Castor rex, opossum, itd

Udice, materijali, stege, alati, konci,...
Valentin
instructor

Re: Castor rex, opossum, itd

Postby Valentin » Tue Dec 16, 2014 4:39 pm

silvio wrote:Livada humci zemlje po njoj su dobar pokazatelj da tu ima jedna ili više krtica koje nisu nimalo rijetke npr.po Bosni elem mačke ih love ali ne jedu zbog njihovog smrada pa ih nerjetko ulove i donesu kući ali ih rijetko ili nikad ne jedu... Dati 100€ za kožicu od krtice je za mene malo pre previše, jer ne lovi krtica nego čovjek... A koža krtice ima kupiti daleko jeftinije:
http://www.theessentialfly.com/mole-ski ... g-fur.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Slazem se. Mada nisam siguran da je prava krtica u pitanju, mozda je slepo kuce. Problem sa ovim zivotinjama je prevod. Recimo kad ja ubacim Maulwurf dobijem to sta sam stavio gore iz Wikipedie. Al sa druge strane lik kaze da nezna kako se na Engleskom zove (iako komunikacija je na engleskom) nego samo zna da je na Nemackom maulfwurf. Sada, krtica je mala, a ovaj lik mi napisao ovo:

- Maulwurf costs 100.- EUR for a 60x120 cm plate. Let me know if you need.

Ne moze da bude krzno krtice 1.2m sa 60, nema sanse.

Slicnu situaciju imam sa "Finnraccoon". Kad trazim na google dobijem 3-4 vrste rakuna, svakakvih boja. A za maulwurf mi napisao da je plave boje, dimenzija 60cmX120cm Za ovog finnracoon (eto slike) pise da je 90cm a kosta 65 EUR. Mada znam da je verovatno kvalitet super posto su kastorex I opossum bili fenomenalni
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

maric
instructor

Postby maric » Tue Dec 16, 2014 6:15 pm

Ovo ti je Feretka bela kao lasica slicno..samo rep bi trebao da je duzi?

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Wed Dec 17, 2014 2:55 am

Stigle bunde;)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image ImageImage

silvio
instructor

Postby silvio » Wed Dec 17, 2014 8:57 am

Maulwurf - mole- krtica- e jesi mi ti stranac neki Valentine neznaš jezike a vani živiš :lol:
Znači mole ti je krtica a sljepo kuče i krticu ne možeš da zamjeniš nikako drugačije izgledaju skroz, ja nikad u životu to sljepo kuče nisam vidio kod nas da živi a krticu milion puta i ona ima krzno lagano plavičaste boje...

Sasa kakvo je ovo krzno do ovog ciglanog castorexa???

Valentin
instructor

Postby Valentin » Wed Dec 17, 2014 10:30 am

Silvio, da, Maulwurf je krtica. Mole je takodje krtica a video je 1000 puta. Sad, krtica je nekako izmedju sive I plave boje al nema sanse da bude 120cm velika. Znaci, nije da me ime zbuni nego velicina koze.

Sale sretno, dobro sto sam uzeo ovog martena posto oni novi nece biti gotovi do kraja Januara. Eh, pogledaj sad boju ovog opossuma I uporedi ga sa kozom Americkog Opossuma. Nazalost ovaj je bio poslednji Australijski opossum, tako da ubuduce mozemo samo Americki da dobijemo

tommylee
guide

Postby tommylee » Wed Dec 17, 2014 2:04 pm

silvio wrote:imaju i zamke za ove zvijerčice koje se postavljaju u zemlju jer krtica skoro nikad ne izlazi na površinu...

Drug moj pošto muke mučim sa njima za uspješan recept plaćam u krznu :mrgreen:
Koliko čitam ove naprave i nisu neko rijhešenje,kao razne naprave za tjeranje.Mačka je smrt za njih!

Da li je ko probao od naše domaće krtice neku nimfu praviti,ne kao dabing već trakice?

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Wed Dec 17, 2014 9:53 pm

Sivio to bi trebao da bude yellow rex, ali izgleda da je od vrste Red rex.
Hvala Valentine! Krzna izgledaju super, sva su dobra i vise nego odlicna.. samo da vidim kako i sta sa njima. Marten je dobar za nimfe a i za sedzeve suve-emergere..
Videcu kad odvajam dlaku za musice.
Image ImageImage

silvio
instructor

Postby silvio » Thu Dec 18, 2014 9:07 am

Ova gornja dva nisu ništa drugo nego tvor i kuna od oboje mogu fine nimfe da se odrade pogotovu poddlaka...
Ali interesantno mi je ovo krzno po vrhu dlake crno a dole žućkasto tipujem da mora da valja...
Valentine da nije neka greška u mjeri idealno bi bilo da piše 120mm... mada možda neka vrsta krtice koja nije Europska možda može da naraste 1,2m ali bome ja sumnjam u to :roll: :roll:

Valentin
instructor

Postby Valentin » Thu Dec 18, 2014 10:53 am

Ne Silvio, jutros se cuo sa likom posto treba da mi posalje preostala Castor rex krzna I pitao ga opet. Kako on opise zivotinju meni izgleda kao slepo kuce, plus sam mu poslao sliku Maulwurf/Mole I eto sta sam dobio nazad:

Hi Valentin,

not really sure what would be the word in English or in German but definitely it is not the Maulwurf which you sent to me. The skins I have and I only have two plates are of 120cm as already confirmed to you. They are rare and already chemically prepared. The quality I would rate as Gold, and unfortunately cannot go down with the price.

Znaci ja mu poslao Wikipedia link Maulwurfa/krtice I on je rekao da nije ta.

silvio
instructor

Postby silvio » Thu Dec 18, 2014 4:17 pm

Onda to nije krtica brale nego možda baš to sljepo štene... Ne postoji na zemaljskoj kugli krtica od 120cm znaš ti koliko je to. Elem ¸krtica je bubojed-kukcojed kao jež npr. a sljepo kuče je glodavac znači nisu uopće istog roda... prema veličini 120cm bi rekao da može da bude svizac dabar itd...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Dec 18, 2014 9:11 pm

Sta bre 120cm pa to je ker
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Dec 19, 2014 1:51 am

Silvio od koza na slici je redom odozgo prema dole:
Fitch fur(tvor)
Marten
Kastorex natural
Kastorex yellow/red
Australian opossum

Slepo kuce naraste 25-30cm, mislim da tako procitah negde..
Image ImageImage

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Dec 19, 2014 8:07 am

Vali, nesto sam mesao.. samo da ti kazem A.opossum je pobedio pa Marten, a i ovaj Fitch ima opasnu boju:)
Image ImageImage

silvio
instructor

Postby silvio » Fri Dec 19, 2014 8:58 am

Jeben oposum i ovaj žuto crveni castorex 100% :!:

Valentin
instructor

Postby Valentin » Sun Dec 21, 2014 4:58 pm

Da, steta sto nema vise australijskog oposuma. Sutra stize americki pa da vidimo

Return to “Materijali i alati”