da logicno izvede zakljucak. A vec smo se i ti i ja slozili da je stvar mnogo kompleksnija u prethodnim postovima. Zato bi bolje bilo da si odmah napisao ovaj post kao sada nego sto si mlatio praznu slamu u nekoliko prethodnih gore, jer onda ne bi bilo ni potrebe da se uljucim (kada jednostavno i lepo objasnis).
I kao sto vidis ja uopste ne negiram uticaj povecane koncentracije ugljendioksida na klimu vec samo zakljucujem iz tvojih par brzopletih postova. To smo sada resili, pa idemo dalje!

Osvrni se na onaj detalj koji sam ja izneo malopre, koliko mi zapravo mozemo da uticemo na te promene? Koliko smo odgovorni za nesto sto se desavalo na planeti i dok nismo postojali? Skratili smo vremenski ciklus? Koliko to sa sigurnoscu mozes da kazes?

Evo konkretno iako mozda smesno pitanje. Koliko je nauka mocna da ustanovi da se sve ovo ne bi desavalo, da na planeti nikad nije ni bilo coveka kao vrste. Da je naseljava ogroman broj dinosaurusa recimo?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Wed Feb 03, 2010 2:57 pm

Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Wed Feb 03, 2010 3:05 pm

Ovo gore je takođe stav nekih naučnika ,koji se ne podudara sa stavom nekih drugih naučnika o klimi i onome šta nas čeka.
Poštujem svačije mišljenje ,ali ovo oko klime je ipak nagađanje,svađaju se kao bilo koji majstori ko je u pravu i objavljuju neke svoje teorije ,nagađaju o sušnim ili kišovitim letima ,blagim ili oštrim zimama i obično greše.
Ne sumnjam da su oni dobri u svom poslu ,ali ipak nije mi jasno ,svi se bave istom naukom a različito pričaju,isto kao kad odem kod majstora a on me prvo i obavezno pita ko ti je ovo radio taj nema pojma,potpuno isto.
i zašto su hakeri objavili presretnute mail-ove nekih naučnika koji su rekli da opasnost od zagrevanja nije takva kakvom se predstavlja ili je to KGB (teorija zavere) objavio zato jer Rusima odgovara da se Sibir otopi i onda im se otvore nove mogućnosti za eksploataciju rudnih bogatstava.
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Wed Feb 03, 2010 7:06 pm

simpson H wrote:Ama Ljubo ne banalizujem ja stvari vec ih ti predstavljas bez ikakve logike. Ako su ledena doba postojala sa manjom koncentacijom ugljendioksida nego sada a sada ih nema sa ovom koncentracijom ugljendioksida, zdrava logika kaze da visoka koncentracija ugljendioksida u stvari pozitivno utice na klimu. Bolje razmisli kako si objasnio a ja odlicno znam da je to mnogo kompleksnija stvar.

Bojane lepo sam ti rekao da procitas ponovo, u mom drugom postu pise ovo " Za tih 650 000 godina i ako su se smenjivala ledena doba topliji i hladniji periodi koncentracija co2 nije bila nikada vislja nego sto je to danas! Cak se indirektnim putem zna da da je ovo najvisa koncentracija co2 u poslednjih 20 miliona godina!"

Evo obelezio sam ti crvenim! I kako ste ti zakljucio to sto sam te citirao kad sam lepo napisao da je sa mnogo nizom koncetracijom co2 bilo i toplih kao danas perioda i hladnih kada je skoro cela evropa bila okovana ledom.

simpson H wrote:Jos jednom izvlacim iz tvog teksta, da je za vreme ledenih doba bila manja koncentracija ugljendioksida nego sada kada nemamo ledeno doba.
Te promene hladnog i TOPLOG vremena su deo Milankovicevih ciklusa ako dodas visestruku uvecane kolicine gasova koji izazivaju efekat staklene baste mozes da dobijes haos i rapidne promene klime.

Ja stvarno ne znam sta tu nije jasno, mislim da si ti povrsno procitao moj post.!

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Wed Feb 03, 2010 7:14 pm

PERAFLY wrote:http://www.pressonline.rs/sr/vesti/globus/story/98609/Po%C4%8Delo+novo+ledeno+doba.html

Pre trinest hiljada godina na planeti je pocelo otopljavanje i u Severnoj Americi ogromni ledeni pokrivac je poceo da se topi velike kolicine slatke vode koja se mesala sa slanom dovela je do poremecaja u vodenim strujama u atlanskom okeanu to jes prekint je dotok toplih struja sto je izazvalo ponovno zahladjenje i produzilo ledeni period za nekih 1000-2000 godina koliko se secam.
Tako da neki naucnici iznose sumlju da to moze opet da nam se desi usled topljenja polarnih kapa i da nas globalno zagrevevanje uvede u novo ledeno doba!!!

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Wed Feb 03, 2010 7:18 pm

Bojane na tvoje hipoteticko pitanje cu ti odgovoriti veceras kada ugrabim vremena!

A inace je dobro da ste sumljicavi prema raznorznim pricama u novinama jer jako cesto iznose senzacionalisticke price izvucene iz konteksta ili zasnovane na poluistinama!!! Stvarno raznih budalastina ima i jako je tesko prosecnom gradjaninu koji se ne razume u neku tematiku da isfiltrira sta je vredno paznje a sta ne!!!

Return to “Ekološke teme”