Makaze

Udice, materijali, stege, alati, konci,...
Drina
instructor

Makaze

Postby Drina » Fri Feb 15, 2008 5:49 pm

Koje makaze koristite i sta preporucujete nama pocetnicima

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Feb 15, 2008 6:01 pm

Ako pogledas neke ranije postove meni licno su makazice i hackle plier bile priritet kod kupovine alata. I odmah kao sledeca stavka bobine. Sve ostalo mi je sasvim nebitno.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Drina
instructor

Postby Drina » Fri Feb 15, 2008 7:32 pm

Bas ovaj model sa lijeve strane sam gledao i za njih pise da su najbolje na trzistu.Moram nesto i ja da kupim jer koristim obicne makaze pa nemogu sve dlecice da maknem njima.Boki al stvarno lijep i kvalitetan komplet imas .Dali neko zna dali se moze kupiti cjeli komplet C&F rado bih to sve kupijo .Znam da ima onaj paket Marco Polo al netreba mi stega vec bih samo komplet alata da kupim.

Drina
instructor

Postby Drina » Sat Feb 16, 2008 1:01 am

Dali je neko probao Dr.Slick makaze i dali valjaju

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Feb 16, 2008 1:18 am

Ja ih imam Drinko i prezadovoljan sam tim makazicama.

Drina
instructor

Postby Drina » Sat Feb 16, 2008 1:23 am

Super Sale naso sam taj komplet za 40 euro ove Bojanove samo jedan model kosta 40 .........................znaci dobre DR.SLICK & DR Flydoc te cu i kupiti

pex
master of fly fishing

Postby pex » Sat Feb 16, 2008 10:38 am

Makazice 40 eura :shock: ...pa ne bi me zena izbacila iz kuce....sam bih pobegao...jesu lepe ali brate,nekada sam koristio najobicnije za secenje papira,pa onda neke iz kompleta alata sa stegom (kina naravno) ali mogu i obicne iz apoteke za manikiranje,bitno je samo da se ne rasklimaju i da budu ostre na samom vrhu...a do sada nisam imao primedbi.
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sat Feb 16, 2008 10:45 am

pex wrote:Makazice 40 eura :shock: ...pa ne bi me zena izbacila iz kuce....sam bih pobegao...jesu lepe ali brate,nekada sam koristio najobicnije za secenje papira,pa onda neke iz kompleta alata sa stegom (kina naravno) ali mogu i obicne iz apoteke za manikiranje,bitno je samo da se ne rasklimaju i da budu ostre na samom vrhu...a do sada nisam imao primedbi.
E druze sad sam skontao da su kanapi i stapovi jeftini!!! Ja moje platio 250 din i mislio skupe :cry:
...a te reke ne daju mi mira...

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Tue Apr 22, 2008 4:49 pm

Moj omiljeni tip makazica su tzv. snips, makaze koje se lako podizu jednom rukom, nema potreba da se traga za rupama i provlace prsti i lako se kontrolisu u ruci. Postoji puno modela, od ultra tankih/preciznih, do malo grubljih.

Sve su, manje vise u ovom fazonu....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

Zox
instructor

Postby Zox » Wed Apr 23, 2008 1:42 pm

oldsurehand wrote:Moj omiljeni tip makazica su tzv. snips, makaze koje se lako podizu jednom rukom, nema potreba da se traga za rupama i provlace prsti i lako se kontrolisu u ruci. Postoji puno modela, od ultra tankih/preciznih, do malo grubljih.

Sve su, manje vise u ovom fazonu....

I ja ih imam (Fenwik) ali ih koristim za tanku bakarnu žicu...i dobro odrađuju posao, mada znaju ponekad da uštinu za prst :shock:

Sale_Zupa
instructor

Re: Makaze

Postby Sale_Zupa » Mon Jun 21, 2010 8:37 pm

Kada sam počeo da vezujem mušice,dobio sam napoklon jedne makazice iz CH.U međuvremenu,lutao sam kupujući razne-za neke bacio pare,neke vrede svakog centa koji sam dao.Kao recimo,DR.SLICK.Vrede svaki cent,bukvalno.
Evo par slika nekoliko modela ovih makazica i jedne pincete,koje su vrhunski urađene-SWISS MADE
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Mon Jun 21, 2010 8:40 pm

Svi modeli imaju blaga zakrivljenja a ivice nisu oštre,pa izuzetno lepo deluju na "oko"

model sa slike koji se nalazi gore desno,nešto jače i nešto deblje nego ostali modeli

jer znanje je ograniceno

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Mon Jun 21, 2010 8:41 pm

....
nešto manje od prethodnih

jer znanje je ograniceno

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Mon Jun 21, 2010 8:43 pm

Ove mi se posebno sviđaju

jer znanje je ograniceno

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Mon Jun 21, 2010 8:44 pm

A ovima još nisam našao namenu

jer znanje je ograniceno

Return to “Materijali i alati”